Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Επειδή κάποια στιγμή μίλησε με ονόματα «αναγκάστηκα» να ρωτήσω. Μιλάμε για τραγική περίπτωση
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Δώσε χαιρετισμούς στον Κώστα.

Κατάλαβες. 😎

Αν σε ρωτήσει ποιόν Αλέξη πες αυτόν που του έστησε παλιά το site των ηχείων που έχεις. 🙂
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αυτό που όλοι καταλάβατε απο την φωτό, είναι πως ο άνθρωπος που θεωρεί αυτο το καλοστημένο ανέκδοτο ως “Hi end AV σύστημα” προφανώς δεν εχει ιδέα, δεν εχει ακούσει ποτέ σωστό πολυκάναλο σύστημα.

Οπως ακριβως του γράφω εδώ και μέρες. Δεν ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Και μιλάει πολύ.

Οπότε η γνώμη του για το θέμα είναι παντελώς αδιάφορη.
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Sonus Aeterna με ΤΑD και Αltec 16Ωμα... Τα (εξωτερικα) crossover "στημενα" απο εμενα και τον Βελι στον χωρο.... (με... παθητικο DSP δηλαδη).... Αστο.... δεν θελεις να το δεις ουτε να το ακουσεις....
Παθητικό dsp? Παθητική (αναλογική δηλαδή) ψηφιακή επεξεργασία σήματος (=dsp) ?
Δηλαδή, χωσατε του κόσμου τα παθητικά υλικά για να πιάσετε μια target curve στον χώρο, με όλες τις απώλειες των παθητικών υλικών, με όλο το φρενάρισμα των ενισχυτών απέναντι στα μεγάφωνα, κάτι που ένα ψηφιακό crossover το κάνει σε χρόνο dt κροσαροντας πολυενίσχυση η οποία είναι σε άμεση σύνδεση με τις μονάδες του ηχείου και τους δίνει ωμή ισχύ. Δηλαδή πήγατε στα Καλάβρυτα μέσω Σόφιας.
 




mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Αυτό που όλοι καταλάβατε απο την φωτό, είναι πως ο άνθρωπος που θεωρεί αυτο το καλοστημένο ανέκδοτο ως “Hi end AV σύστημα” προφανώς δεν εχει ιδέα, δεν εχει ακούσει ποτέ σωστό πολυκάναλο σύστημα.

Οπως ακριβως του γράφω εδώ και μέρες. Δεν ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Και μιλάει πολύ.

Οπότε η γνώμη του για το θέμα είναι παντελώς αδιάφορη.
Δεν πας καλα.... εχω ηδη γραψει οτι ειχαμε EAD theatermaster απο παλια... αυτο το στησαμε (απο υπαρχοντα) το 2002 οταν χτισαμε καινουργιο σπιτι μονο για κινηματογραφο...

Μην βγαζεις συμπερασματα για τους αλλους και μην εκβιαζεις αυθαιρετα το πως σκεφτονται... Αυτο επαιζε με Stage One.... Στο'χω ξαναπει.... "οταν εσυ "παγαινες" εγω δεν ερχομουν... ξαναρχομουν...

Οταν γυρισεις σε δικαναναλο και παρεις ηλεκτρονικα "της προκοπης" ακομα θα "ερχεσαι" 1η φορα....
 



head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Αχ βρε @mouseslept , τι το θελες αυτο το νήμα που άνοιξες; Το μπελά σου βρήκες, όλα όσα ελεγες μεχρι τώρα τα ανέτρεψες μόνος σου.
Ο ορισμός του αυτογκόλ.
Ήταν αυτογκόλ από την πρώτη σελίδα. Κι αυτό σκεφτόμουν αβίαστα σε κάθε ποστ "ανάλυσης".
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν πας καλα.... εχω ηδη γραψει οτι ειχαμε EAD theatermaster απο παλια... αυτο το στησαμε (απο υπαρχοντα) το 2002 οταν χτισαμε καινουργιο σπιτι μονο για κινηματογραφο...

Μην βγαζεις συμπερασματα για τους αλλους και μην εκβιαζεις αυθαιρετα το πως σκεφτονται... Αυτο επαιζε με Stage One.... Στο'χω ξαναπει.... "οταν εσυ "παγαινες" εγω δεν ερχομουν... ξαναρχομουν...

Οταν γυρισεις σε δικαναναλο και παρεις ηλεκτρονικα "της προκοπης" ακομα θα "ερχεσαι" 1η φορα....
Το τι έκανες πριν 20 χρόνια, όταν ο AV ηχος ήταν ακόμα στα σπάργανα, είναι παντελώς αδιάφορο.

Αυτό που έχεις γράψει ειναι πως η παρωδία της φωτό ειναι Hi end.
Και από αυτήν την πρόταση βγαίνουν συμπεράσματα. Τραγούδα όσο θες, αλλά δεν ξέρεις για ποιο θέμα μιλάς.

Και δεν πρόκειται να μάθεις κιόλας.
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν πας καλα.... εχω ηδη γραψει οτι ειχαμε EAD theatermaster απο παλια... αυτο το στησαμε (απο υπαρχοντα) το 2002 οταν χτισαμε καινουργιο σπιτι μονο για κινηματογραφο...

Μην βγαζεις συμπερασματα για τους αλλους και μην εκβιαζεις αυθαιρετα το πως σκεφτονται... Αυτο επαιζε με Stage One.... Στο'χω ξαναπει.... "οταν εσυ "παγαινες" εγω δεν ερχομουν... ξαναρχομουν...

Οταν γυρισεις σε δικαναναλο και παρεις ηλεκτρονικα "της προκοπης" ακομα θα "ερχεσαι" 1η φορα....
Σαν ηλεκτρονικά της προκοπής εννοείς τα παθητικά κροσοβερ που αναλαμβάνουν ρόλο equalizer? Ούτε καν ενεργό κροσοβερ έστω και αναλογικό? Ω, μοντιού!!!!
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Το τι έκανες πριν 20 χρόνια, όταν ο AV ηχος ήταν ακόμα στα σπάργανα, είναι παντελώς αδιάφορο.

Αυτό που έχεις γράψει ειναι πως η παρωδία της φωτό ειναι Hi end.
Για αυτους που τα αγορασαν απο την αγγελια.... μου εφτιαξες και καταναλωτες - θυματα να τα "ξεφορτωθω" δηλαδη... ευχαριστω!
Και από αυτήν την πρόταση βγαίνουν συμπεράσματα. Τραγούδα όσο θες, αλλά δεν ξέρεις για ποιο θέμα μιλάς.

Και δεν πρόκειται να μάθεις κιόλας.
Καληνυχτα!

Εγω τα πουλησα και σε ευχαριστησα που μου "εχτισες πελατες".... Κοιτα μηπως δεν υπαρχουν για τα δικα σου "κλαμπατσιμπανα" πλεον....
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top