Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.

Το audio δεν προσφέρει στη μουσική. Αφαιρεί. ΑΦΑΙΡΕΙ.
Αυτό είναι θεωρητική τοποθέτηση και ως τέτοια (και συνηθέστατα και στην ζωή) φαίνεται σωστή λογικά και δύσκολο να rebute (πρόσεξε όχι refute) αλλά δεν είναι έτσι. Μου θυμίζει το gain in a wire πως το (λένε) είπε ο mouselept και διαφωνώ.

Εξ ου και το γνωστό πάλι debate (όλα έτσι είναι στο audio) εαν ενας OTL με την απουσία μετασχηματιστή ή η απουσία προενισχυτή στο σήμα ενω θεωρητικά είναι καλύτερο, για μερικούς δεν είναι (και εγω π.χ. και πολλοί που έχουν ακούσει, συμφωνώ με τους δεύτερους).

Τα ελαττωματα πολλές φορές είναι αυτα που οδηγούν σε κάποιο αποτέλεσμα επιθυμητό (άσχετα του όρθου). Ετσι είναι και η ζωή, έτσι είναι και "ερμηνεία" της τέχνης (και ιδιίως της μουσικής) . εχουν κάποια κοινα χαρακτηριστικά.

Σόρυ για ελλείψεις στην φρασεολογία και όρισμους του audio, που ετσι και αλλιώς δεν τους γνωρίζω, αλλά απαντάω real time όπως βλέπεις. Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι με καταλαάβαινεις καλύτερα και απο εμένα (εαν το θές).
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.463
Παιδιά! Μην ξεχνάτε πως το audio δεν είναι τέχνη.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από τα βασικά.

1. Δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
2. Η όρκα είναι δελφίνι.
3. Το μαύρο δεν είναι χρώμα.
4. ...
4. Ο σκηνοθέτης που του φαίνεται υπερβολική και ψεύτικη η ανάλυση των συγχρόνων μέσων απεικόνισης, δεν είναι μαλάκας. Γέρος είναι, υποσιτισμένος, χοντρός, νωθρός, με λιπαρό συκώτι - πιθανόν αλκοολικός και πιθανότατα κατατεθλιμμένος.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Γι'αυτο και σιχαίνομαι τη λάμπα ή οτιδήποτε χρωματίζει τόσο έντονα. Δέχομαι όμως τον χρωματισμό σαν μέρος ενός οργάνου, π.χ. ηλεκτρική κιθάρα.
Νικο ηρεμησε μη αυθαδιαζεις εχει και προτερηματα η λυχνια;):)
σε εφαγαν οι δοκτορες:hi: ειναι καλα παιδια εγω τους εχω αδυναμια:)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Γέρος είναι, υποσιτισμένος, χοντρός, νωθρός, με λιπαρό συκώτι - πιθανόν αλκοολικός και πιθανότατα κατατεθλιμμένος.
Όπως κάθε σωστός καλλιτέχνης που σας αρέσει, καλή ώρα Μπουκόφσικι. :D

¨Εχεις μπερδέψει τον σκηνοθέτη με τον κακομοιρη τον καμεραμάν. Τι έιναι κανας χαμάλης χα χα.

Οι λόγοι είναι ευκολίας , οικονομίας και πολλών άλλων προτερημάτων που προστάζει τεχνολογικά η γενική πρόοδος στην ζωή. Και έχουν μια χαρά προσαρμοστεί οι σκηνοθέτες και τίγκα και στα φράγκα Δεν έχουν πρόβλημα αυτοί. Η συζήτηση είναι ιστορικού και ακδημαικου περιεχομένου και προσφοράς ώστε να τα αποκτήσει και το digital όπως και στην κυριάρχηση της κλάσης D που λέγαμε.

Παντως για να συνοψίζουμε οι λόγοι είναι :

1. Είναι χαζοκουλτουριάρηδες.
2. Mass placebo effect (άσε που είναι και illness κυρίως είναι ενα All time classic favourite, never fails χα χα)
3. Συνήθεια.
4. Τα της συνεισφοράς της δικής σου : α) Γέρος β), υποσιτισμένος, γ) χοντρός, δ) νωθρός, με λιπαρό συκώτι ε) πιθανόν αλκοολικός και ζ) πιθανότατα κατατεθλιμμένος. :D :D

Ολα επιστημονικά εδραιωμένα βέβαια. :)
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Όταν αλλάξω κάτι στο σύστημα μου θα σου ζητήσω να έρθεις για γνώμη, εσένα και τον Κο Χρήστο φυσικά (@christos77). :D
θα ναρθω μρε thva αλλα θελω και το Μεγαλο αυτι :hi: τον κ. ΤΖΟΝΥ:gamer:αλεως δε λεει;)
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Μια βδομάδα έλειψα, πάλι μπάχαλο τα κάνατε.
AV Site... Εγγυηση μπαχαλου, δημοσια "συζητηση" (ο Θεος να την κανει) με αυτοκυρικτους Einstein των subannanas που ξερουν περισσοτερα απο τους καλυτερους κατασκευαστες του χωρου και.... lots of bullying απο (τις ιδιες παντα) αγελες που αποτελουνται απο "μια χουφτα" ανθρωπους μεν, με πολλαπλα profile δε και κανουν συζητηση με τον ιδιο τους τον εαυτο, παντα εκτος θεματος...
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Είπαμε, θα κάνω ρόλ οφ στο προηγούμενο λογισμικό χα χα.

Νόμιζα ότι εννοούνταν, αλλά λέω κάτσε μπας και παρερμηνευθώ .....

Εντωμεταξύ για να δεις την δύναμη του συναισθήματος στον άνθρωπο , όλα αυτά είναι αποτέλεσμα μιας απογοήτευσης που είχα πολύ πολυ πρόσφατα απο ενα φιλικό μου άτομο. Θα ξεθυμάνω και μετά ο καθένας στο καβούκι του. :D

Όταν αλλάξω κάτι στο σύστημα μου θα σου ζητήσω να έρθεις για γνώμη, εσένα και τον Κο Χρήστο φυσικά (@christos77). :D

Να πληρώσω μια περιουσία και να συζητάω 100 χρόνια για να ακούω ουδέτερα το μη ουδέτερο αποτέλεσμα των μηχανικών και παραγωγών χα χα, Ωραία επιστήμη το Χαι Φαι χα χα. Έχει γέλιο. Συν του γεγονότος ότι εαν το κάνανε ουδέτερο μπορεί να μην μου άρεσε κιόλας.... χάος. :D Πάω για ύπνο, αρκετά σας ζάλισα. Ξεθύμανα κιόλας απο το άλλο. χα χα
Ρόλ μπάκ. Μην μας κυνηγάνε και φίλοι κομπιουτεράδες :D
θα ναρθω μρε thva αλλα θελω και το Μεγαλο αυτι :hi: τον κ. ΤΖΟΝΥ:gamer:αλεως δε λεει;)
¨Όχι, όχι, αυτοί θα μας τα βγάζουν όλα άχρηστα. :D :D Είναι και πρίμιτιβ και οι δύο, δεν ταιριάζουμε. χα χα
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
AV Site... Εγγυηση μπαχαλου, δημοσια "συζητηση" (ο Θεος να την κανει) με αυτοκυρικτους Einstein των subannanas που ξερουν περισσοτερα απο τους καλυτερους κατασκευαστες του χωρου και.... lots of bullying απο (τις ιδιες παντα) αγελες που αποτελουνται απο "μια χουφτα" ανθρωπους μεν, με πολλαπλα profile δε και κανουν συζητηση με τον ιδιο τους τον εαυτο, παντα εκτος θεματος...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
AV Site... Εγγυηση μπαχαλου, δημοσια "συζητηση" (ο Θεος να την κανει) με αυτοκυρικτους Einstein των subannanas που ξερουν περισσοτερα απο τους καλυτερους κατασκευαστες του χωρου και.... lots of bullying απο (τις ιδιες παντα) αγελες που αποτελουνται απο "μια χουφτα" ανθρωπους μεν, με πολλαπλα profile δε και κανουν συζητηση με τον ιδιο τους τον εαυτο, παντα εκτος θεματος...
Μα δεν το καταλαβαίνεις ότι το κάνουν επίτηδες όλοι αυτοί οι αγελαίοι χαρακτήρες ?
Επιθυμούν διακαώς να αποδομήσουν το τόσο υπέροχο και προγμένο νήμα που ξεκίνησες .
Ζηλόφθονοι υποχθόνιοι παλιοχαρακτήρες.





Θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι με το εν προκειμένω site , δεν σου ταιριάζει , και εσύ πέφτεις κάπως λίγος. :fuckyou:
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Υπάρχουν φακοί που μπορούν να δώσουν αυτή την "υφή" του φιλμ και να διώξουν την "βιντεΐλα" όπως την λέγαμε. Μερικές φορές το κάναμε και ψηφιακά με διάφορα φίλτρα.
.....
Καλό χρυσό το ψηφιακό, γνωρίζουμε όλοι τα καλά του, αλλά τέλειο δεν είναι.

Βιντεΐλα και ψηφιακιλα αντιστοιχα...Τα ειπες ολα!
"Φαινομενο αορατο και ανηκουστο στους κυκλους των technofreaks.
Μερικες φορες καμουφλαρεται αριστοτεχνικα.
Επισης σε πολλες περιπτωσεις δεν υπαρχει αλλη επιλογη."
 



mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
O διαιτητής φταίει. :D
Παντα!

Κυριως οταν υπαρχει μπαχαλο και ο "διαιτητης" το υποθαλπτει και το παροτρυνει με την βλακεια που εχει στο μυαλο του...,
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Παντα!

Κυριως οταν υπαρχει μπαχαλο και ο "διαιτητης" το υποθαλπτει και το παροτρυνει με την βλακεια που εχει στο μυαλο του...,
Νομίζω υπέρ σου ήταν το αποτέλεσμα που ανακοίνωσε ο @gonis αλλά δεν φημίζομαι και για την αντίληψή μου στα ευφυολογηματα και αλληγορίες. Για να καταλάβεις μια παροιμία στην ζωή μου δεν έχω πεί σωστά.

Μην αρχίσεις τα βρισίδια πάλι. :D Πες κάτι τεχνικό, αλλά όχι αυτό με τo gain wire.
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Νομίζω υπέρ σου ήταν το αποτέλεσμα που ανακοίνωσε ο @gonis αλλά δεν φημίζομαι και για την αντίληψή μου στα ευφυολογηματα και αλληγορίες. Για να καταλάβεις μια παροιμία στην ζωή μου δεν έχω πεί σωστά.

Μην αρχίσεις τα βρισίδια πάλι. :D Πες κάτι τεχνικό, αλλά όχι αυτό με τo gain wire.
Ποιον εβρισα ποτε εγω? Ποτε κανεναν ανθρωπο... Τα αρχ1δ1@ μονο αποκαλεσα "αρχ1δ1@"... Δεν απηυθυνα χαρακτηρισμο σε οποιονδηποτε.... Το arh1d1 το λες αυτο που ειναι....

Δεν υπαρχει αλλωστε τροπος να του αλλαξεις ουτε την φυση, ουτε το πως λεγεται απο ολον τον κοσμο....
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μπινελίκια δηλαδή ?

Γαι πες τώρα στα δύσκολα : Pure SET versus TLA ? :D
 


mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Μπινελίκια δηλαδή ?

Γαι πες τώρα στα δύσκολα : Pure SET versus TLA ? :D
Pure SET & TLA... Ο καλυτερος ηχος που εγινε ποτε στην παγκοσμια ιστορια του audio!

Πολλα "σαγονια επεσαν" στο παρελθον.... Αλλα κανενας ποτε (η μαλλον μονον ελαχιστοι) δεν ακουσε το "ερευνητικο" συστημα που παιζει σε εναν συγκεκριμενο χωρο να του "φυγει τo μυαλο" και να σιχαθει την ζωη που ζουσε μεχρι αυτην την εμπειρια....
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Pure SET & TLA... Ο καλυτερος ηχος που εγινε ποτε στην παγκοσμια ιστορια του audio!

Πολλα "σαγονια επεσαν" στο παρελθον.... Αλλα κανενας ποτε (η μαλλον μονον ελαχιστοι) δεν ακουσε το "ερευνητικο" συστημα που παιζει σε εναν συγκεκριμενο χωρο να του "φυγει τo μυαλο και να σιχαθει την ζωη που ζουσε μεχρι αυτην την εμπειρια....
Ε, τώρα μου ξεφεύγεις χα χα. Το παλιά το ορθόδοξο (Πασόκ) SET εννοώ, εαν ήταν να διαλέξω. :)

Και τα δυο εντάξει.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.202
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top