Klipsch Greek club

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Το 15ιντσο σίγουρα θα παίξει καλύτερα από ένα 12ιντσο αλλά θα χρειαστεί πείραμα που θα πρέπει να το βάλεις για καλύτερο μπάσο, ίσως στο κέντρο μπροστά, αν το 12ιντσο που ήδη έχεις είναι σε γωνία πάρε άλλο ένα και βάλτο στην απέναντι γωνία και θα έχεις καλύτερο μπάσο από το 15ιντσο, και φυσικά αν διαθέτεις και το κατάλληλο χώρο.
Η γνώμη μου ......
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Το 12άρι ήταν έξω αριστερά στον ασβέστη που έλεγε και ο Αλέφαντος.Τώρα θα παίζει μέσα αριστερά, γιατί στον ασβέστη θα παίζει το rp-8000...
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Έχω το ένα 12ιντσο και σκέφτομαι ή να το δώσω και να πάρω 1x15in ή να πάρω ένα δεύερο 12ιντσο και να είμαι νόμιμος με 2χ12in.
Εγώ ψηφίζω 2Χ12 .
Η βελτίωση στο άκουσμα σου θα είναι πολύ μεγαλύτερη με τη προσθήκη δεύτερου 12, παρά με την αναβάθμιση ενός 12 σε ένα 15 .
Εκτός και αν τρώγεσαι και θες τώρα ένα 15 και σε κανα τρίμηνο και δεύτερο 15 ;)
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Εγώ ψηφίζω 2Χ12 .
Η βελτίωση στο άκουσμα σου θα είναι πολύ μεγαλύτερη με τη προσθήκη δεύτερου 12, παρά με την αναβάθμιση ενός 12 σε ένα 15 .
Εκτός και αν τρώγεσαι και θες τώρα ένα 15 και σε κανα τρίμηνο και δεύτερο 15 ;)
Δεν χωράμε με 2 χ15ιντσα 😂😂
 





Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Καλώς τα δέχτηκες! Θα τα βάλεις κάτω από το δέντρο;;; 😂😂😂
Μια μέρα σίγουρα ,
μου τα έστειλαν με 3 διαφορετικούς αριθμούς αποστολής 🤬🤬
Λείπει το ένα από τα μπροστά ,θα έρθει αύριο .. ΕΛΠΙΖΩ .
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μια μέρα σίγουρα ,
μου τα έστειλαν με 3 διαφορετικούς αριθμούς αποστολής 🤬🤬
Λείπει το ένα από τα μπροστά ,θα έρθει αύριο .. ΕΛΠΙΖΩ .
Κάθε πακέτο και tracking.
Σωστό είναι αυτό αλλά μάλλον η DHL, GLS ή όποιο κουριερ είναι, μαλακίστηκε..
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Βλέπω ήσουν καλό παιδί όλη τη χρονιά και σου ήρθαν τα δώρα του Αι Βασίλη ;)
Καλορίζικα καλά ακούσματα ........... πιες τους το αίμα.
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Έβαλα το κεντρικό δεν κρατήθηκα . Χωρίς ίχνος καλιμπρεισιον είναι ΣΟΚ . Όλα ακούγονται μεγαλύτερα με πολύ περισσότερο όγκο και 10 φορές πιο αναλυτικά από πριν .
Η σκηνή έχει ψηλώσει , φτάνει στα όρια της εικόνας του προβολέα . Η κοπέλα μου που δεν την πολυ ενδιαφέρουν τα ηχεία όταν τα είδε νόμιζε ότι ήταν υπερβολή . Τώρα κάθεται και βλέπει ξανά τους διαλόγους από το game of thrones που της άρεσαν :p. Άλλο πράγμα ,καταλαβαίνεις το συναίσθημα στις φωνές καταλαβαίνεις την υφή των αντικειμένων , ξύλα , πανιά , σίδερα . Σπάζει γυαλί και νομίζεις ότι σπάζει μπροστά σου στο σαλόνι .
Δεν είχα τίποτα καλά ηχεία πριν αλλά δεν περίμενα τέτοια διαφορά..
Είμαι εντυπωσιασμένος. Θα τρέξω και το υπαο όταν έρθει και το δεύτερο μπροστά αλλά νομίζω ότι δε θα το αφήσω να τα ακουμπήσει , ίσα ίσα ένταση και αποστάσεις , check με umik ypao off και τέλος .
Μετράνε , ξεπέρασαν τις προσδοκίες μου !
 
Last edited:


Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Είναι ασφαλές για το rp 600c να τοποθετήσω πάνω του μια σχετικά ελαφριά 42 ιντσών τηλεόραση ;
Στο τοίχο δεν γίνεται να μπει γιατί παίζει ο προβολέας εκεί , το βάθος του ηχείου πιάνει τα 2/3 του βάθους του επίπλου . Η τηλεόραση είναι 10 κιλά .
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Είναι ασφαλές για το rp 600c να τοποθετήσω πάνω του μια σχετικά ελαφριά 42 ιντσών τηλεόραση ;
Στο τοίχο δεν γίνεται να μπει γιατί παίζει ο προβολέας εκεί , το βάθος του ηχείου πιάνει τα 2/3 του βάθους του επίπλου . Η τηλεόραση είναι 10 κιλά .
Είχα για περίπου 2 χρόνια μια 55" Samsung πάνω στο rp440c.
Κανένα πρόβλημα.
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Αγαπητοί φίλοι!

Φανατικός κλιψάκιας όπως θα δείτε από παλαιότερες αναρτήσεις, εξ ου και το παρατσούκλι στο avatar μου.
Όμως, πραγματικά... τέως! Και ο λόγος ????

Μπήκε στο σπίτι άλλη Εταιρεία όλως τυχαίως!


Όποτε λοιπόν σκέπτομαι ξανά τα παλιά... μια ολιγόλεπτη μόνο τοποθέτηση των klipsch μου στην θέση ακρόασης είναι αρκετή για να τα ξανά στείλει προς........ ξεκούραση!

Ακρόαση ευπρόσδεκτη φυσικά!
 
Last edited:

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Αγαπητοί φίλοι!

Φανατικός κλιψάκιας όπως θα δείτε από παλαιότερες αναρτήσεις, εξ ου και το παρατσούκλι στο avatar μου.
Όμως, πραγματικά... τέως! Και ο λόγος ????

Μπήκε στο σπίτι άλλη Εταιρεία όλως τυχαίως!


Όποτε λοιπόν σκέπτομαι ξανά τα παλιά... μια ολιγόλεπτη μόνο τοποθέτηση των klipsch μου στην θέση ακρόασης είναι αρκετή για να τα ξανά στείλει προς........ ξεκούραση!

Ακρόαση ευπρόσδεκτη φυσικά!
Είναι καλά αυτά γιατί δεν πρέπει να τα έχουν πολλοί.Πόσο πάει το μαλί; Είναι ίδια κατηγορία;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top