Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Μηνύματα
180
Reaction score
0
Αυτό είναι λοιπόν. Προς το παρόν όλα με TVersity, PS3 και εξωτερικούς Subs δουλέυουν ΡΟΛΟΙ!

Την Τρίτη έρχεται το καινούργιο PC (Θηρίο!) Γιατί αυτό που έχω τώρα είναι 6 χρονών!

Το πρώτο πείραμα που έκανα και με HD Αρχεία MKV ήταν επιτυχυμένο. Απλά σεικώνει ΠΟΛΛΕΣ ρυθμίσεις το εν λόγω πρόγραμμα media server.

Από εβδομάδα ΑΝ βρω την ιδανική συνταγή που θα με κάνει να αγοράζω BD τότε θα την γράψω εδώ!

Μέχρι τοτε....
 

Μηνύματα
180
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Εχει το HiTECH του Φεβρουαριου,ενα αφιερωμα για το πως να παιζει το ps3 υπότιτλους μεσω tversity..εσωτερικους -εξωτερικους
Το άρθρο αυτό πάντως έχει αρκετα... "κενα!"
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Quote:
Are you using uTorrent? It has a setting called enable UPnP port mapping which is found under (Options / Preferences / Connections / Enable UPnP Port Mapping), when enabled it appears that it is not possible to use TVersity. When you disable this setting and restart uTorrent and TVersity the service should start fine. If you are using some other P2P software, it may have similar settings, which will need to be disabled.
Reboot your computer and check again if the service started.

Νόμιζα και εγώ οτι βρήκα τη λύση , αλλά δυστυχώς τιποτα
Ευχαριστώ πάντως τον pseira και τον DarthVader αλλά και οποιονδήποτε άλλο για το ενδιαφερον τους.
Καμμιά λύση όμως για αυτά τα πολύ ενοχλήτικα media server errors DLNA PROTOCOL ERROR 2103-400-500 κλπ κλπ που μου βγάζει το ps3 συνεχώς και έτσι δεν μπορεί βέβαια να εποικοινωνήσει με το Tversity??????????????????????????????????????????
Καμμιά ιδέα?
Εχω διαβάσει όλα τα σχετικά post και εδώ αλλά και στο forum του Tversity αλλά άκρη δεν βρήκα.
Ηθελα να ρωτήσω το κάνει και σε κανέναν άλλο?
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Avi με ελληνικους υποτιτλους στο PS3!!!!!

Και εμενα μου το βγαζει..Και ειναι βλακεια να βλεπεις πχ το top gear και ενω ξεκιναει το θεμα με το αμαξι που ηθελες να δεις.Μπαμ..Να κοβεται η συνδεση..
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Καμμιά λύση όμως για αυτά τα πολύ ενοχλήτικα media server errors DLNA PROTOCOL ERROR 2103-400-500 κλπ κλπ που μου βγάζει το ps3 συνεχώς και έτσι δεν μπορεί βέβαια να εποικοινωνήσει με το Tversity??????????????????????????????????????????
Καμμιά ιδέα?
Για δοκιμασε να κανεις delete ολα τα share folders που εχεις ηδη βαλει στο tversity και να σβησεις ολα τα αρχεια που εχει casharei το προγραμμα και μετα ενα restart στο pc.
Μετα ανοιξε tversity παλι και προσθεσε ενα μονο folder και στο advanced settings του folder βαλε transcode always.
Μετα στα transcode options αριστερα του προγραμματος βαλε και εκει transcode always.

Δοκιμασε το και πες μας:cool_4:
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Για δοκιμασε να κανεις delete ολα τα share folders που εχεις ηδη βαλει στο tversity και να σβησεις ολα τα αρχεια που εχει casharei το προγραμμα και μετα ενα restart στο pc.
Μετα ανοιξε tversity παλι και προσθεσε ενα μονο folder και στο advanced settings του folder βαλε transcode always.
Μετα στα transcode options αριστερα του προγραμματος βαλε και εκει transcode always.

Δοκιμασε το και πες μας:cool_4:
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...................:pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...................:pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc:
Εχεις απενεργοποιησει το firewall για το "εσωτερικο" σου δικτυο?
Ακομη εχεις βαλει uPnP και στα ρουτερ αλλα και στο ps3?
Τριτη ερωτηση, βαζεις και τεσταρεις ενα αρχειο μονο του ή βαζεις ολοκληρο folder?
Εμενα αρχειο αρχειο μου εκανε νερα.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Εχεις απενεργοποιησει το firewall για το "εσωτερικο" σου δικτυο?
Ακομη εχεις βαλει uPnP και στα ρουτερ αλλα και στο ps3?
Τριτη ερωτηση, βαζεις και τεσταρεις ενα αρχειο μονο του ή βαζεις ολοκληρο folder?
Εμενα αρχειο αρχειο μου εκανε νερα.
1.NAI
2.NAI
3.OΛΟΚΛΗΡΟ FOLDER
Tο θέμα είναι οτι για λίγο δουλευει και μετα βγαζει αυτα τα μηνυματα λάθους και ουτωκαθεξης...................................:crazy_1::crazy_1::crazy_1::crazy_1::pc::pc::pc:??????????????????????????????????????????
Το παράξενο είναι οτι με το DLINK320RD που είχα και έχω ακόμα το οποίο ειναι συνδεδεμενο ασύρματα στο ίδιο ρουτερ και βλέπει τα ίδια folder από το ίδιο pc δεν εχω τέτοια προβλήματα.
Αρχίζω να σκέφτομαι οτι έχει να κάνει με το τελευταίο update του ps3?????
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
1.NAI
2.NAI
3.OΛΟΚΛΗΡΟ FOLDER
Tο θέμα είναι οτι για λίγο δουλευει και μετα βγαζει αυτα τα μηνυματα λάθους και ουτωκαθεξης...................................:crazy_1::crazy_1::crazy_1::crazy_1::pc::pc::pc:??????????????????????????????????????????
Το παράξενο είναι οτι με το DLINK320RD που είχα και έχω ακόμα το οποίο ειναι συνδεδεμενο ασύρματα στο ίδιο ρουτερ και βλέπει τα ίδια folder από το ίδιο pc δεν εχω τέτοια προβλήματα.
Αρχίζω να σκέφτομαι οτι έχει να κάνει με το τελευταίο update του ps3?????
Εχεις κατεβασει το τελευταιο tversity?
Δεν εχει να κανει με το update του ps3 γιατι εμεις οι υπολοιποι δεν εχουμε τετοιο προβλημα.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
DVDRiP.XViD ταινια σε φρεσκοστημενα xp δεν περασα codecs παρα μονο αυτα του tversity , στο Pc παιζει η ταινια στο ps3 λεει corrupted data. transcode always και στο file και στο προγραμμα ,εχει κανεις καμια ιδεα ; α και δεν μου παιζει ελληνικους υποτιτλους καθολου. ιδιο ονομα με το αρχειο.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
DVDRiP.XViD ταινια σε φρεσκοστημενα xp δεν περασα codecs παρα μονο αυτα του tversity , στο Pc παιζει η ταινια στο ps3 λεει corrupted data. transcode always και στο file και στο προγραμμα ,εχει κανεις καμια ιδεα ; α και δεν μου παιζει ελληνικους υποτιτλους καθολου. ιδιο ονομα με το αρχειο.
Αλλα αρχεια τα παιζει ή σε ολα στο κανει?
Γιαννη δειχνει οτι ειναι θεμα tversity και σεταρισματος αφου παιζει κανονικα στο ps3.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
στο ps3 παιζει η ταινια μονο αν βγαλω το transcode αλλα χωρις υποτιτλους.οι υποτιτλοι ειναι .idx και .sub video size 640 x 352 audio kai video codecs χρησιμοποιει του ffdshow στο pc.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
στο ps3 παιζει η ταινια μονο αν βγαλω το transcode αλλα χωρις υποτιτλους.οι υποτιτλοι ειναι .idx και .sub video size 640 x 352 audio kai video codecs χρησιμοποιει του ffdshow στο pc.
Δεν εχω δοκιμασει ποτε με idx και sub. Μονο με srt.
Οποτε δοκιμασε και ενα αρχειο με srt και πες μας.
Το transcode το βαζουμε επειδη θελουμε να παιξουν οι υποτιτλοι αφου το ps3 γενικα τα παιζει σχεδον ολα τα divx και πολλα xvid πια και δεν χρειαζεται transcode.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
βαζω αλλη ταινια με srt transcode και στο προγραμμα και στο share... δεν βγαζει υποτιτλους στο ps3 sto Pc βγαζει και εκτος αυτου εχει απιστευτη καθυστεριση ο ηχος στο Ps3 αν βγαλω το transcode παιζει χωρις καθυστεριση.ειναι και ακομα beta το tversity...
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
την εγκατασταση την εκανα συμφωνα με τον οδηγο που διαβασα εδω,και πηγα και τσεκαρα ffshow video decoder configuration subtitles ειναι επιλεγμενοι...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Βρε Γιαννη τοσο καιρο εβλεπες χωρις προβλημα τωρα τι εγινε δεν μπορω να καταλαβω?
Ειναι καθαρα προβλημα στο σεταρισμα του tversity.
Τι τα θες και εσυ τα format? :142:
Το αρχειο σιγουρα ειναι απλο xvid και οχι κανα πειραγμενο HD?
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
ειχα δει λιγες ταινις με ενσωματομενους υποτιλτους. δοκιμασα διαφορα στο tversity με restart το pc η το service... τίποτα.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
ειχα δει λιγες ταινις με ενσωματομενους υποτιλτους. δοκιμασα διαφορα στο tversity με restart το pc η το service... τίποτα.
Εγω στην θεση σου θα το ξηλωνα και θα το ξαναπερναγα.
Ειναι λιγο περιεργο σαν προγραμμα και αμα δεν του κατσει κατι καλα μουλαρωνει.
Κατεβασε και την τελευταια εκδοση απο το site και ασε την beta που εχεις.
www.tversity.com
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
μα σημερα εβαλα τα xp μπηκα στο site και κατεβασα την τελευταια @#$^@!#@!^%$ 0.9.11.4
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
μα σημερα εβαλα τα xp μπεικα στο site και κατεβασα την τελευταια @#$^@!#@!^%$ 0.9.11.4
Καλα βρε Γιαννη μην βριζεις . Πηγαινε κανα σινεμα :142:
Οταν παιζει η ταινια , εχεις δει αμα σηκωνει το ffdshow στο pc (ενα εικονιδιο διπλα απο το ρολοι στο taskbar)
Αν ναι πηγαινε εκει και με δεξι κλικ επελεξε -> subtitles -> show subtitles κατι τετοιο. ( δεν το εχω μπροστα μου και δεν θυμαμαι)
Καλο ειναι να σβησεις και ολα τα files απο το tab settings στο tversity γιατι παει και τα σηκωνει απο εκει.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.946
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top