"Ιδού η Ρόδος" κε Θεοφιλάκε...


Μηνύματα
530
Reaction score
0
Τι μας λες καλέ? 1000€ πάνω από την τιμή του ML είναι περίπου ίδια τιμή? Για ποιό πορτοφόλι? Ο άνθρωπος το είπε ξεκάθαρα και τα γραπτά μένουν. Καλύτερα ηχεία με ελκυστικότερη τιμή. Δεν είπε ελάτε από το μαγαζί να σας σφάξω. Εκτός κι αν κάνει έκπτωση ένα χιλιάρικο στα 3,5. :cool_11::cool_11:

- Πρέπει να μας βρει καλύτερα ηχεία και ενισχυτή από τα ML με ΛΙΓΟΤΕΡΑ από 2590€, ούτε καν με το ίδιο ποσό. Ήταν σαφής ο κος Θεοφιλάκος.Αλλιώς δεν έχουμε να πούμε τίποτα. Ήταν ένα ανεύθυνο πυροτέχνημα. :happy_4:

Πουλ, πουλ! :happy_4:

...

Μαλλον εσυ πας για πουλ πουλ...:cool_11:

Acoustic Zen Adagio Jr 2500 Ευρω! (3500$ στην Αμερικη).

Εσεις ποσο το παιρνετε το ML?

1500????? Και ειναι ενα χιλιαρικο πιο φθηνο??

Που πας ρε καραμητρο?? wall_1 :cool_11:
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Εδώ έχεις άδικο Νίκο. Δεν είναι δυνατόν να σου βρεί ακριβώς στο ίδιο ποσό.
Μιλάμε όμως σαφώς για ίδια κατηγορία τιμής. Εξάλλου και η εκτός powerbuy τιμή είναι περίπου σε εκείνα τα χρήματα. Δεν νομίζω οτι είναι λόγος αυτός κόντρας.
Δηλαδή αν με 1000 ευρώ παραπάνω έχεις κάτι καλύτερο δεν θα το σκεφτόσουν?

Γενικά είναι τελείως ανώφελο να υπάρχει διαμάχη χωρίς λόγο.

Αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο κάποιος που εμπορεύεται στον χώρο αυτό θα μπορούσε να είναι ενοχλημένος για μια τέτοια κίνηση. Αυτό πάλι είναι πρόβλημα του. Απο την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ το παίρνεις τόσο προσωπικά.

Βέβαια δεν γνωρίζω πρόσωπα καταστάσεις και προιστορία, πάντως σαν εξωτερικός και ουδέτερος παρατηρητής δεν καταλαβαίνω το μέγεθος της φασαρίας...
Αστο φιλε μου μην το ψαχνεις......

Μιλαμε για ΠΟΛΥ "ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ" site!!:cool_11: :cool_11: :cool_11:

Ειδικα οι Τσαρουχας&Μπλατσιος και Σια ειναι "ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΟΙ":cool_11: :cool_11: :cool_11: :cool_11: :cool_11: :cool_11: :happy_9:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μαλλον εσυ πας για πουλ πουλ...:cool_11:

Acoustic Zen Adagio Jr 2500 Ευρω! (3500$ στην Αμερικη).

Εσεις ποσο το παιρνετε το ML?

1500????? Και ειναι ενα χιλιαρικο πιο φθηνο??

Που πας ρε καραμητρο?? wall_1 :cool_11:
Hellooooooo - Ξύπνα!!!!
το ML είναι ΕΝΕΡΓΟ σε όλο το φάσμα! Έχει μέσα και ενισχυτές. Me 2500€ καθάρισες αγοράκι μου. Τα Acoustic Zen δουλεύον χωρίς ενισχυτές? :cool_11: :cool_11:
Ούτε αυτό δεν είχες καταλάβει και μιλούσες κιόλας για καλύτερα και φθηνότερα ηχεία. Κουκουρούκου είσαι. :happy_4:

Πουλ, πουλ, πουλ! :cool_11: :cool_11:

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Για πες μας πόσο αντικειμενικά ΚΑΚΗ πρόταση είναι τα ML, πόσο κακό πάθανε οι άνθρωποι που ζητήσανε και αγοράσανε με power buy τα ηχεία. Αντικειμενικέ μου εσύ. Για πες! :cool_11:

...
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Τα πραγματα ειναι ΑΠΛΑ κυριοι.

Ελατε....ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΥΘΕΩΣ.

Συστημα με Συστημα!

Τι δικο μας στοιχιζει 4400 ευρω (χωρις τα καλωδια)

Το δικο σας???

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ :happy_9:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. :cool_11: :cool_11:

Η κοτούλα κοκοκό! Άστο Θεοφιλάκε κάηκες! :cool_11: :cool_11:

...
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Hellooooooo - Ξύπνα!!!!
το ML είναι ΕΝΕΡΓΟ σε όλο το φάσμα! Έχει μέσα και ενισχυτές. Me 2500€ καθάρισες αγοράκι μου. Τα Acoustic Zen δουλεύον χωρίς ενισχυτές? :cool_11: :cool_11:
Ούτε αυτό δεν είχες καταλάβει και μιλούσες κιόλας για καλύτερα και φθηνότερα ηχεία. Κουκουρούκου είσαι. :happy_4:

Πουλ, πουλ, πουλ! :cool_11: :cool_11:

...
Θες προενισχυτη....:happy_9:

Και μαλιστα καλο!

Αρα ασε τα παραμυθια και την παραπληροφορηση για την δημιουργια ψευδων εντυπωσεων!
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Βρε συ στο Δημοτικό σχολείο πήγες?

ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ!!
Μπουαχαχαχα! Μπα σε καλό σου ρε μεσημεριάτικα. Σε είχα για πόντιο, αλλά να μην έχεις καταλάβει μέχρι τώρα ότι τα ηχεία είναι ενεργά, δεν το περίμενα.
Είναι ο συνδυασμός: πόντιος από τη Μάνη.

:cool_11: :cool_11: :cool_11:

...
 


Μηνύματα
530
Reaction score
0
Εγω προσκαλω τον οποιο αντικειμενικο αναγνωστη μουσικοφιλο (παρει δεν παρει το ML), να ερθει να ακουσει!!!

Τιποτα αλλο δεν εχω να προσθεσω.

Τα πολλα λογια ειναι φτωχια
 


Μηνύματα
1.456
Reaction score
70
Για να γίνει σωστή σύγκριση με τα purity πρέπει να χρησιμοποιείσετε τελικό-καλώδια ηχείων-ηχεία καθώς τα purity τα συμπεριλαμβάνουν και τα 3 σε ένα πακέτο.Και αυτά να είναι στην τιμή +-2500.Προενισχυτή και cd player και interconnects χρησιμοποιείστε ότι θέλετε.Αν ο κύριος Θεοφιλάκος βάλει και τα καλώδια ηχείων θα ξεφύγει πολύ το πράγμα,νομίζω...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.958
Reaction score
41.256
Copy από το review.

"Περιλαμβάνει μια υποδοχή rca για σύνδεση του ηχείου

κατευθείαν με προενισχυτή ή ψηφιακή πηγή ή phono προενισχυτή

με ρυθμιζόμενη έξοδο .



Το ηχείο όμως μπορεί να συνδεθεί και με εξόδους ηχείων

που βρίσκονται σε όλους τους τελικούς ενισχυτές ή τους

ολοκληρωμένους."


Αρα οι επιλογές είναι:

- Πηγή με ρυθμιζόμενη έξοδο (?)
- Προενισχυτής
- Ολοκληρωμένος ή Τελικός (παρακάμπτει τα δικά του ενισχυτικά)


To review με τι έγινε από τα παραπάνω?
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Κυριοι το εχουμε το συστημα σε μονιμη επιδειξη.

Ο φιλτατος vmantas το εχει το συστημα σπιτι του και το χαιρεται (με καλωδια της "σειρας"). Ας σας πει εκεινος τις εντυπωσεις του.

Εγω οτι ηταν να πω το ειπα.

4 4 0 0 Ε Υ Ρ Ω!!!!!
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγω προσκαλω τον οποιο αντικειμενικο αναγνωστη μουσικοφιλο (παρει δεν παρει το ML), να ερθει να ακουσει!!!
Τιποτα αλλο δεν εχω να προσθεσω.Τα πολλα λογια ειναι φτωχια
Καλά ρε είσαι και Μανιάτης, λίγο αυτοσεβασμό δεν έχεις? Να πεις ΝΑΙ ρε πούστη έκανα λάθος και είπα υπερβολές. Τίποτε δεν σε συγκινεί?

- Καλά θα κάνεις από εδώ και πέρα, να βουτάς την γλώσσα σου στην χλωρίνη πριν μιλήσεις για μεθοδεύσεις. Το ίδιο να κάνεις και πριν μοστράρεις τα προϊόντα σου για τα καλύτερα του κόσμου, διότι:
1. Μίλησες απαξιωτικά για τα ηχεία χωρίς να τα έχει ακούσει.
2. Είπες ότι υπάρχει καλύτερη λύση και φθηνότερη από την τιμή του power buy.
3. Είπες ότι το μεθοδεύσαμε υπερθεματίζοντας τις αρετές των ηχείων, αφήνοντας υπονοούμενα ότι έχουμε όφελος.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΑ!
Αυτό ήταν το ανέκδοτο του μήνα. :cool_11: :cool_11: :cool_11:

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Για να γίνει σωστή σύγκριση με τα purity πρέπει να χρησιμοποιείσετε τελικό-καλώδια ηχείων-ηχεία καθώς τα purity τα συμπεριλαμβάνουν και τα 3 σε ένα πακέτο.Και αυτά να είναι στην τιμή +-2500.Προενισχυτή και cd player και interconnects χρησιμοποιείστε ότι θέλετε.Αν ο κύριος Θεοφιλάκος βάλει και τα καλώδια ηχείων θα ξεφύγει πολύ το πράγμα,νομίζω...
Τα ακούς Θεοφιλάκε?

Κυριοι το εχουμε το συστημα σε μονιμη επιδειξη.
Και είχαμε μια φαγούρα. :cool_11: :cool_11: :cool_11:

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ο φιλτατος vmantas το εχει το συστημα σπιτι του και το χαιρεται (με καλωδια της "σειρας"). Ας σας πει εκεινος τις εντυπωσεις του.Εγω οτι ηταν να πω το ειπα.4 4 0 0 Ε Υ Ρ Ω!!!!!
Να τα χαίρεται ο άνθρωπος. Ότι τον ευχαριστεί κάποιον καλό είναι.

Όμως μεταξύ μας, αν εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έλεγα στον κο vmanta να ΜΗΝ πάει να ακούσει και τα ML γιατί μπορεί να του αρέσουν περισσότερο και να σου φέρει τα Acoustic Zen στο κεφάλι. :cool_11: :cool_11:

...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.958
Reaction score
41.256
Γιώργο εγω έχω το λίγο πιο ακριβό, με τα adagio σκέτο όχι τα Junior. Και βέβαια και πηγή μέσα.

Τελικά δεν κατάλαβα, που πάει το κόστος των purity για να ακούσεις τελικά μουσική, με κάθε μία από τις επιλογές που παρέθεσα? Σίγουρα δεν φτάνουν τα 2500, εκτός και αν έχεις ήδη προ ή πηγη με ρυθμισόμενη έξοδο.

Πάντως για να μην πλέκει το θέμα, γιατί δεν τα δοκιμάζετε κατ'αντιπαράθεση ως ηχεία σκέτα οδηγούμενα από το ίδιο σετ προ-τελ ή ολοκληρωμένου?

Ως ηχεία φαίνεται ότι έχουν την ίδια τιμή.

Τώρα ως σύνολο, ανάλογα τι έχει ο καθένας κάνει τις πράξεις και βλέπει που του βγαίνει?
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.794
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top