Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Avi με ελληνικους υποτιτλους

Ευχαριστω φιλε και συντονιστη"happy_1""happy_1""happy_1"
Λαθος το εχουν γραψει.....Συνδρομητης ειμαι :happy_8:
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

"happy_1""happy_1""happy_1":crazy_3::crazy_3::crazy_3::cool_11::cool_11::cool_11:
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Mπράβο pseiras και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Είχα ασχοληθεί και εγώ με το tversity πριν καιρό αν θυμάσαι, αλλά λόγω "ζητημάτων" με το wlan σπίτι δεν έχω κανένα κέφι να το προχωρήσω το θέμα. Κάνω Bookmark το thread πάντως και αν κάνω τίποτα ποτέ θα σε θυμηθώ :cool_4:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Mπράβο pseiras και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Είχα ασχοληθεί και εγώ με το tversity πριν καιρό αν θυμάσαι, αλλά λόγω "ζητημάτων" με το wlan σπίτι δεν έχω κανένα κέφι να το προχωρήσω το θέμα. Κάνω Bookmark το thread πάντως και αν κάνω τίποτα ποτέ θα σε θυμηθώ :cool_4:
Να εισαι καλα φιλε και μεχρι εκει που φτανουν τα χερια μας να βοηθησουμε με το προβλημα με το wlan σου :cool_4:
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Να εισαι καλα φιλε και μεχρι εκει που φτανουν τα χερια μας να βοηθησουμε με το προβλημα με το wlan σου :cool_4:
Φίλε μετρημένα κουκιά... το μόνο που χρειάζομαι είναι

1) Αναβάθμιση σύνδεσης (τα 768 δε φτάνουν, η σύζυγος που παίζει WoW όλο με κράζει :prof:)

2) Αναβάθμιση εξοπλισμού, συγκεκριμένα ένας router που να έχει ταίρι κάποιο repeater ή υποδοχή εξωτερικής κεραίας, με ένα repeater άσχετο που δοκίμασα το περισσότερο που κατάφερα είναι να δουλεύει χωρίς encryption

3) Mετακόμιση σε άλλη περιοχή, γιατί και ο ΟΤΕ και η Forthnet λένε ότι το δίκτυο τους δεν είναι στα καλύτερα του στην περιοχή μου (Άλιμος - Άνω Καλαμάκι)

Όχι τίποτε άλλο, έχω 9% disconnect στο Carbon και τα πιό πολλά (σχεδόν όλα) είναι από δίκτυο).

Αυτά, ευχαριστώ πάντως και σόρρυ για το άσχετο με το thread σου!
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Φίλε μετρημένα κουκιά... το μόνο που χρειάζομαι είναι

1) Αναβάθμιση σύνδεσης (τα 768 δε φτάνουν, η σύζυγος που παίζει WoW όλο με κράζει :prof:)

2) Αναβάθμιση εξοπλισμού, συγκεκριμένα ένας router που να έχει ταίρι κάποιο repeater ή υποδοχή εξωτερικής κεραίας, με ένα repeater άσχετο που δοκίμασα το περισσότερο που κατάφερα είναι να δουλεύει χωρίς encryption

3) Mετακόμιση σε άλλη περιοχή, γιατί και ο ΟΤΕ και η Forthnet λένε ότι το δίκτυο τους δεν είναι στα καλύτερα του στην περιοχή μου (Άλιμος - Άνω Καλαμάκι)

Όχι τίποτε άλλο, έχω 9% disconnect στο Carbon και τα πιό πολλά (σχεδόν όλα) είναι από δίκτυο).

Αυτά, ευχαριστώ πάντως και σόρρυ για το άσχετο με το thread σου!
[Πρωτον ειμασταν γειτονες γιατι εκει εμενα ακριβως τα τελευταια 10 χρονια πριν ξαναερθω Ν.Σμυρνη :cool_4:
Δευτερον αυτο με το wow που λες και με την συζυγο το εχω περασει γιατι εγω σταματησα στο 60 αλλα εκεινη συνεχισε με τρεις 70αριδες στο Warcraft :cool_11:

Οσο αφορα την γραμμη σου επειδη ζει ακομη ο πατερας μου εκει και ειχαμε πολλα προβληματα , πριν κανα 6μηνο που πηγε στα 8mbit λυθηκαν ολα δια μαγειας.
Μας ειπαν οτι αλλαξανε ολα τα Dslam και τις καινουργιες γραμμες τις περνανε απο εκει και δεν θα εχουμε κανενα προβλημα και οντως απο τοτε ουτε ενα disconnect.
Μηπως πρεπει να το ξανακοιταξεις το θεμα και να κανεις αναβαθμιση? ]
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
[Πρωτον ειμασταν γειτονες γιατι εκει εμενα ακριβως τα τελευταια 10 χρονια πριν ξαναερθω Ν.Σμυρνη :cool_4:
Δευτερον αυτο με το wow που λες και με την συζυγο το εχω περασει γιατι εγω σταματησα στο 60 αλλα εκεινη συνεχισε με τρεις 70αριδες στο Warcraft :cool_11:

Οσο αφορα την γραμμη σου επειδη ζει ακομη ο πατερας μου εκει και ειχαμε πολλα προβληματα , πριν κανα 6μηνο που πηγε στα 8mbit λυθηκαν ολα δια μαγειας.
Μας ειπαν οτι αλλαξανε ολα τα Dslam και τις καινουργιες γραμμες τις περνανε απο εκει και δεν θα εχουμε κανενα προβλημα και οντως απο τοτε ουτε ενα disconnect.
Μηπως πρεπει να το ξανακοιταξεις το θεμα και να κανεις αναβαθμιση? ]
Xωρίς πλάκα, αν είναι όντως έτσι αύριο πρωί στο [κατάστημα] με ταυτότητα και τελευταίο λογαριασμό ΟΤΕ :cool_4:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Τωρα τα ωραια.
Τρεχουμε το Tversity και παταμε "Add File" και οχι "Add Folder" για να προσθεσουμε μια καινουργια ταινια. (εμενα κατα περιεργο τροπο δεν μου δουλεψε το Add folder για τους υποτιτλους παντα.
(Προσοχη οι υποτιτλοι πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα με το αρχειο avi.)

Κατω δεξια στον υπολογιστη μας εχει βγει ενα εικονιδιο (Video Decoders) και με δεξι κλικ αναδυεται μια λιστα και επιλεγουμε "Subtitles" και το αφηνουμε τσεκαρισμενο. (εχει και πολλες αλλες επιλογες βελτιωσης της εικονας οπως "descaler" αλλα δεν εχω προλαβει να τις δοκιμασω.)

Αφου ξεκινησουμε τον server παμε στην στην τηλεοραση μας και βλεπουμε οτι εχει βρει το ps3 ενα media server.
Τον τσεκαρουμε και ανοιγει ολα αυτα που εχουμε κανει share.

Βρισκουμε την ταινια που θελουμε και VOILA ξεκινα με ωραιοτατους ελληνικους υποτιτλους.
Το έκανα και εγώ αλλά δεν βλέπω υπότιτλους σε καμία γλώσσα. Θυμάμαι να είχα τσεκάρει την επιλογή όταν εγκαθιστούσα το Tversity. Τώρα στην ταμπέλα των settings δεν υπάρχει κάτι σχετικό.
Το FFDShow δουλεύει σωστά στο PC, με υπότιτλους. Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω στο PS3 για να μου τους δείξει;
Άλλη χαζή ερώτηση: πρέπει να κάνουμε add file και τα αρχεία srt;
Επίσης το εικονίδιο των video decoders (φαντάζομαι ότι εννοείς αυτό του FFDshow γιατί δεύτερο εικονίδιο του tversity πέρα από το βασικό που όμως έχει ελάχιστες επιλογές δε μου ανοίγει) μου εμφανίζεται μόνο όταν ανοίγω τον media player στο PC, δεν ανοίγει με το Tversity.
Μια βοήθεια παρακαλώ; Το νιώθω να είναι τόσο κοντά αλλά δεν μπορώ να το αγγίξω :crazy_1: :pc:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Το έκανα και εγώ αλλά δεν βλέπω υπότιτλους σε καμία γλώσσα. Θυμάμαι να είχα τσεκάρει την επιλογή όταν εγκαθιστούσα το Tversity. Τώρα στην ταμπέλα των settings δεν υπάρχει κάτι σχετικό.
Το FFDShow δουλεύει σωστά στο PC, με υπότιτλους. Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω στο PS3 για να μου τους δείξει;
Άλλη χαζή ερώτηση: πρέπει να κάνουμε add file και τα αρχεία srt;
Οχι δεν χρειαζεται να κανεις add τους υποτιτλους
Εχεις βαλει με ιδιο ονομα τους υποτιτλους με το file?
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
A επελεξε και απο το ps3 με τριγωνο την επιλογη "Full screen" ενω παιζει η ταινια , που δημιουργει μπαρες πανω και κατω ωστε να χωρανε οι υποτιτλοι.:cool_4:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Οχι δεν χρειαζεται να κανεις add τους υποτιτλους
Εχεις βαλει με ιδιο ονομα τους υποτιτλους με το file?
Ναι, βέβαια. Στο pc παίζουν κανονικά.

A επελεξε και απο το ps3 με τριγωνο την επιλογη "Full screen" ενω παιζει η ταινια , που δημιουργει μπαρες πανω και κατω ωστε να χωρανε οι υποτιτλοι.:cool_4:
Πάω να το δοκιμάσω, thanks.
(Τρομερό service το μαγαζί :cool_11: , δεν πρόλαβα ούτε να κάνω edit το μήνυμά μου :cool_4: )
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Το κατάφερα τελικά, ευχαριστώ και πάλι pseira.
Δεν καταλαβαίνω γιατί εισάγει αυτές τις μπάρες που χαλάνε το aspect ratio για τους υπότιτλους, αυτό μου την έσπασε πάρα πολύ.
Βολικό το προγραμματάκι, δε λέω, αλλά όταν αποκτήσει native support Divx το PS3 δε με βλέπω να το χρησιμοποιώ εκτός αν το διορθώσουν.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Βολικό το προγραμματάκι, δε λέω, αλλά όταν αποκτήσει native support Divx το PS3 δε με βλέπω να το χρησιμοποιώ εκτός αν το διορθώσουν.
+1
Ειναι λυση αναγκης πιο πολυ μεχρι να βγει το κανονικο .:cool_4:
 



Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Αυτο το update θα αργησει πολυ;;;;
Έλα ντε, μας έχουν γκαστρώσει...

Αν αποτύχει τελικά το PS3 το μόνο που θα φταίει θα είναι η απίστευτη νωχελικότητα της Sony στο να κάνει μέχρι και το πιο απλό πράγμα. Δηλαδή να το καταλάβω ότι υπάρχουν technical challenges για το in game XMB ή το update σε BD profile 1.1
Αλλά το DivX που το παίζουν μέχρι και DVDp του σαραντάευρου γιατί το λιβανίζουν ένα μήνα τώρα; Η άλλη η οξαποδώ :cool_11: ούτε ανακοινώσεις έβγαλε ούτε τίποτα, έδωσε την υποστήριξη κατευθείαν το Χκούτι...
Ή η μετάφραση του GT5P γιατί θα κάνει 3 μήνες; Δουλέψτε και λίγο ρε σεις στη Sony, τόσα λεφτά σας δίνουμε...
 



Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα σε όλους.

Ίσως αυτό είναι το μοναδικό post που μπορεί να λύσει την απορία μου καθώς είναι το μόνο που ισχυρίζεται ότι έχει καταφέρει να παίξει ελληνικούς υπότιτλους μέσω Tversity.
Χρησιμοποιώ το Tversity + ffdshow και σαν media streamer δεν έχω Ps3 αλλά το EVA700 της Netgear. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος αλλά έχω πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους στα Divx όταν τους φορτώνω εξωτερικά. Ενώ μου τους δείχνει στο EVA700, η κωδικοποίηση δεν είναι σωστή (δείχνει σύμβολα). Ξέρω ότι μέχρι στιγμής το EVA δέχεται μόνο Latin encoding. Υπάρχει λοιπόν τρόπος να μπορέσει το EVA να παίξει ελληνικούς υπότιτλους από κάποιες ρυθμίσεις στο ffdshow π.χ. ανεξαρτήτως δικής του κωδικοποίησης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

G.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Εχει το HiTECH του Φεβρουαριου,ενα αφιερωμα για το πως να παιζει το ps3 υπότιτλους μεσω tversity..εσωτερικους -εξωτερικους
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.651
Μηνύματα
2.870.210
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top