Ποδήλατο




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Τι είναι το ftp?
Οκ το p είναι παστίτσιο, τα άλλα γράμματα?
.


Σοβαρά τώρα; Θα αναρτήσεις το FTP σου; Θες να έχουμε ομαδικές αυτοκτονίες; >:( Μ@λάκα @bretsos μόνος σου θα μείνεις να γράφεις στο thread.:biggrin:

εκλαψα... :roflmao: :cry:εχς δικιο, δεν θα το ανεβασω.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ευχαριστώ παιδιά, με κάλυψαν οι απαντήσεις σας... Πάω να πράξω τα δέοντα γιατί με το κουνουπίδι δεν έγινε δουλειά....
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
Ένα φτωχό πλην τιμιο garmin vivoactive 3. Ναι, ξέρω ότι δεν έχω τις απόλυτες μετρήσεις απλά ειδικά την τελευταία φορά νομίζω κάτι πήγε πολύ λάθος. Γνωρίζω ότι μια διαδρομή των περίπου 32 χιλιομέτρων που έχω και κάνω έχει κοντά στα 225 υψομετρικά. Χθες έκανα την διαδρομή αυτή ΣΥΝ ένα κομμάτι ακόμα (συνολικά 45 χιλιόμετρα) και πήρα μέτρηση 225 υψομετρικά. Πράγμα αδύνατον, έτσι;
Επίσης έχω πλέον μάθει το ρυθμο μου και ξέρω ότι με την ένταση που πάω πάντα, έχω περίπου 150 μέσους παλμούς. Χθες, με την ίδια ένταση, και ενώ αισθανομουν πολύ καλά, οι παλμοί που έγραφε το ρολόι ήταν πανύψηλοι. Και είχα παντού την ίδια ένδειξη. Ανηφόρα, ευθεία, κατηφορα..... Και τους παλμούς τους μετράω με ζώνη της garmin....
Έχω το ίδιο ρολόι , το υψομετρικό είναι γτπ , πολλές φορές γύρισα στον ίδιο σημείο 15 20ετρα χαμηλότερα , ή όταν έφτασα παραλία μου έδειχνε υψόμετρο αρνητικό.
Το 530 χρησιμοποιεί και τον αισθητήρα του και σήμερα μου έδωσε πιο φυσιολογικές τιμές.
Μπράβο ρε Πάνο έχεις πείσμα και πόδια από ότι φαίνεται
Πόδια πλέον δεν έχω , κυκλοφορώ έρποντας
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Γιώργο νομίζω είναι
Ένα φτωχό πλην τιμιο garmin vivoactive 3. Ναι, ξέρω ότι δεν έχω τις απόλυτες μετρήσεις απλά ειδικά την τελευταία φορά νομίζω κάτι πήγε πολύ λάθος. Γνωρίζω ότι μια διαδρομή των περίπου 32 χιλιομέτρων που έχω και κάνω έχει κοντά στα 225 υψομετρικά. Χθες έκανα την διαδρομή αυτή ΣΥΝ ένα κομμάτι ακόμα (συνολικά 45 χιλιόμετρα) και πήρα μέτρηση 225 υψομετρικά. Πράγμα αδύνατον, έτσι;
Επίσης έχω πλέον μάθει το ρυθμο μου και ξέρω ότι με την ένταση που πάω πάντα, έχω περίπου 150 μέσους παλμούς. Χθες, με την ίδια ένταση, και ενώ αισθανομουν πολύ καλά, οι παλμοί που έγραφε το ρολόι ήταν πανύψηλοι. Και είχα παντού την ίδια ένδειξη. Ανηφόρα, ευθεία, κατηφορα..... Και τους παλμούς τους μετράω με ζώνη της garmin....
Γιώργο νομίζω το θέμα με το υψομετρικό απαντήθηκε. Όντως τις πιο σωστές ενδείξεις τις δίνουν τα μηχανάκια που συνδυάζουν βαρομετρικό αισθητήρα και gps. Στο θέμα των παλμών περίεργο... αν μου έλεγες ότι μετράς με το ρολόι οκ αλλά με ζώνη κανονικά θα έπρεπε να έχεις καλές μετρήσεις ή τέλοςπάντων τις ίδιες. Μήπως δεν είχες την ζώνη στο σωστό ύψος ή σου έπεσε χαμηλά και μέτρησε λάθος...
 



Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Αμ τους έταξες προβατίνα...
Μην τάξεις του παιδιού παιχνίδι και στους τρελούς προβατίνα....
Κάτι μου λέει ότι μέχρι την άνοιξη θα συζητάμε για γιαουρτάκια, διατροφές, θερμίδες και τέτοια

Τι είναι το ftp?
Οκ το p είναι παστίτσιο, τα άλλα γράμματα?
Δημήτρη για να καταλάβεις σε απλά Ελληνικά τι είναι το FTP, εκεί στο Κορωπί που έχει μια καφετέρια για ποδηλάτες που τις Κυριακές γίνεται της πο@τάνας, αν σου την πέσουν του τύπου ποιανού είσι σι ρε, έλα να μετρηθούμε κλπ δεν τους πετάς έξω την μαλαπέρδα απλά βγάζεις το garmin και μετράτε τα ftp. Να ξέρεις από τώρα δηλαδή μην ξεφτιλιστούμε...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Κάτι μου λέει ότι μέχρι την άνοιξη θα συζητάμε για γιαουρτάκια, διατροφές, θερμίδες και τέτοια
Δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως άμα τύχει και ανταμώσουμε για προβατίνα θα τη τιμήσω.
Φαντάζομαι το Μήτσο στο ίδιο τραπέζι να με κοιτάει ενώ καταβροχδιζει ένα ολόκληρο γιαουρτάκι :roflmao: :lolsign:
 



Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Νταξ πέρα από την πλάκα και το χαβαλέ, τρώω... Είμαι φαγανό παιδί. Αυτό τον καιρό είμαι στα 105 όπως έχω πει. Ο bretsos δεν το πίστευε όταν με είδε. Έχω φτάσει 107 στην τρίτη λυκείου λίγο πριν τις πανελλαδικές. Στο γάμο μου το 2009 ήμουν 82 βέβαια.....
Τελοσπάντων, αν το βάλω σκοπό θα χάσω.... Θα πέσω σε διψήφιο...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Δεν του φαίνεται γιατί είναι κομμάτι ψηλός.
Με φαντάζεσαι Μήτσο πως ήμουν εγώ με 1.74 μπόι και 105κιλά... Σαν μούσχαρος :biggrin:

Συνεχίζω βέβαια το μπόλικο φαΐ αλλά προσέχω τι τρώω και μετά από ένα καλό πάτημα εξατμιζονται όλα!
 

Μηνύματα
18.920
Reaction score
13.302
Η αλήθεια είναι ότι είδα το προηγούμενο μήνυμα αφού είχα μόλις ξυπνήσει από ένα υπνάκο που είχα πάρει, με θολά λίγο τα μάτια.... και δεν πρόσεξα το "κιλό" αρχικά πριν από το "πρόβατο"! Και λέω τι γίνεται τώρα, για άνθρωπο μιλάμε ή για τον tyranosaurus rex? :geek: :o

Ευτυχώς μετά από μερικά δευτερόλεπτα επανήλθα σε κανονική κατάσταση (almost) με το "κιλό"! :gamer:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Μετά από ενάμιση κιλό πρόβατο, πάει λίγο γιαουρτάκι.....
Μου θυμίζεις εκείνο το επεισόδιο/τεύχος Αστερίξ και Οβελίξ, που ο Οβελίξ αποφασίζει να κάνει δίαιτα και στο τέλος της περιπέτειας, ο Οβελίξ λέει "Απόψε αποφάσισα να φάω μόνο δύο κρακεράκια", τον κοιτάζει ο Αστερίξ και συνεχίζει ο Οβελίξ λέγοντας "Τα οποία θα συνοδεύσω με ένα αγριογούρουνο!" :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
To FTP των καλών επαγγελματιών παίζει από 400W έως 450W.
Αυτό που μετράει περισσότερο στην πράξη, όπως είχα γράψει πριν λίγες μέρες, είναι το W/kg.
Μετράμε το FTP μας και το βάρος μας και μετά κοιτάμε πού βρισκόμαστε στη στήλη FT.

Υπόψιν, ότι μετράει και η ηλικία. Άλλο 25, άλλο 40 κι άλλο 50.


ftp-table.png
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top