Είναι οι νέοι ενισχυτές καλύτεροι ?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τίποτα μωρέ πλάκα κάνω, θυμήθηκα διάλογο που είχες σε thread πως αν ''φύγεις'' δεν θα μπορεί να τα λειτουργήσει κανείς.. :biggrin:
λες και τώρα λειτουργούν:lol:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Είναι γεγονός πως οι παλιοί ενισχυτές μεγάλου βάρους, πιάνουν καλά λεφτά ακόμα και στον γύφτο τον παλιατζή που τα πουλάει για σίδερα, ενώ οι φρέσκοι κλαϊν μαϊν, κάτι γραμμάρια είναι, πιο βαριά είναι η καφετιέρα.

Α, πολύ χρήσιμο.

Να πάρουμε όλοι ένα, για το δεύτερο στέρεο, στην κρεβατοκάμαρα.
Και πυρηνικό σταθμό να πάρεις.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Γιαννη κανε μου κανεναν σανσουί δωρο απο αυτα τα χοντρα και μεγαλα που μ αρεσουν με τα ξυλα στο πλαι....Χοντρος βαρυς και με ξυλο μου αρεσει...😄😄😄😄 ο ενισχυτης. Τον εχω κι εγω χοντρο και βαρυ αλλά χωρις...ξυλο.😅😅
Δεν σου χαρίζω τίποτα γιατί είσαι παλιοκόριτσο. Και γιατί τον έχεις χοντρό και μεγάλο.
Αμα θες σχεδίασε ξύλα να σε στείλω μετά σε λουστραδόρο να στα βερνικώσει. :gotcha: :lolsign:
 
Last edited:



Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
Aπό την Pioneer για την τεχνολογία Class D3 (Direct Energy HD):

POWERFUL AMPLIFICATION
LESS CONSUMPTION



The power consumption of the Digital Class D3 Amplifier is significantly lower than traditional A/B amplifiers — letting you save energy and generate less heat without compromising performance.
The Digital Class D3 Amplifier uses a simple structure employing a straight signal path, resulting in improved sound quality requiring less energy than competitive models yet producing more simultaneous power output.
This direct signal path means no EMI filters, feedback loops or current limiting – a true engineering art. Unlike traditional designs, these amps deliver the strength to handle multiple low-impedance speakers without dramatic power loss.
The Direct Power FET delivers improved thermal characteristics. Add the upper-side heat dissipation from the heat sink to the circuit board’s heat radiation feature for downward heat dissipation and you end up with efficient cooling with superior performance.
The efficiency of Class D3 means cooler operation while drawing just a fraction of the power consumed by conventional amplifiers, enhancing and extending component life and reliability.


Pioneer Class D3 amplifiers contain advanced integrated circuitry technology creating unmatched power without sacrificing sound quality or performance.
Class D3 amplifiers use a Direct Signal Path Design to provide the shortest audio signal path possible. By eliminating EMI filters, feedback loops, and current limiters of previous designs, Class D3 reduces ringing distortion and noise, especially in the high frequency audio band.

 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
ελευθερη μεταφραση στο ουγκα μπουγκα, μιας και την γνωριζω τη γλωσσα (οπως και ο αβουγουδου, αλλα ο @abcd ξεχναει) : "βρε αντε απο δω"

καλο αλμπουμακι στο ειδος του , το ειχα λιωσει οταν βγηκε - δυστηχως δεν εχω λιωσει αρκετα το τελευταιο τους ... 🐒
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Μένω άναυδος με όλη αυτήν την τεχνολογία, ειδικά της pioneer , Add the upper-side heat dissipation from the heat sink to the circuit board’s heat radiation feature for downward heat dissipation and you end up with efficient cooling with superior performance.
 







Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ο ψηφιακός ενισχυτής δεν διαθέτει πυκνωτή εξόδου, με αποτέλεσμα να διατηρεί 90% ενεργό βαθμό απόδοσης με εξαιρετικά υψηλή πυκνότητα ισχύος.

Ω χαίρε αλληλούια .
Δεν εχω δεί σύγχρονο μηχάνημα με πυκνωτή σύζευξης. Εδω και 40 χρόνια.

Η υβριδική τεχνολογία ενίσχυσης ADH επιτυγχάνει εμπέδηση εξόδου σταθερά <1 mΩ, σε ολόκληρο το φασματικό εύρος, με ικανότητα οδήγησης οποιουδήποτε ηχείου της αγοράς.


Τόση τεχνολογία , όλη σ ενα μηχάνημα ? μένω γάτσου 7 , (εκθαμβος) .
Έχουν υπάρξει αγγλικές - τι άλλο - εταιρείες που είχαν πυκνωτή σύζευξης ακόμα και σε μοντέλα που κυκλοφόρησαν τον 21ο αιώνα...

Κατά τα άλλα,σε γνωστό forum του εξωτερικού παλαιότερο μοντέλο (2015) Devialet 200 τα ΄΄έπαιξε΄΄ μ'ένα τυπικό sweep,αρνούμενος o ολοκληρωμένος ν'αποδώσει ωφέλιμη ισχύ ανώτερη των...5 Watt στη ζώνη των υψηλών...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Έχουν υπάρξει αγγλικές - τι άλλο - εταιρείες που είχαν πυκνωτή σύζευξης ακόμα και σε μοντέλα που κυκλοφόρησαν τον 21ο αιώνα...

Κατά τα άλλα,σε γνωστό forum του εξωτερικού παλαιότερο μοντέλο (2015) Devialet 200 τα ΄΄έπαιξε΄΄ μ'ένα τυπικό sweep,αρνούμενος o ολοκληρωμένος ν'αποδώσει ωφέλιμη ισχύ ανώτερη των...5 Watt στη ζώνη των υψηλών...
Για το πρώτο δεν είμαι ενήμερος.
Για το δεύτερο είμαι , το είδα και εγώ.
 

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
Δεν έχουμε ιδέα αν ο D200 του Amirm ήταν ήδη χαλασμένος ή χάλασε με τις αμφισβητούμενες μετρήσεις που του έκανε.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top