Άσχετος με φροντίδα χώρου αναζητά βοήθεια

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Παιδιά μια ερώτηση, κατά την ισοστάθμιση η θέση του μικροφώνου είναι σωστή στη φωτό που επισυνάπτω; Ευχαριστώ.

 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Εάν εκεί είναι η θέση του κεφαλιού κατά τη θέαση, μια χαρά είναι.
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Αν το βάλω πιο ψηλά θα είναι πιο ψηλά απ τα αυτιά μου, το Audyssey λέει το μικρόφωνο στο ύψος των αυτιών, έβαλα τη γυναίκα μου να κάτσει και με μέτρο από πίσω μέτρησα το ύψος των αυτιών και βγήκε 92 εκατοστά, τόσο βάζω και το μικρόφωνο, το ύψος των τουίτερ στα ηχεία είναι στο ένα μέτρο, εγώ απλά φοβάμαι τον καναπέ μήπως επηρρεάζει τα αποτελέσματα.
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Μη φοβάσαι.
Μόνο τους Δαναούς.
...και δώρα φέροντας ε; :D

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, στη φωτό με την κάτοψη του χώρου στο πρώτο μήνυμα του θέματος, θα ήταν σωστό να βάλω μία χοντρή κουρτίνα να διαχωρίσω το σαλόνι απ την κουζίνα κατά τις ακροάσεις;
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
...και δώρα φέροντας ε; :D

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, στη φωτό με την κάτοψη του χώρου στο πρώτο μήνυμα του θέματος, θα ήταν σωστό να βάλω μία χοντρή κουρτίνα να διαχωρίσω το σαλόνι απ την κουζίνα κατά τις ακροάσεις;
Δεν αρκεί
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δεν αρκεί
Τι θα πρότεινες δηλαδή; Προσοχή, κάτι λογικό, μη ξεχνάμε μιλάμε για ένα καθημερινό συνηθισμένο οικιακό σαλόνι σε σπίτι που δεν είναι δικό μου.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Τι θα πρότεινες δηλαδή; Προσοχή, κάτι λογικό, μη ξεχνάμε μιλάμε για ένα καθημερινό συνηθισμένο οικιακό σαλόνι σε σπίτι που δεν είναι δικό μου.
Αν δεν μπορείς να το σφραγίσεις άστο έτσι
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Αν δεν μπορείς να το σφραγίσεις άστο έτσι
Να το σφραγίσω; Αποκλείεται, καταρχήν μετά δεν θα ναι λειτουργικό, θα κόψει όλη τη θέα και το σπίτι θα μικρύνει, πέραν όπως είπα ότι είμαι με ενοίκιο και δεν μπορώ να βάλω χέρι, απλά έλεγα αν μια χοντρή κουρτίνα θα φτιάξει κάπως την κατάσταση.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Να το σφραγίσω; Αποκλείεται, καταρχήν μετά δεν θα ναι λειτουργικό, θα κόψει όλη τη θέα και το σπίτι θα μικρύνει, πέραν όπως είπα ότι είμαι με ενοίκιο και δεν μπορώ να βάλω χέρι, απλά έλεγα αν μια χοντρή κουρτίνα θα φτιάξει κάπως την κατάσταση.
Τι είναι αυτό που θες να φτιάξει;
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Τι είναι αυτό που θες να φτιάξει;
Οχι κατι συγκεκριμενο, απλα ρωταω αν το κλεισιμο με κουρτινα του χωρου θα εχει καλυτερο ακουστικο αποτελεσμα.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Ακούγεται το ψυγείο στο σαλόνι;

Αναλογα με το πάχος της κουρτίνας και την σύστασή της μπορούν να επιτευχθούν διαφορετικοί στόχοι.

Μέτρηση κάνε, και ανέβασε τα δεδομένα να τα δούμε.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Ακούγεται το ψυγείο στο σαλόνι;

Αναλογα με το πάχος της κουρτίνας και την σύστασή της μπορούν να επιτευχθούν διαφορετικοί στόχοι.

Μέτρηση κάνε, και ανέβασε τα δεδομένα να τα δούμε.
Μέτρηση εννοείτε όταν κανονίσω με το Μανώλη; Η να κάνω μία πριν και μία μετά την κουρτίνα; Κοιτάξτε ξέρω ότι σ ένα σαλόνι γίνονται υποχρεωτικά συμβιβασμοί απλά θέλω να ξέρω που βρίσκομαι.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Μέτρηση εννοείτε όταν κανονίσω με το Μανώλη; Η να κάνω μία πριν και μία μετά την κουρτίνα; Κοιτάξτε ξέρω ότι σ ένα σαλόνι γίνονται υποχρεωτικά συμβιβασμοί απλά θέλω να ξέρω που βρίσκομαι.
Μέτρηση με REW, ναι, μπορείς να κανεις με τον Μανώλη. Χωρίς κουρτίνα.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.359
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top