Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Update.
Τις τελευταίες ημέρες η γραμμούλα έκανε κάποιες σύντομες επισκέψεις. Άρα το πρόβλημα δεν μπορεί να θεωρηθεί πως ξεπεράστηκε.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Language :p
Θα φύγει Κίο βήχας αργεί να φύγει...
Κιη ελπίδα πεθαίνει τελευταία...
Άσχετο ...γιατί μόνο τα έτοιμα μελομακάρονα μου αρέσουν;:laugh:
 










costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Ποια 2;
7.5 κάνει ο DLA N5
Αφού θα το περάσεις στα έξοδα.

Δεν είναι 2, είναι 2,5. Σιγά τα ωά, και αναλόγως φορολογικής κλίμακας.

Άσε με ήσυχο.

Κατς καλά. Ένα ρημαδι διχιλιαρο είναι, τζάμπα τόσο σάλιο.


ΥΓ. Τρόπος σκέψης:

Άμα πάρεις επσον στα 2,5 χιλιάρικα, θα το περάσεις στα έξοδα και θα γλυτώσεις το 25% της αξίας του, που θα το έδινες εφορία.
Άρα θα σου βγει 2,5*.75=1,875

Επίσης θα δώσεις εφορία για ένα 5χιλιαρο έσοδα, 5*.25=1,250

Άρα θα φύγουν από την τσέπη σου συνολικά 3.125 χιλιάρικα.

Παίρνοντας τζιβισί στα 7,5 θα γλυτώσεις εφορία το 0.25 άρα θα φύγουν από την τσέπη σου συνολικά 7,5*.75=5.625

Διαφορά 5.625-3.125=2,5 χιλιάρικα.

Πλάκα με κανς...
Και να μη βάλω μέσα προκαταβολές φόρου.

Και τώρα τι να συγκριθεί ο επσον των 2,5 με τον τζιβισί των 7,5? Καμιά σχέση σε όλα.

Τρινοβ εναντίον μαραντζ. Ε μα..

Πουλάς και το χρεπι 5 κατοσταρικα κι ας το φτιάξει όποιος το πάρει. Του γνωστοποιείς το πρόβλημα, άμα θέλει ας το πάρει. Άντε γεια.
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
ΥΓ. Τρόπος σκέψης:
Κόβεστε κύριε, ελάτε ξανά τον Σεπτέμβριο. :roflmao:
Η διαφορα είναι 3700+, άσε που μπαίνει στα πάγια για χρόνια.
Ξανασκέψου το, ή ρώτα λογιστή.

Ευτυχως που είσαι γιατρός και όχι έμπορος, θα το είχες φουντάρει το μαγαζί.
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Με μια μικρή διαφορά φάσης και χωρίς την άδεια του Δημήτρη, αλλά πιστεύω πως δε θα τον πειράξει :), θα ήθελα να τον ευχαριστήσω κι εδώ:

Την Παρασκευή το βράδυ είχα τη χαρά (ελπίζω όχι μόνο εγώ :rolleyes:) να γνωριστούμε από κοντά. Είχαμε πει διάφορα χαζά εντός site, αλλά μέχρι εκεί. Ο Δημήτρης μου έκανε την τιμή να με δεχτεί στο χώρο του και μάλιστα σε λίγο περίεργες - βραδυνές ώρες.
Λοιπόν , ακούσαμε διάφορα κομμάτια ή τμήματα αυτών, ενώ ανοίξαμε λίγο και τον Έπσονα για να συνοδεύσουμε και με εικόνα (χωρίς πράσινη γραμμή, έχανε λίγο σε "αυθεντικότητα" :biggrin: ).
Ωραίος ο χώρος, ήσυχος και αρκετά περιποιημένος ηχητικά θα τον χαρακτήριζα αυθαίρετα ως ημι-dedicated. Έχει ένα άνοιγμα στη μια μεριά, ίσως τον δυσκολεύει λίγο, αλλά άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε. Εγώ δε κατάλαβα τίποτα!

Ο ήχος εξαιρετικός, σε εντάσεις ζόρικές, καθηλωτικός κατά διαστήματα. Φυσικά μόνο πολυκάναλα , αυθεντικά ή upmixed, με την αίσθηση της υποτιθέμενης σκηνής μπροστά σου, χωρίς ποτέ να καταλαβαίνεις από που έρχεται τελικά ο ήχος, εκτός από ιδιαίτερα mixes , όπου ηθελημένα ξεχωρίζουν ήχοι...

Το δε μπάσο ρε φίλε 😱😱 :

1674492366157.png

Χαμηλά στα τάρταρα και έλεγχο χειρουργικό. Είχε πλάκα που σε κάποια κομμάτια ο Δημήτρης έκλεινε τα subs μέσω του Trinnov app (άλλη αγάπη αυτός ο Τρύφων 😍) και όταν τα ξανάνοιγε νόμιζες πως ξαφνικά ξεκινούσε κι άλλη μουσική, άλλη μελωδία και ρυθμός, παράλληλα μ' αυτό που ήδη άκουγες! Μην ακούσετε, θα θέλετε και εσείς 😆.

Μετά πήγαμε και μπόνους βολτίτσα για μεταμεσονύχτια γυρο-μπυρο-μπίφτεκα, από όπου μας έδιωξαν για να κλείσουν κατά τις 01:30... Απ΄τη χαρά μου έφαγα και γύρο μετά από αρκετά χρόνια, χα χα!

Καλά ήταν, αν με θέλει θα ξαναπάω :laugh: (για να του πάω και τα τοπικά γλυκά που είχα προμηθευτεί και ξέχασα στο σπίτι :redface::headbang:)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Καλά ήταν, αν με θέλει θα ξαναπάω :laugh: (για να του πάω και τα τοπικά γλυκά που είχα προμηθευτεί και ξέχασα στο σπίτι
Περιμένω με αγωνία γλυκά Ξάνθης :neo:


Είχε πλάκα που σε κάποια κομμάτια ο Δημήτρης έκλεινε τα subs μέσω του Trinnov app
Έτσι πως τα έχω φτιάξει, μπορώ με ένα πάτημα να κλείσω τις πρώτες δυο οκτάβες, ή μόνο την πρώτη, on the fly.
Έχει πολύ πλάκα.
Να ακούσει κανεις από αυτούς που λένε πως η πρώτη οκτάβα δεν χρειάζεται, να βάλει την ουρά στα σκέλια και να τρέχει γαβγίζοντας «κάι κάι κάι κάι» σαν τα σκυλιά σε κινούμενα σχέδια. :tongue:
Την Παρασκευή το βράδυ είχα τη χαρά (ελπίζω όχι μόνο εγώ :rolleyes:) να γνωριστούμε από κοντά.
Ωραία περάσαμε, σε περιμένω και σε καλύτερες ώρες να πάμε και Εβόρα
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.254
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top