Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Να ρωτήσω κάτι ως ασχετος. Ξεκινώντας με τις προ-υπάρχουσες ρυθμίσεις της Metric που είχαν γίνει για το προηγούμενο ηχείο και δεδμένου ότι ο χώρος δεν άλλαξε, ηχείο είναι της ίδια εταιριας και μάλλον ιδιας φιλοσοφίας, η τοποθέτηση θα γίνει στο ίδιο σημείο, πόσο πιθανό είναι να παίξει εξ αρχής πολύ κοντά σε αυτό που θα ρυθμίσει μετά o Ear και το παρεάκι?
το βαλα να παιξει ετσι, αλλα απ οτι καταλαβα θελει να στρωσει εστω λιγο, τωρα θα πεσουν να με φανε αλλα οκ, το ηχειο φαινεται πολυ μαζεμενο ακομα, 15 λεπτα ισα που ξεκινησε, δε βγαζει καν αερα απο τις οπες bass reflex, μ εβαλε ο κατασκευαστης στη συσκευασια και υλικο να τις βουλωσω, ειναι 4+4 παπαθεμα τες 8 τρυπαρες να..

οπως τ ακουσα παντως με τις ηδη προυπαρχουσες ρυθμισεις τις Μετρικ, δεν.
κατι δε μου ακουγεται καλα, δεν εβαλα πολυ, σαν να παιζει πιο αναισθητα και τα μπασα των σαμπ να ακουγονται, η σταθμη χαμηλοτερη, αλλη η αποκριση, νομιζω αφου παιξει λιγο να ερθει στα ισα του σιγουρα πρεπει να τα διορθωσουμε ολα αυτα
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
ντροπαλο το κοβω ,
Φίλε Γιάννη πριν από λίγο καιρό πούλησα σε φίλo το τελικό Rotel rb-1590 και όταν τον ρώτησα πως παίζει μου απάντησε ακριβώς το ίδιο και το θυμήθηκα 😆 ....... μάλλον θα θέλει να γνωριστεί με τα υπόλοιπα μηχανήματα. :p
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Με γειά Γιάνν'!

Βάλε το βόλιουμ σχεδόν τέρμα 5 λεπτά και θα στρώσ'.
δεν κανω πλακα, ενα πραμα λες και θελει τρελλο γκαζι ενω ειναι πολυ πιο ευαισθητο και εχει πολυ μεγαλυτερο και πιο χαμηλο συχνοτικο ευρος.

Θα παιξει που θα παει
 



Μηνύματα
833
Reaction score
776
δεν κανω πλακα, ενα πραμα λες και θελει τρελλο γκαζι ενω ειναι πολυ πιο ευαισθητο και εχει πολυ μεγαλυτερο και πιο χαμηλο συχνοτικο ευρος.

Θα παιξει που θα παει
Κάνει μούτρα, δεν είναι τίποτα...!!! :laugh:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.651
Παιζ αλλα θελει να παιξ λιγο να στρωσει, ντροπαλο το κοβω , λειπει μπασο κι ενταση, θελει να κουνηθουν λιγο οι μοναδες μου φαινεται...
Πρέπει να βγάλεις τα σαμπ για να στρώσει η ανάρτηση των γουφερ, διότι κομμένο στους 80 δε θα στρώσει ποτέ.

Κλείσε σαμπ, βγάλε Κρος, άστα να παίζουν φουλ φάσμα, τέρμα το γκάζι για 48 ώρες μόνο μπιταδικα ξέρεις εσύ 120 ντεσιμπέλ +.

Αλλιώς δε στρώνει.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Πρέπει να βγάλεις τα σαμπ για να στρώσει η ανάρτηση των γουφερ, διότι κομμένο στους 80 δε θα στρώσει ποτέ.

Κλείσε σαμπ, βγάλε Κρος, άστα να παίζουν φουλ φάσμα, τέρμα το γκάζι για 48 ώρες μόνο μπιταδικα ξέρεις εσύ 120 ντεσιμπέλ +.

Αλλιώς δε στρώνει.
εννοειται ρε αυτο, φυσικα και τα κλεισα, φουλ παιζουν, ειπαμε δεν ειμαι χαζος!! Ποντιος ειμαι!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.651
Ε, γιατί δεν ακούγεσαι μέχρι δω;
Ψυθιριστα θα στρώσει το δίμετρο;

Δώσε γκάζι τέρμα τη μετρικ, γύρνα το δεξιά μέχρι να βιδώσει το ρημάδι.
Στηνω αυτί να ακούσω. Δώσε.

Και βγες μια φωτογραφία επιτέλους με στημένα τα νέα ζώα, δώσε ψωμί στο λαό σου και γκάζι στο ηχείο σου.

Ψωμί και γκάζι
Ψωμί και γκαζι
Ψωμί και γκάζι

Έλα πάμε όλοι μαζι
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
το βαλα να παιξει ετσι, αλλα απ οτι καταλαβα θελει να στρωσει εστω λιγο, τωρα θα πεσουν να με φανε αλλα οκ, το ηχειο φαινεται πολυ μαζεμενο ακομα, 15 λεπτα ισα που ξεκινησε, δε βγαζει καν αερα απο τις οπες bass reflex, μ εβαλε ο κατασκευαστης στη συσκευασια και υλικο να τις βουλωσω, ειναι 4+4 παπαθεμα τες 8 τρυπαρες να..

οπως τ ακουσα παντως με τις ηδη προυπαρχουσες ρυθμισεις τις Μετρικ, δεν.
κατι δε μου ακουγεται καλα, δεν εβαλα πολυ, σαν να παιζει πιο αναισθητα και τα μπασα των σαμπ να ακουγονται, η σταθμη χαμηλοτερη, αλλη η αποκριση, νομιζω αφου παιξει λιγο να ερθει στα ισα του σιγουρα πρεπει να τα διορθωσουμε ολα αυτα

Είναι ν'απορείς που τα ηχεία του Κοτσίδη
γράφουν πως είναι του Κωτσή

Μένει ν'απορεί πώς και δεν σκίρτησε το μπάσο
με woofer ως την οροφή

Θέλει να χαρεί να τα ακούσει να κεντάνε
όσο πιο σύντομα μπορεί

Είναι ν'απορείς,Ear και Dimi πότε θα ρθουν
με ηχο-όργιο για τρεις...

Έλα Σουκου μου πιο νωρίς...
 


Μηνύματα
1.049
Reaction score
1.552
καινούρια ηχεία και μεγάλα,
ωραία πράματα, γουστάρουμε,
άντε να παίρνουν σειρά οι επόμενοι

μεγειά και καλοάκουστα!!!
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Τι εγινε χαλασε η φωτογραφικη μηχανη? Δεκα φορες μπηκα και τζιφος!
Kαλε να ετοιμαστω να κανω τα μποτε μου, να βαλω τα καλα μου, να στρωσουν τα ηχεια , πως θα βγουν φωτο ετσι;;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
το βαλα να παιξει ετσι, αλλα απ οτι καταλαβα θελει να στρωσει εστω λιγο, τωρα θα πεσουν να με φανε αλλα οκ, το ηχειο φαινεται πολυ μαζεμενο ακομα, 15 λεπτα ισα που ξεκινησε, δε βγαζει καν αερα απο τις οπες bass reflex, μ εβαλε ο κατασκευαστης στη συσκευασια και υλικο να τις βουλωσω, ειναι 4+4 παπαθεμα τες 8 τρυπαρες να..

οπως τ ακουσα παντως με τις ηδη προυπαρχουσες ρυθμισεις τις Μετρικ, δεν.
κατι δε μου ακουγεται καλα, δεν εβαλα πολυ, σαν να παιζει πιο αναισθητα και τα μπασα των σαμπ να ακουγονται, η σταθμη χαμηλοτερη, αλλη η αποκριση, νομιζω αφου παιξει λιγο να ερθει στα ισα του σιγουρα πρεπει να τα διορθωσουμε ολα αυτα
ναι μωρέ.......βάλε εκείνο τον ροζ θόρυβο του dimi καμιά ώρα να παιζ ....και θα σαι κομπλέ


50 ευρώ :biggrin:
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Kαλε να ετοιμαστω να κανω τα μποτε μου, να βαλω τα καλα μου, να στρωσουν τα ηχεια , πως θα βγουν φωτο ετσι;;
Ε βγαλε και μια ... ξερεις εσυ, οπως μας συνιθησες ....απ αυτες με το δισκο αγκαλια!

Ασχετο, για μενα αναμενομενο οτι καπως ετσι θα επαιζαν αφου ειναι καινουρια. Οποτε θα περασει μες το νερο ενα δεκαημερο για να παιξουν οπως πρεπει.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Γιάννη υπομονή φίλε. Το ηχείο μαμεί. Δώσε του χρόνο αρκετό και θα σε αποζημιώσει και με το παραπάνω.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top