Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Μηνύματα
377
Reaction score
0
τα εκανα και αυτα που λες.και τα shares ξαναεφτιαχνα ολα...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
τα εκανα και αυτα που λες.και τα shares ξαναεφτιαχνα ολα...
Παμε στην πρωτη ερωτηση που δεν απαντησες ή δεν καταλαβα εγω τουλαχιστον.
Αυτο στο κανει και σε αλλα βιντεακια ή μονο σε αυτο?
Δοκιμασε διαφορα με srt υποτιτλους και πες μας.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Παμε στην πρωτη ερωτηση που δεν απαντησες ή δεν καταλαβα εγω τουλαχιστον.
Αυτο στο κανει και σε αλλα βιντεακια ή μονο σε αυτο?
Δοκιμασε διαφορα με srt υποτιτλους και πες μας.
δοκιμασα αλλη με srt και παιζουνε οι srt... αρα το tversity δε τα παιζει ολα...

πρεπει να υπαρχουν αρκετα divx που δεν παιζουνε με υποτιτλους και tversity εκτος και αν υπαρχει καποια κατι που δεν εχω seturei...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
δοκιμασα αλλη με srt και παιζουνε οι srt... αρα το tversity δε τα παιζει ολα...
Ωραια.
Googlare γιατι υπαρχει ενα προγραμματακι που δεν θυμαμαι πως λεγεται τωρα που κανει convert τους υποτιλους απο το ενα φορματ στο αλλο.
Ειναι πολυ καλο γιατι σου φτιαχνει και τους ασυχρονιστους.
Κατεβασε το και κανε μετατροπη ή αλλιως ψαξε για srt που πιστευω θα βρεις ευκολα.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
δοκιμασα αλλη με srt και παιζουνε οι srt... αρα το tversity δε τα παιζει ολα...

πρεπει να υπαρχουν αρκετα divx που δεν παιζουνε με υποτιτλους και tversity εκτος και αν υπαρχει καποια κατι που δεν εχω seturei...
Ολα βρε τα παζει. Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε να βρω αρχειο που να μην το παιζει.
Στους υποτιτλους βαζω μονο srt και δεν ξερω να σου πω τι υποστηριζει απο τα αλλα φορματ.
Οπως και διαφορα αρχεια HD που θελουν καποιες μετατροπες για να παιξουν σωστα.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Ολα βρε τα παζει. Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε να βρω αρχειο που να μην το παιζει.
Στους υποτιτλους βαζω μονο srt και δεν ξερω να σου πω τι υποστηριζει απο τα αλλα φορματ.
Οπως και διαφορα αρχεια HD που θελουν καποιες μετατροπες για να παιξουν σωστα.

μην λες ψεματα στο forum λολ

δε τα παιζει ολα, πηγα να δω με srt και δεν ηθελε με τιποτα να δω υποτιτλους.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τι υπολογιστής χρειάζεται για να κάνει real time transcode ένα mkv 720p προς το PS3;
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
μην λες ψεματα στο forum λολ

δε τα παιζει ολα, πηγα να δω με srt και δεν ηθελε με τιποτα να δω υποτιτλους.
Μονο με srt δεν πηγες να δεις εσυ!!!!
Μονος σου τους ειχες φτιαξει τους υποτιτλους και ειχαν καταληξη .lag :142:

Τι υπολογιστής χρειάζεται για να κάνει real time transcode ένα mkv 720p προς το PS3;
Δυσκολη ερωτηση γιατι δεν εχω δοκιμασει εκτος απο core duo που ειναι και το laptop και το desktop μου.
Φυσιολογικα θα θελει γερο P4 και πανω.
Αν εχει καποιος εμπειρια ας γραψει.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Φυσιολογικα θα θελει γερο P4 και πανω.
Α, ωραία. Γιατί το μοναδικό PC στο σπίτι είναι ένας γέρος P4! :142:
Ο γέρος μου λοιπόν (κατεβαστήρι, σανίδα του σερφ και λοιπές χαμαλοδουλιές, όπως συγχρονισμός με το κινητο κτλ) είναι ένα Laptop P4/2.4 με 1GB Ram. Λες να είναι αρκετά γέρος ή να περιμένω 1-2 χρόνια; :138:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Α, ωραία. Γιατί το μοναδικό PC στο σπίτι είναι ένας γέρος P4! :142:
Ο γέρος μου λοιπόν (κατεβαστήρι, σανίδα του σερφ και λοιπές χαμαλοδουλιές, όπως συγχρονισμός με το κινητο κτλ) είναι ένα Laptop P4/2.4 με 1GB Ram. Λες να είναι αρκετά γέρος ή να περιμένω 1-2 χρόνια; :138:
:204:
Θα σου προτεινα να παρεις τον πρωτο υπολογιστη του Καφατου να εισαι σιγουρος. :136:
(μονο αμα δοκιμασεις θα ξερουμε)
 

Μηνύματα
180
Reaction score
0
Κοίτα φίλε... Εγώ αυτή την δουλειά την έκανα σε Quad Core, 4 GB memory και κάρτα ATI 3600.....

Όλα OK αλλά λίγες στιγμές είχα LAG. Ο επεξεργαστής πάντως ΔΕΝ έφτασε ποτέ πάνω από 10%. Μάλλον όλη την δουλειά την έδινε στην κάρτα. Οπότε ίσως και με ένα dual core και καλύτερη κάρτα (3850, 3860) κλπ. να είσαι ΟΚ.

Πάντως πλέον προτιμώ να κάνω transcode από πριν σε MKV2Vob και μετά streaming χωρίς transcode οπότε να ΜΗΝ χάνω και τον πεντακάναλο ήχο....
I hope i helped!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Μου έκανες την καρδιά περιβόλι! :142:

Αρχίζω να εκνευρίζομαι με αυτά τα μηχανήματα που λένε ότι τα κάνουν όλα, αλλά θέλουν και ένα βαρβάτο PC από πίσω να κάνει streaming, encoding, να βάζει υπότιτλους, να κατεβάζει, να ανεβάζει... :141:
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
εμενα παντως το p4 μου δε τα παιζει καλα τα hd ειτε σε win ειτε σε λινουξ...
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: Re: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Τι υπολογιστής χρειάζεται για να κάνει real time transcode ένα mkv 720p προς το PS3;
Αυτος που εχεις για 720p καλος ειναι.

Πιο πανω θα εχεις προβλημα.

Ολα αυτα μονος του γιατι εν εχω PS3:137:
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Λοιπόν,αν κ παλιο το pc συνδεθηκε κ παιζει κανονικα τη ταινια δν εμφανιζει τους υποτιτλους,δοκιμασα κ το add file κ το add folder,οι υποτιτλοι κ η ταινια εχουν το ιδιο ονομα,απο το ps3 εχω επιλεξει full screen κ στο video decorder εχω επιλεγμενη την επιλογη "subtitles"
καμια ιδεα????
 



Μηνύματα
377
Reaction score
0
ρε παιδιά να ρωτήσω όταν βλέπετε μια ταινία μέσω tversity και πατήσετε pause μετά έχετε πρόβλημα ;μήπως δεν έχω κάποια ρύθμιση σωστά;

γιατί πατάω pause και συνεχίζει μετά για λίγο η ταινία και μετά δεν προχωράει παρακάτω, μου βγάζει ότι είναι pause...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
ρε παιδιά να ρωτήσω όταν βλέπετε μια ταινία μέσω tversity και πατήσετε pause μετά έχετε πρόβλημα ;μήπως δεν έχω κάποια ρύθμιση σωστά;

γιατί πατάω pause και συνεχίζει μετά για λίγο η ταινία και μετά δεν προχωράει παρακάτω, μου βγάζει ότι είναι pause...
Αμα την αφησεις πολυ ωρα στο pause το παθαινει αυτο που λες.
Απλα μετα κανει για 1 δευτερολεπτο rewind με το αριστερα κουμπι στον σταυρο και μετα "x" play και θα συνεχισει κανονικα.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.530
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top