Νέο Corola sedan 1.500cc με 125 άλογα

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
τα mazda -γενικά - έχει πιο premium προσανατολισμό σε σχέση με toyota.
προφανώς αυτό πληρώνεται.
το 3άρι πχ κατά αντιστοιχία είναι μνάρα σαν σχέδιο αλλά χωρίς να το κοιτάξω καθόλου είμαι σχεδόν σίγουρος οτι σε βγάζει εκτός προϋπολογισμού.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.097
Reaction score
30.053
Εννοείται ότι τα Μάζντα είναι γενικώς ανώτερα από Τογιότα. Κάπου με τους κινητήρες το έχασε το παιχνίδι στη χώρα μας μάλλον. Μαζντάκηδες και ο πατέρας μου (Xedos 6, μετά το 6ρι) και ο αδερφός μου (παλιότερα το 3ρι).
Ιδίως το 6ρι του πατέρα μου με τον 2λιτρο ατμοσφαιρικό ήταν εξαιρετικό, βελούδινη κύληση και περιέργως πολύ οικονομικό σε ταξίδι. Ίσως δεν έπρεπε να το δώσω, τεσπα.
 

Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Αν βόλεύεσαι με το Hyundai κάτσε στα αυγά σου. Ακόμα και τα μεταχειρισμένα έχουν ακριβύνει,
Δεν το πουλάω το i30. Το αξεντ θέλω να αντικαταστησω και όταν ένα αμάξι με 310.000 χλμ δεν έχει κάνει κιχ, δεν πας εύκολα σε κάτι που θα τρέχεις στα συνεργεία κάθε 20.000χλμ....καλοβλεπω και το i30 με 15αρι μοτέρ ατμοσφαιρικο
τα mazda -γενικά - έχει πιο premium προσανατολισμό σε σχέση με toyota.
προφανώς αυτό πληρώνεται.
το 3άρι πχ κατά αντιστοιχία είναι μνάρα σαν σχέδιο αλλά χωρίς να το κοιτάξω καθόλου είμαι σχεδόν σίγουρος οτι σε βγάζει εκτός προϋπολογισμού.
Κάπου στα 25 χιλιάρικα ξεκινάει το 5πορτο.εκει περίπου παίζουνε σχεδόν ολλα με το i30 να είναι κανένα 2χιλιαρο κατω
 
Last edited:

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
το άλλο θέμα είναι ο συγγελίδης.
δεν αναμένουμε τίποτα περίεργο να προκύψει από το 3άρι ούτε κατά την διάρκεια της εγγύησης ούτε μετά από αυτήν , απλά αν προκύψει δεν είναι ο εισαγωγέας αυτός που θα σε βοηθήσει, όπως πχ συμβαίνει στην toyota.
απο αισθητικής πλευράς το 3άρι είναι από τα ελάχιστα μη suv που θα αγόραζα, ειδικά στο κόκκινο χρώμα.
ο skyactiv x είναι τεχνολογικό θαύμα (εκτό προϋπολογισμού βέβαια) - σε μια εποχή που μπορείς να αγοράσεις ev βέβαια - ένα βήμα πριν την "ενοποίηση" των πετρελαιοκινητήρων με τους βενζινοκινητήρες συνδυάζοντας τα καλά και των δύο χωρίς τα μειονεκτήματά τους.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top