Περί ATC

Μηνύματα
172
Reaction score
74
Τα αγοράζει συγκεκριμένος κόσμος σε αυτά τα λεφτά που ζητάνε, άρα σωστά τιμολογει η φίρμα τα προϊόντα της.
Το οτι τα αγοραζει συγκεκριμενος κοαμος ειναι σιγουρο. Το θεμα ειναι τι θελουν απο τα δυο να δειξουν,οτι εχουν λευτα, η οτι ακουνε καλυτερα απο τους αλλους.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Καλά εντάξει. Δις, τουέντυ γήαρς αγκόου. Κι αυτοί ακόμα φκιάχνουν πλακέτες θρου χόουλ και βάζουν και μονές διόδους, μία - μία. Γνήσιοι άγγλοι
Γνήσια παπούδια.
Με τη μετασχηματιστάρα την τετράγωνη, πανάθεμά τους..🤣😂😜😁

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, έχουν πελάτες λόγω αδράνειας, από την επιτυχία των σέβεντις.

Προσωπικά, χωρίς waveguide έχω πει πως δε ψωνίζω κουτιά, και τα ATC έχουν ως εκ τούτου διαγραφεί από τις πιθανές δόκιμες επιλογές.

Επίσης έχουν μπας ριφλεξ, που θα ήθελα ο δορυφόρος να μην έχει.

Επίσης δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα κει στο νησί, στη Βρετανία, τους κλας ντε, νομίζω θα έπρεπε σιγά σιγά να δουν παραέξω στον πλανήτη τι παιζ.

Παπούδια. Μάπετ.
Τες πα, εγώ τους συμπαθώ.
Λεφτά δε θα τους δώσω όμως, δε παιζ.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
View attachment 272752

Καλά εντάξει. Δις, τουέντυ γήαρς αγκόου. Κι αυτοί ακόμα φκιάχνουν πλακέτες θρου χόουλ και βάζουν και μονές διόδους, μία - μία. Γνήσιοι άγγλοι. Θα προσαρειωθούμε, θα προσαφροδιτηθούμε, θα έχουμε φορητές συσκευές με αυτονομία 6 μηνών, κι αυτοί ακόμα θα κολλάνε τις διόδους μία - μία.

(Πρόσεξε μια δίοδο που είναι κατηφορική, και μια άλλη ανηφορική. Γιαφτό έχει ισορροπημένο ήχο η ATC, δεν αφήνει τίποτε στην τύχη)... :p
Οχι μόνο αυτό , αλλά χρησιμοποιούν το αρχαίο μιντ με μαλακό θόλο και κόλλα και κλασσικό πηνιόσυρμα χάλκινο .
Οταν αυτά έχουν ξεπεραστεί χρόνια τώρα.
Είναι η πρώτη μορφή του μιντ θόλου όπως πρωτοπαρουσιάστηκε 50 χρόνια πριν και ακόμα το ίδιο χρησιμοποιούν .
Την ίδια αρχαιολογία .
 

Μηνύματα
112
Reaction score
120
Οχι μόνο αυτό , αλλά χρησιμοποιούν το αρχαίο μιντ με μαλακό θόλο και κόλλα και κλασσικό πηνιόσυρμα χάλκινο .
Οταν αυτά έχουν ξεπεραστεί χρόνια τώρα.
Είναι η πρώτη μορφή του μιντ θόλου όπως πρωτοπαρουσιάστηκε 50 χρόνια πριν και ακόμα το ίδιο χρησιμοποιούν .
Την ίδια αρχαιολογία .
Κάτι θα ξέρουν παραπάνω από εμένα και εσένα
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Ρε Ιαπωνοφιλανδογερμανόφιλοι μην προσπαθείτε εμάς που γουστάρουμε (λιγουλάκι :rolleyes:) την Αγγλίκή σκοτεινιά να μας κάμετε ενοχικούς..
Θέλουμε ψαροκασέλες και τετράγωνη μετασχηματιστάρα.. :roflmao:
Τέλος.. :hi:


(Τα πουλάνε ακριβά όμως οι κουφ@λες :whistling:)
 


D

Deleted member 50795

Guest
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, έχουν πελάτες λόγω αδράνειας
πάρα πολύ εύστοχο σχόλιο.:cool:

(έχουν μείνει στάσιμοι…η εταιρεία, δίχως να έχει να επιδείξει κάτι νέο και σύγχρονο)
Κάτι θα ξέρουν παραπάνω από εμένα και εσένα
απάντησε ο γκαζακιας περί των 70s..:geek:
 
Last edited by a moderator:



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
..είπαμε τρελίτσα παίζουν..(αφου τσιμπάτε οι atcακηδες) :geek:
Αααα, όλα κι όλα..
Εγώ δεν έχω τσι τσι να δώσω για ATC και καραμελωμένα 'μύγδαλα 8-)
Παίζω Κινεζογιαπωνέζικα και με ένα touch British ολντ εντ ράστυ.. :p
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Ούτε 'γώ θα αγόραζα ακριβά atcια, άντε το μικρό το scm7.

Αλλά όλα τα πρωτοκλασάτα στούντιο, από sterling sound και μπλακμπερντ στο Αμέρικα, μέχρι μιραβαλ στο Φρανς και άμπει στο Λάντον, πετάνε τα παλιά ηχεία τους και παίρνουνε ντιβανοκασέλες. Και πάντα με 1. κλας ακούστικς. Όχι πεταμένα ηχεία δω και κει και πάνελς από την GIK. ΜΙλάμε για στούντιο με ακούστικς με πολλά 000.

Σήμερις, όχι στα 70ς.

WTF? Και σε μένα κάνει εντύπωση. Αλήθεια.

Μάλλον έχουν καλό μάρκετινγκ ντιπαρτμεντ εκεί που κολάνε τις διόδους 1-1. :tongue:
 
Last edited:

D

Deleted member 50795

Guest
τα στούντιο αυτά έχουν τις ψαροκασέλες , για φωτογραφίες ,επισκέπτες και να ακούνε κανα ράδιο …. τη δουλειά την κάνουν με τα 7ράκια .:biggrin:
(μικρά ηχεια γενικά)
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Οχι μόνο αυτό , αλλά χρησιμοποιούν το αρχαίο μιντ με μαλακό θόλο και κόλλα και κλασσικό πηνιόσυρμα χάλκινο .
Οταν αυτά έχουν ξεπεραστεί χρόνια τώρα.
Είναι η πρώτη μορφή του μιντ θόλου όπως πρωτοπαρουσιάστηκε 50 χρόνια πριν και ακόμα το ίδιο χρησιμοποιούν .
Την ίδια αρχαιολογία .
Τζων πριν λίγα χρόνια είχαν ανανεώσει το τουήτερ τους, το οποίον βέβαια εξακολουθεί να είναι υφασμάτινου θόλου. Είναι μια τεχνική που κατέχουν, και η οποία δεν απαιτεί ιδιαίτερο εξοπλισμό, όπως τα κεραμικά υλικά και τα μέταλλα. Εκτός αυτού, παίζει ρόλο και η εγκατεστημένη βάση τους, η οποία ανήκει σε άτομα που δεν αλλάζουν ηχεία συχνά και έχουν συνηθίσει σε ένα συγκεκριμένο μείγμα παραμορφώσεων. Είναι δύσκολο και παρακινδυνευμένο να αλλάξεις σημαντικά ένα προϊόν που χρησιμοποιείται ως εργαλείο παρακολούθησης και αξιολόγησης. Πάντως, από τα μεγάφωνά τους δεν πρέπει να έχουμε παράπονο, ανέκαθεν τα ATC έπαιζαν καλά κυρίως λόγω των μεγαφώνων τους.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
Αυτοί που παίζουν την μουσική που ακούμε, αυτοί που την μιξαρουν σε 2καναλο ή immersive και γενικά οι καλύτεροι του είδους έχουν επιλέξει την ATC για ηχεία.

Δείτε όλο τον εξοπλισμό ενός από τα καλύτερα studios στον κόσμο, είναι σημαντικό να δει κανείς τι παρέχουν, τι επιλογές έχουν κάνει και γιατί διαλέγουν μόνο τα καλύτερα για τις εγκαταστάσεις τους. Ανεξαρτήτως κόστους.
(Marketing είναι άγνωστη λέξη στην ATC, δεν υπάρχει καν θέση τέτοια στην εταιρεία, ακόμη και ο υπεύθυνος πωλήσεων είναι Μηχανικός).

Απολαύστε …

 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Είχα τα μικρά ΑTC 7 αλλά ήμουν σε περίοδο ψαξίματος-αλλαγών και τα έδωσα..
Αρχικά ήθελα τα μεγαλύτερα αλλά τελικά δεν τα πήρα ποτέ. :rolleyes:
Μετά έμεινα στα Spendor, αλλά έχω πει πως τα 7άρια ήταν φανταστικά ακόμα κι αν τα τροφοδοτούσα με τον Creek Destiny που ίσως δεν είναι ιδανικός γι' αυτά.
Αν έπαιρνα ξανά θα τα κρατούσα σίγουρα..
 

D

Deleted member 50795

Guest
Δε νομίζω ότι αμφισβητώ τον ήχο της ATC, αλλά την τιμολογιακή της πολιτική.
σαφώς και μου αρέσουν σαν ήχος , σαφώς και θα ήθελα να έχω κάποιο active τους μεγάλο, αλλά όχι σε τέτοιες τιμές πλέον. (τέλος )

και κάτι τελευταίο μετά την τελευταία μου εμπειρία με μια άλλη εταιρεία pro ήχου.
..δε θα έλεγα ότι ο ήχος της Atc τελικά είναι τόσο »αχρωμάτιστος» και ουδέτερος , όσο φανταζονται ή νομίζουν μερικοί.:geek:

απλά οι δυνάμεις της συνήθειας και της «αδράνειας» , κρατούν πολύ καλά σ´αυτή την εταιρεία που συνεχιζουν να τροφοδοτούν ,όπως φαίνεται και τις πωλήσεις της παγκοσμίως σε σχεδόν παράλογο βαθμό , αν αναλογιστούμε το κόστος ενός «κουτιού» ηχείου, ως κάτι ανάλογο που γίνεται και με αλλά προϊόντα-αντικείμενα «πόθου». (τεχνητές ανάγκες )

ένα 7αρι, κάποια στιγμή πάντως , θα το πάρω..:biggrin:
 
Last edited by a moderator:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top