Ποδήλατο

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/P6sCFvR3Nbb


Πέτυχα και ψιλόβροχο , έγινα σκατά , βράχηκαν οι κάλτσες μέχρι μέσα
Ο αέρας όπως τον υπολόγισα.
Ανάποδος στο κατέβα (27.5 μέση) , ούριος όμως σε όλη την παραλία ,όπου πήγα γαμιώντας σούζα ναουμ
Έφτασα στην Συγγρού με συνολική μέση τα 28.8
Ε και μετά μείναμε από πδαρια...
Επόμενη βόλτα σε κάνα μήνα λογικά θα ζω συνέλθει...
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Α εννοείται σταμάτησα 3 φορές για κατούρημα, 3 για φαι (2 μπανάνες , 1 μπάρα) 2 φορές για νερό (ο ένας σε βενζινάδικο για να πάρω 2 μπουκαλάκια)
Δεν το λες και μονορουφι αλλά όχι ότι έκατσα και για καφέ.

Το θετικό ήταν ο αέρας , έκανα 45 χλμ αέρα στην επιστροφή
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Μπανανες κλπ κουβαλάτε πίσω στο jersey? Δε νομίζω να πήγες με backpack?
Εσύ με τα 3 κομμάτια παστίτσιο νομίζεις δεν είσαι είδωλο? :lolsign: :roflmao:
Μετά τα 40 τα χθεσινά δικά μου, που ήταν υπέρβαση για την κατάσταση μου, και λίγα έφαγα....
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Παραπάνω θα το κάνεις, χέστο το χρονικό όριο, να φροντίσεις να έχς τίποτα να μασουλάς πάνω στο ποδήλατο γιατί η σούρα καραδοκεί και μετά πάπαλα.
Μωρη κουφάλα έχεις πτυχίο ψυχολογίας και μας το κρύβεις;

Σε κάθε περίπτωση παρταρχιδιαμρεγκαργιολη!

( Το έσβησα στη Μεσογείων στο ΥΕΘΑ , με έπιασε φανάρι με αυτοκίνητα και θα πέρναγα τις 4 ώρες μέχρι σπίτι - παραλίγο να ανέβω με τα πόδια )
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Οχι, δεν έχω, απλά έχω περάσει τα ίδια που περνάς εσύ τώρα, πάντως διάλεξες δύσκολη μέρα για κάτι τέτοιο και μπράβο! :thumbsup:
Μετά τα 40 τα χθεσινά δικά μου, που ήταν υπέρβαση για την κατάσταση μου, και λίγα έφαγα....
Έχω ένα συνάδελφο που πήρε εδώ και 3 μήνες ποδήλατο ύστερα από δική μου προτροπή.
Η απόσταση που διανύει είναι 7 km για δλειά και άλλα 7km για σπίτ.
Έχει πολλά προβλήματα υγεία, ζάχαρο, πίεση, κολπική μαρμαρυγή και δεν συμμαζεύεται...
Ένα τρέκινγκ πήρε και μη φανταστείς ότι πατάει, χαλαρά το πάει λόγο των προβλημάτων καρδιάς.
Γιατί στα λέω τώρα όλα αυτά, γιατί του έχει ανοίξει η όρεξη, έστω με αυτό το λίγο που κάνει και έχει γίνει σαν βόδι, όλο κάτι τρώει λόγο του ποδηλάτου.
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Κάνω 5 φορές τη βδομάδα προπονήσεις μικρής διάρκειας (έως 1 ώρα) και μεγάλης έντασης. Είναι το μόνο "πρόγραμμα" που ταιριάζει στον χαρακτήρα μου, τώρα που δεν βγαίνω έξω πια. Οπότε οι βελτιώσεις είναι κάθε άλλο παρά ιδανικές αφού κάνω αυτό που γουστάρω κι όχι αυτό που "πρέπει".

Σήμερα μου ήρθε από το training peaks ειδοποίηση ότι βελτίωσα το ftp μου από τα τέλη Σεπτεμβρίου που ξεκίνησα.
Δεν προσπάθησα για ρεκόρ, απλά το πρόγραμμα αναλύει τη διαδρομή και βγάζει νούμερα.

screenshot-mail.google.com-2020.11.29-13_58_43.png
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Έχω ένα συνάδελφο που πήρε εδώ και 3 μήνες ποδήλατο ύστερα από δική μου προτροπή.
Η απόσταση που διανύει είναι 7 km για δλειά και άλλα 7km για σπίτ.
Έχει πολλά προβλήματα υγεία, ζάχαρο, πίεση, κολπική μαρμαρυγή και δεν συμμαζεύεται...
Ένα τρέκινγκ πήρε και μη φανταστείς ότι πατάει, χαλαρά το πάει λόγο των προβλημάτων καρδιάς.
Γιατί στα λέω τώρα όλα αυτά, γιατί του έχει ανοίξει η όρεξη, έστω με αυτό το λίγο που κάνει και έχει γίνει σαν βόδι, όλο κάτι τρώει λόγο του ποδηλάτου.
Τον κατέστρεψες τον άνθρωπο....
Οκ πλάκα κάνω, αντιλαμβάνομαι τί θέλεις να πείς...(να μην τρώω, να μην πίνω, να μη μαμάω, τί μου έμεινε σε αυτή τη ζωή.....σταδιάλα)
Με πιάσανε τα υπαρξιακά μου μετά τα 103 χλμ του κροκ...ρε πού πάμε.....
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
respiration rate πως ζντομπουτσο υπολογίζει το 530;
Με κάθε ανάσα επηρεάζεται η μεταβλητότητα καρδιακής συχνότητας. Αν λοιπόν έχουμε ένα ποιοτικό strap μπορεί να "διαβαστεί" ο ρυθμός αναπνοής.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/P6sCFvR3Nbb


Πέτυχα και ψιλόβροχο , έγινα σκατά , βράχηκαν οι κάλτσες μέχρι μέσα
Ο αέρας όπως τον υπολόγισα.
Ανάποδος στο κατέβα (27.5 μέση) , ούριος όμως σε όλη την παραλία ,όπου πήγα γαμιώντας σούζα ναουμ
Έφτασα στην Συγγρού με συνολική μέση τα 28.8
Ε και μετά μείναμε από πδαρια...
Επόμενη βόλτα σε κάνα μήνα λογικά θα ζω συνέλθει...
Ρε αυτός κάνει κρυφές προπονήσεις...
Μπράβο ρε Πάνο έχεις πείσμα και πόδια από ότι φαίνεται από τα νούμερα σου. Πάμε γερά... την άλλη βδομάδα τι έχει ρε 200?
@mitsubae τα βλέπς? Δεν κάναμε το φίστινκ όταν έπρεπε και ιδού θα μούρθουν με ποδήλατα Καρπενήσ σταλήθεια αυτοί

Με καπότες σήμερα άλλ φάσ σώθκαμε λέμε...
20201129_125323.jpg
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ρε αυτός κάνει κρυφές προπονήσεις...
Μπράβο ρε Πάνο έχεις πείσμα και πόδια από ότι φαίνεται από τα νούμερα σου. Πάμε γερά... την άλλη βδομάδα τι έχει ρε 200?
@mitsubae τα βλέπς? Δεν κάναμε το φίστινκ όταν έπρεπε και ιδού θα μούρθουν με ποδήλατα Καρπενήσ σταλήθεια αυτοί

Με καπότες σήμερα άλλ φάσ σώθκαμε λέμε...
View attachment 189026
Αμ τους έταξες προβατίνα...
Μην τάξεις του παιδιού παιχνίδι και στους τρελούς προβατίνα....
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Κι εδω το δελτιο καιρου εδινε βροχες, και οι περιοδοι χωρις βροχη ειναι της ταξεως της μιας ωρας. Αρα.... Σπιτι σημερα.
Να ρωτησω και κατι... Εχετε παρατηρησει ποτε τιποτα ανακριβειες στις καταγραφες δραστηριοτητων με συσκευες garmin? Ρωταω γιατι τα δεδομενα της τελευταιας μου βολτας μου φαινονται καπως περιεργα. 170 παλμοι (μεσοι), υψομετρικα λιγοτερα σε σχεση με αλλες φορες που εχω κανει τη μιση διαδρομη..... Πραγματα που δε συναδουν με τα συνηθη δεδομενα που βλεπω...
Γιώργο τι εξοπλισμό καταγραφής έχεις? Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αυτό.
Το υψομετρικό το σωστό πάντως ξεχάστε το. Τα εξήγησε ο Σώτος απλά εγώ να προσθέσω ότι στα gps είναι πειραγμένο για πολεμικούς σκοπούς.
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Γιώργο τι εξοπλισμό καταγραφής έχεις? Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αυτό.
Το υψομετρικό το σωστό πάντως ξεχάστε το. Τα εξήγησε ο Σώτος απλά εγώ να προσθέσω ότι στα gps είναι πειραγμένο για πολεμικούς σκοπούς.
Ένα φτωχό πλην τιμιο garmin vivoactive 3. Ναι, ξέρω ότι δεν έχω τις απόλυτες μετρήσεις απλά ειδικά την τελευταία φορά νομίζω κάτι πήγε πολύ λάθος. Γνωρίζω ότι μια διαδρομή των περίπου 32 χιλιομέτρων που έχω και κάνω έχει κοντά στα 225 υψομετρικά. Χθες έκανα την διαδρομή αυτή ΣΥΝ ένα κομμάτι ακόμα (συνολικά 45 χιλιόμετρα) και πήρα μέτρηση 225 υψομετρικά. Πράγμα αδύνατον, έτσι;
Επίσης έχω πλέον μάθει το ρυθμο μου και ξέρω ότι με την ένταση που πάω πάντα, έχω περίπου 150 μέσους παλμούς. Χθες, με την ίδια ένταση, και ενώ αισθανομουν πολύ καλά, οι παλμοί που έγραφε το ρολόι ήταν πανύψηλοι. Και είχα παντού την ίδια ένδειξη. Ανηφόρα, ευθεία, κατηφορα..... Και τους παλμούς τους μετράω με ζώνη της garmin....
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Κάνω 5 φορές τη βδομάδα προπονήσεις μικρής διάρκειας (έως 1 ώρα) και μεγάλης έντασης. Είναι το μόνο "πρόγραμμα" που ταιριάζει στον χαρακτήρα μου, τώρα που δεν βγαίνω έξω πια. Οπότε οι βελτιώσεις είναι κάθε άλλο παρά ιδανικές αφού κάνω αυτό που γουστάρω κι όχι αυτό που "πρέπει".

Σήμερα μου ήρθε από το training peaks ειδοποίηση ότι βελτίωσα το ftp μου από τα τέλη Σεπτεμβρίου που ξεκίνησα.
Δεν προσπάθησα για ρεκόρ, απλά το πρόγραμμα αναλύει τη διαδρομή και βγάζει νούμερα.

View attachment 189005
232 Watts FTP!!! Μπράβο ρε! Εγώ στα 211 είμαι, αλλά μου δίνεις κίνητρο να προσπαθήσω να σε φτάσω! Όχι ότι θα σε φτάσω κάποτε (με 3 φορές την εβδομάδα προπόνηση), αλλά στην προσπάθεια μπορεί να "τσιμπήσει" και το δικό μου 4-5 Watts παραπάνω.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Σε λίγο καιρό θα ανεβάσω και το θκόμ ftp, τώρα που πήραμε φόρα ως νήμα θα είναι ένα καλό κίνητρο για όλους.... 🤣
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Σε λίγο καιρό θα ανεβάσω και το θκόμ ftp, τώρα που πήραμε φόρα ως νήμα θα είναι ένα καλό κίνητρο για όλους.... 🤣
Σοβαρά τώρα; Θα αναρτήσεις το FTP σου; Θες να έχουμε ομαδικές αυτοκτονίες; >:( Μ@λάκα @bretsos μόνος σου θα μείνεις να γράφεις στο thread.:biggrin:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top