hts12 Polk audio

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Επειδη ρώτησε σήμερα ένας φίλος στην αντιπροσωπεία, αν αποφασίσεις για το svs pb1000 να ξέρεις ότι υπάρχουν ακόμα ελάχιστα κομμάτια, στα 599ε
Tο sb-1000 αποτελεί μία καλή εναλλακτική ή όχι? και αν ναι σε τι λεφτά θα μπορέσω να το βρω? Αν είναι γύρω στα 500E τότε πλησιάζει τη τιμή του Polk
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
νομιζω ότι έχει την ίδια τιμή με το pb1000. Δε χάνεις όμως τίποτα αν κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
νομιζω ότι έχει την ίδια τιμή με το pb1000. Δε χάνεις όμως τίποτα αν κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.
Βασικά μίλαγα με έναν Αμερικάνο, τον Polk Fan(έχει κανάλι στο youtube). Mε έχει συμβουλέψει σε αρκετά πράγματα μέχρι τώρα και τον ρώτησα και για τα προβλήματα του HTS 12. Μου απάντησε επί λέξη " .. As far as the 12v trigger problem, that's complete bullshit. The problem that the HTS12s have, and it's only a small issue, is the auto-on. If you rely on the auto-on you have to turn the receiver up a little to get them to come on. The auto-on of the HTS12s is not as sensitive as some other subs so when you're listening at low volumes, the subs may not come on. The workaround for that is to use the 12v trigger, which works like a champ. " Τα γράφω αυτά σχετικά με τα προβλήματα που είχατε με το hts 12, γιατί σύμφωνα με αυτόν η λειτουργία auto-on δεν είναι τόσο ευαίσθητη όσο σε άλλα subs και ότι μπορεί κάποιος να παρακάμψει το πρόβλημα μέσω του 12v trigger, το οποίο λειτουργεί μια χαρά.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Το έχω δοκιμάσει και δε δουλεύει στο δικό μου. Δεν ξέρω αν άλλαξαν κάτι στα μεταγενεστερα κομμάτια.
Αλλά από ότι λέει ο φίλος που θα το αλλάξει, μάλλον όχι.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
νομιζω ότι έχει την ίδια τιμή με το pb1000. Δε χάνεις όμως τίποτα αν κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.
όταν λες στην αντιπροσωπεία, εννοείς στην ultimate audio ?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Το έχω δοκιμάσει και δε δουλεύει στο δικό μου. Δεν ξέρω αν άλλαξαν κάτι στα μεταγενεστερα κομμάτια.
Μήπως δεν λειτουργεί όταν ο διακόπτης βρίσκεται στο auto;
 


Μηνύματα
257
Reaction score
43
για την ευαισθησία που λέει δεν ισχύει γιατί και το volume ανέβασα και το τριμ από τον ενισχυτή από -5 σε 0 και έβαλα ταινία με εκρήξεις αλλά τίποτα.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
για την ευαισθησία που λέει δεν ισχύει γιατί και το volume ανέβασα και το τριμ από τον ενισχυτή από -5 σε 0 και έβαλα ταινία με εκρήξεις αλλά τίποτα.
αυτός απότι ισχυρίζεται με το 12v trigger πρέπει να δουλεύει μια χαρά.
 


Μηνύματα
257
Reaction score
43
επανερχομαι στο θεμα να ενημερωσω σχετικα με το sub polk audio το οποιο ειχε προβλημα οταν το αγορασα. πηγα στην κινοτεχνικη (αργησα λιγο γιατι αργησαν να παραλαβουν , ειναι γενικες οι καθυστερησεις αυτην την εποχη) , μου εκαναν αντικατασταση και πραγατικα δεν εχω λογια για την εξυπηρετηση.ειλικρινα δεν νομιζω να υπαρχουν στην ελλαδα πολλες τετοιες αντιπροσωπειες. ειναι ευγενεστατοι και εξυπηρετικοτατοι.
το νεο sub λειτουργει αψογα.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
επανερχομαι στο θεμα να ενημερωσω σχετικα με το sub polk audio το οποιο ειχε προβλημα οταν το αγορασα. πηγα στην κινοτεχνικη (αργησα λιγο γιατι αργησαν να παραλαβουν , ειναι γενικες οι καθυστερησεις αυτην την εποχη) , μου εκαναν αντικατασταση και πραγατικα δεν εχω λογια για την εξυπηρετηση.ειλικρινα δεν νομιζω να υπαρχουν στην ελλαδα πολλες τετοιες αντιπροσωπειες. ειναι ευγενεστατοι και εξυπηρετικοτατοι.
το νεο sub λειτουργει αψογα.
ωραίος φίλε.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
ωραίος φίλε.
βιαστικά να χαρώ . έβαλα το sub σπίτι και τώρα δεν παίζει καθόλου. οταν ειμουνα εκει το δικιμασαμε αλλα κοιταξαμε μονο αν ξυπναει απο stand by , δεν πηγε το μυαλο μου να βαλω το χερι μου να δω αν παιζει γιατι ηταν συνδεδεμενα και 2 tower και δεν μπορεσα να καταλβω οτι δεν παιζει. το προβλημα ειναι οτι ειχε μονο ενα κοματι οποτε παλι θα μεινω με χαλασμενο subwoofer , παλι θα κουβαλαω το subwoofer περα δωθε και θα μου φυγει η μεση παλι.δε ξερω τι πρεπει να κανω , πληρωσα για ενα sub τοσα λεφτα και εχω φαει τοση ταλαιπωρια. τα χρηματα μου μπορω να τα ζητησω αν δεν εχει να μου το αλαξει αμεσα;
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Περίεργο μου φαίνεται... Για ξαναδες ρυθμίσεις σαμπ από πίσω, και ρυθμίσεις av καθώς και συνδέσεις.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
το δοκίμασα και στις δύο θύρες του sub. έκανα reset τον ενισχυτή , και ξεκίνησα από την αρχή το set up , στο test στην αρχή που με ρωτάει ο Denon αν ακούω ήχο από τα ηχεία ακούω απολα εκτός από το sub. άλλαξα καλώδιο . άφησα το sub να μπει stand by , έρχεται σήμα στο sub Άπτον Denon γιατί ξυπνάει από το stand by το sub αλλά δεν έχει ήχο.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Ρε φίλε adok13, ......... συγνώμη για το φίλε :p
Δε γίνεται να είναι και τα δύο σαμπ χαλασμένα μήπως είναι κάτι απλό και δε πάει το μυαλό σου !!!
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Ο διακόπτης είναι στο auto;
Το φωτάκι είναι πράσινο;
Η ένταση είναι στη μέση περίπου;
Το cross του σαμπ είναι στο τέρμα;

Πριν κάνεις calibration δήλωσε από το μενού ότι έχεις σαμπ, και βάλε τα crossover.
Βάλε και το λεβελ του σαμπ στο 0 στον av για αρχή.

Βάλε μουσική με μπάσο και δες ξανά αν δουλεύει.

Αν έχεις denon/Marantz οι ρυθμίσεις για στέρεο είναι χωριστά.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
το πρώτο ήταν σίγουρα , το είδε και ο άνθρωπος σήμερα στη κινοτεχνικη , το σύνδεσε πάνω στον ενισχυτή του και του έκανε το ίδιο, δεν ξύπναγε από stand by, και όταν βάλαμε το καινούργιο ξύπναγε αμέσως οπότε ήταν σίγουρα χαλασμένο . τώρα για το δεύτερο τι άλλο να δοκιμάσω; εκτός αν τα παίξε ο ενισχυτής αλλά σήμα δίνει γιατί ξυπνάει από το stand by.
Ο διακόπτης είναι στο auto;
είναι στο auto
Το φωτάκι είναι πράσινο;
το φωτάκι είναι πρασινο
Η ένταση είναι στη μέση περίπου;
η ένταση στη μεση
Το cross του σαμπ είναι στο τέρματο cross στο τερμα

Πριν κάνεις calibration δήλωσε από το μενού ότι έχεις σαμπ, και βάλε τα crossover.
στο calibration όταν ξεκινάει του δηλώνω ότι έχω sub και στο επόμενο στάδιο που στέλνει τεστ ήχο ενώ στα άλλα ηχεία έχω ήχο στο sub οχι
Βάλε και το λεβελ του σαμπ στο 0 στον av για αρχή.

Βάλε μουσική με μπάσο και δες ξανά αν δουλεύει.
ήταν το πρώτο που εκανα
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Όταν κάνεις το auto set up βρίσκει το σαμπ ....... και όταν βάζεις μουσική η ταινία δε παίζει ?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top