Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?

Μηνύματα
328
Reaction score
260
ο πασα ενας ειναι οπως εχει μαθει, εγω προσωπικα αν δεν ειχα την δισκοθηκη με τα βινυλια
μου (ενταξει δεν ειναι καμια τεραστια δισκοθηκη κατι λιγοτερο απο χιλια)δεν νομιζω οτι
θα ειχα και μηχανηματα, θα εκανα μια συνδρομη στο spotify με ενα κινεζοφτηνιαρικο
dac/streamer και θα το πεταγα σε μια 55αρα, γαμω τα χαμηλα βγαζει η Samsung
απο internetοσαβουρες τυπου Spotify............
πως γινεται να ακουσει κανεις Skynyrd, Zeppelin, Purple ,Jethro Tull αν δεν κατεβαζει την
βελονα σε αυτα τα βινυλια?.......
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
ο πασα ενας ειναι οπως εχει μαθει, εγω προσωπικα αν δεν ειχα την δισκοθηκη με τα βινυλια
μου (ενταξει δεν ειναι καμια τεραστια δισκοθηκη κατι λιγοτερο απο χιλια)δεν νομιζω οτι
θα ειχα και μηχανηματα, θα εκανα μια συνδρομη στο spotify με ενα κινεζοφτηνιαρικο
dac/streamer και θα το πεταγα σε μια 55αρα, γαμω τα χαμηλα βγαζει η Samsung
απο internetοσαβουρες τυπου Spotify............
πως γινεται να ακουσει κανεις Skynyrd, Zeppelin, Purple ,Jethro Tull αν δεν κατεβαζει την
βελονα σε αυτα τα βινυλια?.......
Εύκολα. Δίνω εντολή στο daphile και παίζει skynyrd. Συνηθίζω να κάθομαι να ακούσω και όχι για να δω. Και με ενδιαφέρει η μουσική, όχι η ιεροτελεστία.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Εύκολα. Δίνω εντολή στο daphile και παίζει skynyrd. Συνηθίζω να κάθομαι να ακούσω και όχι για να δω. Και με ενδιαφέρει η μουσική, όχι η ιεροτελεστία.
προφανως δεν εχεις μεγαλωσει μαθαινοντας την μουσικη απο δισκους
 


gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.540
πως γινεται να ακουσει κανεις Skynyrd, Zeppelin, Purple ,Jethro Tull αν δεν κατεβαζει την
βελονα σε αυτα τα βινυλια?.......
Πάρα πολύ εύκολα.

Και ΕΧΩ μεγαλώσει ακούγοντας μουσική από βινύλιο.

Και οι καλύτερες ακροάσεις μου ΗΤΑΝ από βινύλιο, πολύ απλά γιατί ήμουν νεώτερος και ενθουσιαζόμουν 7 φορές ευκολότερα.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
προφανως δεν εχεις μεγαλωσει μαθαινοντας την μουσικη απο δισκους
ενταξει, φυσικα το ζητουμενο ειναι να περασει κανεις ευχαριστα καποιες ωρες ακουγοντας
την αγαπημενη του μουσικη, αλλα δεν ξερω βεβαια τις μουσικες σου προτιμησεις,
εμενα τουλαχιστον ειναι τα παραγωγα του rock, ενταξει καθε ενας δισκος που τραβας στο
ραφι, σου γενναει συναισθηματα, αναμνησεις ,ζεις ενα ωραιο flashback που και πως και ποτε τον απεκτησες,χρειαζεται και η ιεροτελεστια που και που,
δεν νομιζω οτι ενας κιτρινος φακελος σε ενα σκληρο η το thumbnail στο interface του
spotify μπορει να το κανει αυτο......τωρα αν η απαντηση μου σε εθιξε προσωπικα ζητω συγγνωμη,
δεν ειχα τετοια προθεση.....
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
προφανως δεν εχεις μεγαλωσει μαθαινοντας την μουσικη απο δισκους
Το αντίθετο. Έχω μεγαλώσει με ariston rd11s με naim bac32,με sansùi sd7000 μπομπίνα, κλασεις ανώτερο αναλογικό ήχο από αρκετούς δήθεν vinyl lovers ακόμη και του σήμερα. Next!
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Κι εγώ έχω μεγαλώσει αγοράζοντας κάθε βδομάδα έναν 33άρη με το χαρτζιλίκι μου.
Κι ο παππούς μου είχε μεγαλώσει ακούγοντας από φωνόγραφο. Τι μ' αυτό?
οτι πρεπει να συνεχισεις την παραδοση αγαπητε μου
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.651
Το αντίθετο. Έχω μεγαλώσει με ariston rd11s με naim bac32,με sansùi sd7000 μπομπίνα, κλασεις ανώτερο αναλογικό ήχο από αρκετούς δήθεν vinyl lovers ακόμη και του σήμερα. Next!
Την παράδοση να συνεχίσεις.

Τα ήθη και τα έθιμα.

Κρυφό σχολειό πήγες, ή μιλάω σε νιάνιαρο;
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Την παράδοση να συνεχίσεις.

Τα ήθη και τα έθιμα.

Κρυφό σχολειό πήγες, ή μιλάω σε νιάνιαρο;
Πφφφφ, Στο κρυφό σχολείο έχεις μείνει? Εγώ έκανα σκρατς με το δίσκο της Φαιστού.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.651
Μισό να πάρω το μέτρο, να μετρήσω τις διαστάσεις τους!!!
Το μέτρο είναι ξύλινο παραδοσιακό της προκοπής, ή καμιά μαμουνιά λέιζερ για νιάνιαρα χθεσινοβραδινογεννηνένα που δε ξέρουν τα ήθη και έθιμα των αρχαίων ημών προγόνων;
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Το μέτρο είναι ξύλινο παραδοσιακό της προκοπής, ή καμιά μαμουνιά λέιζερ για νιάνιαρα χθεσινοβραδινογεννηνένα που δε ξέρουν τα ήθη και έθιμα των αρχαίων ημών προγόνων;
Μαρμάρινο. Το αυθεντικό με το οποίο Αρχιμήδης μέτρησε το εκτόπισμα του στον κουβά δίπλα στη μπανιέρα. Για να σε προλάβω, έχω και τον κουβά, τον έχω κάνει χοάνη για το παραδοσιακό μου γραμμόφωνο.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Μετρήσεις παρακαλώ :p
δεν καταλαβαινω απο μετρησεις αγαπητε, αυτη την στιγμη μεθοκοπαω και ειμαι στο εβδομο
μπουκαλι μπυρα, οποτε μονο το βινυλιο καταλαβαινω ,οτιδηποτε ψηφιακο μου προκαλει αηδια.....
δεν καταλαβαινω απο μετρησεις αγαπητε, αυτη την στιγμη μεθοκοπαω και ειμαι στο εβδομο
μπουκαλι μπυρα, οποτε μονο το βινυλιο καταλαβαινω ,οτιδηποτε ψηφιακο μου προκαλει αηδια.....
αυτη την στιγμη παιζει το Strikes των Blackfoot, και μονο να σκεφτει καποιος να το βαλει σε ψηφιακη μορφη ειναι επιεικως ιεροσυλια..........
 


gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.540
οτι πρεπει να συνεχισεις την παραδοση αγαπητε μου
Πράγμα το οποίο προφανώς σημαίνει πως έχεις μόνο σταθερό τηλέφωνο, απ' αυτά τα παραδοσιακά τα μαύρα, με τον περιστροφικό επιλογέα, που παίρνεις τηλέφωνο και το φχαριστιέσαι, σωστά;

Ο,τιδήποτε άλλο θα ήταν ιεροσυλία, έτσι δεν είναι;
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Οι ιερόσυλοι παρακαλούνται να αποχωρήσουν από το θρεντ, μη τους πάρει ο δγιάλος δηλαδή.
που κλεβανε τις εικονες απο τα Μετεωρα με αρχηγο τον Δημητρη Μυρατ
Πράγμα το οποίο προφανώς σημαίνει πως έχεις μόνο σταθερό τηλέφωνο, απ' αυτά τα παραδοσιακά τα μαύρα, με τον περιστροφικό επιλογέα, που παίρνεις τηλέφωνο και το φχαριστιέσαι, σωστά;

Ο,τιδήποτε άλλο θα ήταν ιεροσυλία, έτσι δεν είναι;
δεν εχω καν τηλεφωνο κυρ'αυτε μου, ανεβαινω στην ταρατσα της θειας μου και φωναζω στον απεναντι....
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top