Featured Γυρίζοντας σελίδα...immersive.


Μηνύματα
1.736
Reaction score
2.482
Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πιστεύευτε ότι δεν μπορεί να βγει 3d ήχος από δικάναλο. Μήπως επειδή δεν το καταφέρατε εσείς σε σύστημα σας; :rolleyes:
Οι πολυκαναλικές εεγγραφές εξαιρούνται εννοείται, σε αυτές είναι θεμιτό να υπάρχει.
 

Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
βρήκα νέα έκδοση απ την τζενελεκ για ιμερσιβ λύσεις, από την neumann δεν βρήκα δυστυχώς κάτι αλλά μια φώτο λέει πολλά.
Βασικα όταν ξεμπερδέψει με το κεντρικό ας πάει ένα σκαλί πιο κατω στην γκάμα ;)
View attachment 283629
View attachment 283630
Δικάναλες παραγωγές κάνει αυτό ; 😀
 


Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πιστεύευτε ότι δεν μπορεί να βγει 3d ήχος από δικάναλο
Το ξαναρώτησες αυτό πολλές φορές και δεν πήρες απάντηση. Γιατι περιμένεις ακόμη ; 😀
 

Μηνύματα
1.736
Reaction score
2.482
Εσύ θα φτιάξεις studio; αν ναι διάβαζε τα άρθρα που γράφονται εδώ. Ειδικά τα Γερμανικά.
 

Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πιστεύευτε ότι δεν μπορεί να βγει 3d ήχος από δικάναλο. Μήπως επειδή δεν το καταφέρατε εσείς σε σύστημα σας; :rolleyes:
Οι πολυκαναλικές εεγγραφές εξαιρούνται εννοείται, σε αυτές είναι θεμιτό να υπάρχει.
Η αληθεια ειναι οτι ενα δικαναλο συστημα μπορει να δωσει μια αισθηση του χωρου (ειδικα μιας ορχηστρας) αν ειναι σωστα στημενο αλλα ενα πολυκαναλο συστημα δινει ευκολα μια αισθηση 3D ακομα και αν ειναι αρυθμιστο και η εικονα απεχει απο το πραγματικο.
 



Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
και η εικονα απεχει απο το πραγματικο.
Τι εννοείς ; λίγα ακόμη για να καταλάβουμε.
Αυτόν τον χώρο τον έχουνε μόνον για ταινίες, για μουσική έχουν άλλο... δικαναλο :lolsign: :lolsign: :lolsign:
¨¨Ασε ρε τα παραμύθια...τα δυο παιζουν μόνο χα χα χα Μούφα είναι, εφε για πωλήσεις, 2 δουλειές το χρόνο και εαν παιρνουνε χα χα
 

Μηνύματα
1.736
Reaction score
2.482
Η αληθεια ειναι οτι ενα δικαναλο συστημα μπορει να δωσει μια αισθηση του χωρου (ειδικα μιας ορχηστρας) αν ειναι σωστα στημενο αλλα ενα πολυκαναλο συστημα δινει ευκολα μια αισθηση 3D ακομα και αν ειναι αρυθμιστο και η εικονα απεχει απο το πραγματικο.
Εσύ φτιαξε καφέ. Μία τα B&W, μία αυτά που γράφεις..
 

Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
Εσύ φτιαξε καφέ. Μία τα B&W, μία αυτά που γράφεις..
Περιέργα μας τα λέει όντως ο συνάδελφος δικάναλος. Για αυτό δεν απορώ που του άρεσε και βρίσκει και τόσο πολύ διαφορά στο πολυκάναλο. 😀 Πάω να κάνω καφέ, καλά που μου το θυμισες. χα χα
 


Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Ο Ν.Κ. δεν θα φτιάξει studio ... ο Ν.Κ. είναι το studio προσωποποιημένο. 😀
Εγώ έφτιαξα πολυκαναλο για να ακούω τις δικάναλες τις καψερες ηχογραφήσεις με απμιξινγκ , βέβαια όχι σύμφωνα με τις προδιαγραφές του Γκουρου μας :p:D
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.445
Reaction score
125.864
Και ναι, πείτε μου παρακαλώ, είναι true balanced τα 310
Σίγουρα δεν έχουν RCA στην πλάτη, και δεν είναι "στον αέρα" το αρνητικό ποδάρι του XLR, δηλαδή δέχεται και αξιοποιεί πλήρως την ισορροπημένη είσοδο, προς όφελος του υψηλού σηματοθορυβικού λόγου.

Το εάν έχει το ενεργό κρος σε ισορροπημένη διαδρομή κυκλωμάτων, είναι όντως πολύ πιθανό, για τον ίδιο λόγο.

Βεβαίως, στη συνέχεια, δεν νομίζω καθόλου πιθανό να έχει ισορροπημένα ενισχυτικά στάδια για κάθε μεγάφωνο. Αλλά ίσως να ισχύει κι αυτό, ποιος ξέρει..
 

Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
Σιγά μην είναι με τέτοια τιμή. Για true balanced πρέπει να πλερώσεις πολλά.

Θα σας τα πεί εξάλλου και ο κος Μάρκου, αφού με βρίσει πρώτα. 😀

Εδιτ: ελπίζω να κατάλαβα καλά και να λέτε για τα Newman 310 (δεν ξέρω και σίγουρα μήπως υπάρχει και αλλης εταιρίας 310). 😀
 



Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.507
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top