τι ΘΑ έκαναν τα μέλη του AVsite AN στήνανε περίπτερο στην έκθεση Black Box Show

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Σκεφτόμουν να έφερνα τα δύο main δικά μου , με τα δυο σαμπς , αλλά όταν είδα τι υπάρχει για ξεστήσιμο και μεταφορά , και τανάπαλιν , μου πέρασε η κάψα.
Ητοι 2 μπασόκουτα , 2 δορυφόροι, 2 σαμπς , 1 προενισχυτής ,1 ενεργό κροςς , 4 τελικοί. Οι τελικοί από 20 κιλά ο ελαφρύτερος και 46 ο βαρύτερος.
Τα σαμπς 60 κάτι κιλά έκαστο .
Ξέχασα τα voltage regulators , το ένα λειτουργεί ως μετ/στής , αφού ο ένας τελικός είναι 100βολτος
Ναι ναι. Φέρε sansui και στο τέλος να μπουν σε κλήρωση. :king:
 





Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Γιατί με τα λόγια... Ενεργά και Τριννόφια και πολυκάναλες παπαριές. Ιδού η Ρόδος! :tongue::tongue::tongue:
Κανονικά ηχεία θέλουμε, όχι ιδιοκατασκευές αμφίβολης πιστότητας και να μας κοροϊδεύουν οι χαϊεντάδες. :biggrin: :p
Θα χρειαστούμε 7 KH 420, 5KH 310, 2 Subs και έναν trinnov
1666970869982.png
 



blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Πρέπει να έχετε στο νου σας ότι το δωμάτιο είναι 16-17τμ καθαρός χώρος.
Οπότε, δεν χωράνε τεράστια ηχεία ή sub. Πρέπει να στηθεί ένα σύστημα το οποίο να στέκει στα τετραγωνικά του δωματίου.

Υπόσχομαι ότι σε επόμενο event να βρούμε χώρο 60-70 τετραγωνικά και να στηθεί ένα υπερσύστημα.

Ο @bonepeeler2 μας έκανε μία σούπερ πρόταση (και τον ευχαριστώ δημόσια), ενδεχομένως να δεχτούμε μερικά από τα καλούδια που γενναιόδωρα μας προσφέρει. Επίσης, ότι και να έρθει στον χώρο της έκθεσης θέλει σίγουρα παρακολούθηση! Μη γίνει ζημιά και τρέχουμε.

Για να γίνει οτιδήποτε χρειαζόμαστε:
  • 2 άτομα την Παρασκευή στο ξενοδοχείο από τις 4 το απόγευμα και μετά
  • Θα είμαι εγώ (προφανώς..) αλλά θα τρέχω αριστερά-δεξιά. Θα είναι και ο Βασίλης, θα στήνει άλλο χώρο αλλά θα μπορεί να δώσει βοήθεια
  • Το ΣΚ πρέπει να βρίσκονται 2 άτομα με βάρδιες στο δωμάτιο για την φύλαξη/παρουσίαση του συστήματος και την αποφυγή ζημιών από τους επισκέπτες
Το δύσκολο είναι η μεταφορά, όντως. Αν όμως συντονιστούμε κάπως, θα βρεθεί μία λύση. Αν γίνει το πήγαινε στο ξενοδοχείο, μπορώ να πάρω τα πράγματα (τουλάχιστον τα βαριά) εγώ με το φορτηγό στο φεύγα και μετά να περάσετε να τα πάρετε από το κέντρο.
 






billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Ο αγαπητός @bonepeeler2 είναι ψυχάρα (και λίγο τρελλός χαχαχα :D ). Έχει προσφερθεί ουκ ολίγες φορές (sorry που το λέω δημόσια, αλλά τέτοιες πράξεις πρέπει να τις επαινούμε), σηκώνω τα χέρια ψηλά. Respect.

Εγω όπως έχω σαραβαλέψει τον τελευταίο χρόνο θα είναι θαύμα αν μπορέσω να κουβαλήσω μέχρι το δωμάτιο ένα μικρό PB-2000 Pro.

Για τα Monolith M-15 του bone θα πρέπει να φέρουμε lift :D

Εγω για οτιδήποτε ξένο έρθει ( ή και δικό μου, αν και δεν είμαι τόσο ψείρας παρά μόνο με τα κομμάτια του showroom ), κύριο θέμα βρίσκω την φύλαξη και την αφθαρσία. Δεν είναι ωραίο για οποιαδήποτε λόγο να παραλάβει πίσω μηχάνημα του με ακόμα και μικρή, ελάχιστη γρατζουνιά.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.688
Το χαμαλίκι είναι το χειρότερο. Όλα τα άλλα είναι διασκέδαση. Done that, two times ✌.

Οι ενδιαφερόμενοι μην ξεχνούν πως την Παρασκευή και την Κυριακή το βράδυ θα φύγουν από το δωμάτιο κατά τις 03:00. Οι περισσότεροι εκθέτες τέτοια ώρα καθαρίζουν.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Γιατί βρε Zizik όχι τα Focal δηλαδή?
Θα στείλω εγώ άτομα δικάμ' έμπιστα να τα γλείψουν λίγο.. :biggrin:
Δεν είναι γιατί φοβάμαι μην πάθουν τίποτα. Παλιά είναι πιά και καθόλου δε με νοιάζει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top