Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Το garmin Παναγιώτ μετά από αυτή τη προπόνηση με είπε να αράξω για 3 μέρες και να μη ξανά τολμήσω να ανέβω σε ποδήλατο.
Εγώ λέω να πάω καμιά κατοστάρα αύριο πχιο χαλαρά για αποθεραπεία 8-)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.126
Το garmin Παναγιώτ μετά από αυτή τη προπόνηση με είπε να αράξω για 3 μέρες και να μη ξανά τολμήσω να ανέβω σε ποδήλατο.
Εγώ λέω να πάω καμιά κατοστάρα αύριο πχιο χαλαρά για αποθεραπεία 8-)

Γελάω με τις συμβουλές των γκάτζετ.

Πιάνομαι από αυτό για να γράψω τη δική μου γκρίνια:

Το Huawei ρολόι που είχα, μετά από έντονη προπόνηση 45 λεπτών μου έλεγε κι εμένα να αράξω για 3-4 μέρες.
Το γελοίο είναι ότι οι εφαρμογές σε αυτά τα smartwatches Huawei, Xiaomi κτλ δεν δέχονται τα δικά μας στοιχεία στο min/max καρδιακών παλμών. Μας βάζουν όλους στο γενικό "220-ηλικία". Οπότε, εγώ, που είμαι 20 παλμούς πάνω από τον κανόνα, πήγαινα με ρυθμό tempo κι αυτό έλεγε ότι πέθαινα... :roflmao:

Έδωσα το Huawei γιατί δεν συνεργαζόταν με το Google Health λόγω της γνωστής ιστορίας αποκλεισμού. Στη θέση του πήρα το νέο Xiaomi GTR 2 και ενώ λύθηκε το πρόβλημα με το Health, έχω ανταλλάξει πάνω από 20 emails με την υποστήριξη για διάφορα bugs. Το μόνο που έχω πάρει είναι υποσχέσεις για μελλοντικά firmwares χωρίς τα bugs.
Και φυσικά το "220-ηλικία" υπάρχει κι εδώ...

Ο μόνος λόγος που επιμένω σε αυτήν την κατηγορία smartwatch είναι η διάρκεια μπαταρίας και η "χαμηλή" τιμή. Θέλω να μπορώ να τα αλλάζω κάθε χρόνο (τόσο κρατάει η υποστήριξή τους) και να μην είμαι με τον φορτιστή κάθε μέρα.
 




Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Όργωσε ο καριόλης τον κάμπο.

Εγώ πάλι μέχρι Σαρωνίδα

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/I72GWev43db

Και διανύω περίοδο αποθεραπείας καθότι αμφότεροι τετρακέφαλοι παραδώσανε και περπατάω σαν σακάτης

Την ίδια ώρα κάπου παραδίπλα κάποιος κάτι παρέλαβε και κάνει το μπλε κουνέλι λέω
Ε ναι λοιπόν στο club των γνωστών γυαλιστερών και εγώ...
Ξέρω χρωστάω tour de france και di2 δεν το ξεχνώ...

IMG-6e2d40bbe6ee02dfd9ab4a8f04396f3f-V.jpg

Μόνο η ένδειξη του βατόμετρου δεν φωτίζει 😭
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Έπιασε χιόνια στο Τρόοδος και θέλεις να ανέβεις πάνω Γιώργο; :geek:
Έχει πρόστιμο ρε, σιγά μην ανέβω στο βουνό! Για εσάς ρωτάω! :roflmao:
Σε αυτή τη περίπτωση Γιώργη είναι ο ξαπλόπουλος στο σπίτ!!
Αχαχαχαχαχα, καλό!!!
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Την ίδια ώρα κάπου παραδίπλα κάποιος κάτι παρέλαβε και κάνει το μπλε κουνέλι λέω
Μπλε κουνέλι λέει!! :whistling::rofl:
Πάνο ωραία βόλτα έκανες το Σάββατο. Χρήστο, το τερμάτισες!! Όμορφα πράγματα :showingbiceps:

Το μπλε βέλος παρασκευη το παρέλαβα, Σάββατο έκανα την πρώτη βόλτα. Λίγο πριν το Rivas στη Βαρκιζα γύρισα.
Εντυπώσεις..

Το ποδήλατο είναι σαν ψεύτικο, πανάλαφρο και το carbon κάνει δουλειά στο φιλτράρισμα του δρόμου, ευχάριστη έκπληξη. Μέχρι να παρω το κολάει στο θέμα κλιπς πηγαινα σαν χεσμένος.
Ειχα φάει μια σούπα σπίτι που πειραματιζόμουν και λέω αν το πάθω σε κανα δρόμο, πάει, θα με κόψουν τα αμαξια στη μέση. Δόξα το θεό πήγε καλά.

Λοιπον, άλλη αίσθηση από το mountain, προφανώς. Το mountain είναι άρμα μάχης, πάει παντού και περνάει τα πάντα. Η κούρσα είναι χειρουργικό εργαλειο. Κανιβαλισμός στην άσφαλτο. Ευχάριστη στη χρήση η Di2, ακόμα και στα δύσκολα αλλάζει στο φτερό.

Πρωτη αίσθηση περίεργη, είδα κάποια βίντεο και έκανα κάποιο βασικό fitting, ότι μου έκοψε δηλαδή. Την πρώτη μισή ώρα πονάγανε τα πέλματα, μετά είδα ότι τα κλιπς θέλανε ποιο πίσω.

Μετά την πρώτη ώρα ο ο ποπουλης άρχισε να την ακούει, όποτε θέλει καλύτερο μαξιλάρι στο bib παντελόνι, ενώ στο τέλος της διαδρομής είχα ελαφρα πονάκια σε γόνατα μπροστά εξωτερικά, ώμους και καπως δυνατά στη μέση!

Ψάχνω τώρα να δω τι αλλαγές θέλει μέχρι οι επαγγελματίες να το ρυθμίσουν. Επισης πρόσεξα ότι δουλεύτηκαν κάποιοι μυς που δεν δουλευόταν καλά χωρίς κλιπς. Με fitting θα μπορούσα να πάω ποιο γρήγορα το ένιωθα. Από άνοιξη θα πέσει πολύ πετάλι, μέχρι Σεπτέμβρη στόχος το Σούνιο

EF59D00E-2063-4084-97CA-AE12C7832642.jpeg
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Μάριε μεγειά το εργαλείο και από εδώ.
Ακριβώς όπως τα είπες είναι η μετάβαση από τη μια κατηγορία στη άλλη.
Εύχομαι πολλά και ευχάριστα χλμ!!
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Τι έπαθες ρε;
Τα έκλ@σα, ζαλάδες, κράμπες κλπ.
Όλα ξεκίνησα στα 70km και όσο περνούσε η ώρα γίνονταν όλο και χειρότερο.
Στα τελευταία 4km πριν το σπίτι πήγαινα στη ευθεία με μικρό δίσκο και δεν μπορούσα να πατήσω ντίπ.
Εγκατέλειψα και ήρθαν με αμάξι και με φόρτωσαν, προφανώς το μαγνήσιο από τη χθεσινή δεν πρόλαβε να αναπληρωθεί...ο garmin ενα δίκιο το είχε :biggrin:
Ως τόσο το έχω πάει βίτσα πολλές φορές αλλά το χθεσινό ήταν πολύ καθοριστικό για το σημερινό κρέμασμα... ας πρόσεχα! :punish:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Αραξε man, και μεθαύριο μέρα είναι...
Όταν επέστρεψα το ιατρικό προσωπικό έπεσε κατευθείαν από πάνω μου, η χαμηλή και η μεγάλη πίεση είχαν πέσει στα τάρταρα...
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Δεν είναι και πολύ σωστό να πετάς έτσι απλόχερα σοκ στον οργανισμό, το έχω πάθει άλλη μια φορά πριν κάνα χρόνο αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό, με μια μικρή στάση τότε και λίγο φαγητό ήρθα στα ίσια, το σημερινό ήταν πολύ διαφορετικό...
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Είχες προλάβει από χθες να αναπληρώσεις και τα αποθέματα γλυκόζης στο φουλ? Γιατι το χθεσινό ήταν εξωπραγματικό και λογικά θα στέγνωσες.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Δεν είναι και πολύ σωστό να πετάς έτσι απλόχερα σοκ στον οργανισμό, το έχω πάθει άλλη μια φορά πριν κάνα χρόνο αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό, με μια μικρή στάση τότε και λίγο φαγητό ήρθα στα ίσια, το σημερινό ήταν πολύ διαφορετικό...
Το έπαθα τότε που έκατσα σε κείνο το παγκάκι....



Που από πίσω ήταν ο φούρνος ντε....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.591
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top