Black Box Audio Video Show 2022



blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Εάν ήμουν Αθήνα, θα ερχόμουν στην έκθεση μόνο για αυτό! Υπάρχουν σχέδια για εμπορική εκμετάλλευση της ηχογράφησης; Με άλλα λόγια, θα διατεθεί προς πώληση σε κάποια μορφή;
Δεν έχει συζητηθεί κάτι τέτοιο με τους μουσικούς.
Η ηχογράφηση θα γίνει live στην αίθουσα του Athens Pro Audio στο ισόγειο και μετά η αναπαραγωγή θα γίνει επιτόπου από τα Focal Stella. Θέλουμε να δούμε πόσο κοντά θα φτάσει ο φυσικός ήχος με την αναπαραγωγή.
Θα σας δώσω περισσότερες λεπτομέρειες συντόμως.
Θα έχουμε όμως επιπλέον live σε άλλη αίθουσα (διαφορετική ώρα) όπως και θα σας ενημερώσω για το workshop που έχουμε ετοιμάσει με τον Δημήτρη Σταματάκο και σημαντικούς ομιλητές.

Λίγη υπόμονη και θα τα μάθετε όλα!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Ξέρεις ότι ο Λάντσιας και ο Lynch δεν θα παίξουν μέταλ ε; :D
Δεν συνηθίζω να σου απαντώ, για το quoted όμως, θα κάνω μια εξαίρεση. Όταν άκουγα την πρώτη κυκλοφορία των Human Touch, το 1998, με τη διασκευή στο "Γιάννη μου, το μαντήλι σου" να δεσπόζει (κατά τη γνώμη μου) στο album, εσύ δεν είχες ιδέα ότι υπήρχαν.
Ω, καλή φάση! Τους έχω ξαναδεί Live, φυσικά με τον τρίτο της παρέας.
ΣΚΑΣΕ! ΣΚΑΣΕ, λέμε! :biggrin: (επιμένεις και το αναφέρεις με κάθε ευκαιρία. ΣΚΑΣΕ! ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! :roflmao:)
ΜΕΓΑΛΗ παράλειψη: εννοείται πως θα είναι και ο Κιουρτσόγλου!
Ε, τώρα, "στρίβεις το μαχαίρι στην πληγή". Ουφ...
Δεν έχει συζητηθεί κάτι τέτοιο με τους μουσικούς.
Η ηχογράφηση θα γίνει live στην αίθουσα του Athens Pro Audio στο ισόγειο και μετά η αναπαραγωγή θα γίνει επιτόπου από τα Focal Stella. Θέλουμε να δούμε πόσο κοντά θα φτάσει ο φυσικός ήχος με την αναπαραγωγή.
Θα σας δώσω περισσότερες λεπτομέρειες συντόμως. [...]
Αναμένουμε.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
... ισως τη κυριακη να εχει λαιβ (στριπ) σοου , μαγνητοσκοπηση και επαναπροβολη σε μεγαλη οθονη ... :king: :angel:
(στο παρασυνθημα)-ειμαι σχεδων βεβαιος παντως οτι προκειται για μια πραγματικα καλη και αξιολογη προσπαθεια,οποτε αξιζει να παρευρεθει καποιος αφηνοντας τα πσυχολογικα(ή απσυχολογητα) του στο χαλακι της εισοδου-
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Μπα σε καλό σου, δε σε έκανα και mention! :laugh: :laugh: :laugh:
Να ξέρεις, μια μέρα θα κάνεις αναφορά για αυτή τη συναυλία σε μια τυχαία συζήτηση, σε μια παρέα, κάπου, οπουδήποτε. Και τότε θα πεταχτώ με ύφος:

1666856766648.png



























































...και μετά θα πάμε για φαγητό! :biggrin:
 


Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.636
Δεν συνηθίζω να σου απαντώ, για το quoted όμως, θα κάνω μια εξαίρεση.
Ναι βρε σιγά μην απαντάς τώρα στον καθένα ... απαξία. Τι είχες γεννηθεί το 1998 ; :D Είσαι δηλαδή ήδη 24 ετών και ακούς ακόμη μέταλ ; :D
 


Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.636
Για αυτό δεν σου απαντάω.
Πλάκα κάνω βρε wizzy, σταμάτα να "τσιμπάς". Επιτρέπεται στην ηλικία μας να τσιμπάμε με πειράγματα στο τι μουσική ακούμε και γιατί ; Λες να είμαι τόσο μ@λάκας ; Εσύ αντίθετα βλέπω πειράζεις πολλούς για το τι ακούνε για αυτό σου κάνω πλάκα.
 


D

Deleted member 50795

Guest
η λίστα με τους αναρτημένους εκθέτες , στο site σας, ισχύει ?
(δηλ. είναι ενημερωμένη.)
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
η λίστα με τους αναρτημένους εκθέτες , στο site σας, ισχύει ?
(δηλ. είναι ενημερωμένη.)
Ναι, με τα σημερινά δεδομένα ισχύει αλλά περιμένουμε 1-2 απαντήσεις ακόμα.
Stromtank S-1000.jpg



Αίθουσα Atlantis A+B, ισόγειο (lobby)
Στημένα (όχι static)
Focal Stella.jpg


Αίθουσα ATLANTIS A+B, ισογειο (lobby)
Στημένα
 
Last edited:


gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Τελευταία νέα:

1. Πολύκαναλο σύστημα ήχου 7.1 θα στηθεί με musical fidelity AV receiver
2…….……
……………..

5. Έρχονται κι άλλες εκπλήξεις.

Θα ενημερώνω τακτικά όλους σας εδώ στο forum.
Υπάρχει;
M6X 250.7
Αυτός εδώ μάλλον


Είναι τελικός βεβαίως, δεν θυμάμαι αλλά νομίζω είχα δει κάποια ανακοίνωση για multichannel (non-immersive) avr από δαύτους πριν λίγο καιρό.
Ακριβώς
Αυτός είναι τελικός, όχι receiver.
Ναι όντως, αυτό δικό μου λάθος αλλά εκεί θα στηθεί το πολύκαναλο.
Δημιουργικη ασάφεια :drinks:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Προφανώς και αναφέρουν στα άτομα που με χλευαζουν και όχι σε όλο το forum. Πως είναι δυνατόν να πιστεύψατε κάτι τέτοιο! Εκτός και αν πιστεύετε το ίδιο με τα άτομα που βάζουν ηλιθια γελάκια, τους ενοχλούν τα ποστ μου στο άλλο thread κλπ.
Δηλαδή και εδώ που γράφουμε για την άλλη έκθεση έπρεπε να κάνω ολόκληρη ιστορία.
Είναι ειρωνεία να πειράζουν τα ποστ για τις ηχειαρες της estelon και της Sony. Ή μήπως κρύβεται κάτι άλλο πίσω από αυτή την αντίδραση και μιλάω γενικά και όχι ειδικά!
Θα ήταν κρίμα για την εννοιολογική μας ευδοκίμηση να μη δινόταν παράδειγμα από στοχευμένο πείραγμα...
View attachment 267854

Τα REL No.32 σε πρώτη παγκόσμια παρουσιά στο BLACKBOX SHOW 2022 μαζί με τα Νο.31 στην αίθουσα της ANQUAN AV στημένα και ετοιμόπολεμα!!
Ανεκτίμητη η ευκαιρία να συνδυάζονταν τα συγκεκριμένα μοντέλα με παρουσία κάποιου ιθύνοντος τεχνικού από την εταιρεία να επιδεικνύει στο κοινό τον τρόπο ρύθμισης κι ενσωμάτωσης των ''πύργων΄΄ με τα επιλεγέντα main ηχεία.Να εξηγούσε στην πράξη ΄΄πώς τρίβουν το πιπέρι της REL οι καλογέροι΄΄. :sneaky:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.006
Θα ήταν ανεκτίμητη ευκαιρία να συνδυάζονταν τα συγκεκριμένα μοντέλα με παρουσία κάποιου ιθύνοντος τεχνικού από την εταιρεία να επιδεικνύει στο κοινό τον τρόπο ρύθμισης κι ενσωμάτωσης των ''πύργων΄΄ με τα επιλεγέντα main ηχεία.Να μας εξηγούσε δηλαδή στην πράξη ΄΄πώς τρίβουν το πιπέρι της REL οι καλογέροι.
Σατανά.....
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.431
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top