hts12 Polk audio

Μηνύματα
257
Reaction score
43
αγόρασα σήμερα το Polk audio hts12 και έχω το εξής πρόβλημα. έχει δύο επιλογές για το on/off , η μία είναι για DC trigger και η άλλη auto. εγώ το έχω στο auto , όταν κλείνει ο ενισχυτής μετά από 15 λεπτά μπαίνει το sub σε stand by ,αλλά όταν ανοίγω ενισχυτή το sub δεν ανοίγει οαρα μόνο όταν το βγάλω από τη νότια και το ξαναβάλω. επειδή τοχω μόνο μια μέρα μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων; γιατί είναι και ολόκληρο γαϊδούρι και θα φάω ταλαιπωρία να το κουβαλάω στο service. πώς πρέπει να κινηθώ;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
αγόρασα σήμερα το Polk audio hts12 και έχω το εξής πρόβλημα. έχει δύο επιλογές για το on/off , η μία είναι για DC trigger και η άλλη auto. εγώ το έχω στο auto , όταν κλείνει ο ενισχυτής μετά από 15 λεπτά μπαίνει το sub σε stand by ,αλλά όταν ανοίγω ενισχυτή το sub δεν ανοίγει οαρα μόνο όταν το βγάλω από τη νότια και το ξαναβάλω. επειδή τοχω μόνο μια μέρα μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων; γιατί είναι και ολόκληρο γαϊδούρι και θα φάω ταλαιπωρία να το κουβαλάω στο service. πώς πρέπει να κινηθώ;
Όταν λες ανοίγεις τον ενισχυτή, εννοείς πως βάζεις κάτι να παίξει; πηγαίνει σήμα στο σαμπ;
Ή απλά τον ανοίγεις και περιμένεις;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Το sub στη λειτουργία auto,θα ανοίξει όταν ανιχνεύσει σήμα στην είσοδό του.Πρέπει να βάλεις κάτι να παίζει δηλαδή και να στέλνει και χαμηλές στο υπογούφερ.Όχι όταν ανοίξεις απλά τον ενισχυτή.Αυτό θα γίνει στη λειτουργία dc trigger.

Επίσης αν έχεις επιλέξει το dc trigger δες εδώ τι πρέπει να κάνεις για να το επαναφέρεις

polk 2.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλά το έχεις συνδέσει στο AUTO το manual λέει .......

1617402533746.png


και στο DC CONTROL λέει ....

1617402608215.png

Αν θέλεις τώρα να ανοίγει μαζί με τον ενισχυτή σου θα πρέπει να συνδέσεις ένα καλώδιο trigger 12v 3.5mm από τον ενισχυτή σου στην υποδοχή του σαμπ DC CONTROL και το διακοπτάκι του στην αντίστοιχη επιλογή.
 
Last edited:

Μηνύματα
257
Reaction score
43
trigger out δεν έχει ο 1600h.
στο auto σε δουλεύει το sub, του έβαλα και ταινία με αρκετά sub αλλά δε νιώθει να ανοίξει.του ανε Βάσα το trim του ενισχυτή από -5 σε -2 αλλά τίποτα. ο μόνος τρόπος να βγει απτό ρεύμα και να ξαναμπεί. μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ είδα το πρόβλημα είναι πολύ συχνό με sub της Polk audio. θα ζητήσω επιστροφή μπας και δεχτούν για να πάω να πάρω το svs να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Ειναι γνωστό bug του μοντέλου. Πρέπει να βγει από το ρεύμα και να ξαναμπεί μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Αν σε ενοχλεί να το επιστρέψεις.
Εγώ παρέκαμψα το πρόβλημα με μια έξυπνη πρίζα, που τη σύνδεσα στα activities του harmony remote. Έτσι όταν ανοίγουν οι υπόλοιπες ανοίγει και αυτό, και όταν κλείνουν, κλεινει.
Υ. Γ ούτε με το dc trigger ανοίγει...
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
λες να μπορώ να βάλω μια smart με Google assistant και να φτιάξω σενάριο μέσα από το my home όταν ανοίγει ο ενισχυτής να ανοίγει και η πρίζα; λες να γίνεται;γιατί από το sub είμαι ευχαριστημένος κατά τα άλλα.
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Πρέπει να δουλεύει όπως πρέπει
Αμαρτία είναι ολοκαίνουργιο sub
Να το πας πίσω
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
δεν γίνεται με το Google assistant γιατί δεν βάζει τον ενισχυτή στο home αλλά συνδέει το heos. οπότε έστειλα email για επιστροφή χρημάτων η για άμεση αντικατάσταση. μακάρι να δεχτούν να μην τρέχω με συνηγόρους καταναλωτή.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
μιλήσαμε στο τηλ. και μου είπε να το κρατήσω για να μην μείνω χωρίς sub , θα παραγγείλει άλλο από τον αντιπροσωπο και όταν το παραλάβει να πάω να το αλλάξω.επειδη θέλω να βρω μια λύση και όχι να πάρω αλλο , και επειδή δεν μουπε να τρέχω εγώ να βγάλω άκρη με τις αντιπροσωπείες και τα service το δέχτηκα.μακαρι να πάνε όλα καλά.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
οταν με το καλο ερθει, καλυτερα να πας εσυ στο μαγαζι να το τσεκαρεις.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
οταν με το καλο ερθει, καλυτερα να πας εσυ στο μαγαζι να το τσεκαρεις.
ναι τοχω σκεφτεί να μην έχω πάλι τα ίδια γιατί είναι και ολόκληρο γαϊδούρι για πέρα δώθε συνέχεια. φίλε Mannar ποσο καιρό το έχεις; σου έχει βγάλει προβλήματα γενικά με τον ενισχυτή εκτός από αυτό που συζητάμε;γενικά είσαι ευχαριστημένος με το sub?
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Οχι. κανενα αλλο προβλημα, εκτος απο το θεμα με το standby. το κρατησα γιατι βαριομουν πακεταρισμα, αποστολες, αναμονες, και πολλες πιθανότητες το νεο να εχει το ιδιο θεμα. εκανα και την πατεντα με το harmony και το ξεχασα το θεμα.
Γενικα εινα στο ιδιο επιπεδο με το svs pb1000.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
μιλήσαμε στο τηλ. και μου είπε να το κρατήσω για να μην μείνω χωρίς sub , θα παραγγείλει άλλο από τον αντιπροσωπο και όταν το παραλάβει να πάω να το αλλάξω.ε
Ποιο είναι το κατάστημα αν επιτρέπεται?
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Από τη στιγμή που δε σου δουλεύει σωστά σε καμία επιλογή και αφού υπάρχει η εγγύηση, η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου πρότεινε το Audio Show....... ο Σπύρος είναι καλό παιδί και εξυπηρετικός.
Δοκίμασε το όμως πριν το αντικαταστήσεις.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Οχι. κανενα αλλο προβλημα, εκτος απο το θεμα με το standby. το κρατησα γιατι βαριομουν πακεταρισμα, αποστολες, αναμονες, και πολλες πιθανότητες το νεο να εχει το ιδιο θεμα. εκανα και την πατεντα με το harmony και το ξεχασα το θεμα.
Γενικα εινα στο ιδιο επιπεδο με το svs pb1000.
ωραίος, ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι. Όπως το βλέπω εγώ το polk πρέπει να είναι πιο vfm επιλογή.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Ναι το πολκ είναι ποιο οικονομικό, αλλά το καινούργιο svs pb1000 pro πρέπει να είναι πολύ καλό από ότι διαβάζω...
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Ναι το πολκ είναι ποιο οικονομικό, αλλά το καινούργιο svs pb1000 pro πρέπει να είναι πολύ καλό από ότι διαβάζω...
Το παλιό pb είχε γύρω στα 650E, οπότε το καινούργιο λογικά θα έχει παραπάνω. Πάντως είσαι ευχαριστημένος με το hts12? Δε κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει παραπάνω..
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
Το παλιό pb είχε γύρω στα 650E, οπότε το καινούργιο λογικά θα έχει παραπάνω. Πάντως είσαι ευχαριστημένος με το hts12? Δε κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει παραπάνω..
650 θα έχει και το pro , και έρχεται μέσα Απριλίου το pb και αρχές μαϊου το. SB.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.128
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top