Έκθεση Hxos eikona show 2017


Μηνύματα
942
Reaction score
265
Μάλλον κάτι μου διαφεύγει...
Ενταξει εσεις ξερετε καλυτερα,σιγουρα καποιοι καινουργιοι μπαινουν και καποιοι αποσυρονται,Οπως η ελληνικη αντιπροσωπεια της
Geometric Harmony απο οσο γνωριζω δεν θα παραστει,αν δεν εχει αλλαξει κατι τελευταια στιγμη.
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ο νικος θαναι παντα παρων....ισως ειναι ο μονος με συνεχη παρουσια τοσων χρονων...
Ομως πραγματι ο χωρος ειναι ενα θεμα....μεγαλο.....
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ενταξει εσεις ξερετε καλυτερα
Φυσικά και ξέρω.

Σαν εργαζόμενος σε αντ/πειες, έχω λάβει μέρος σε πολλές έκθέσεις ήχου - εικόνας και δεν μπορώ να δεχτώ αυτά που γράφει ο κάθε άσχετος με το θέμα.
Αν σας φαίνεται μικρή η έκθεση , να μην έρθετε.

Εσείς ξέρετε τα πάντα και οι επαγγελματίες είναι άσχετοι .


Αν δεν το έχετε καταλάβει, εδώ και 2-3 χρόνια η έκθεση προσπαθεί να δείξει consumer προιόντα , που απευθύνονται σε όλους και όχι στους ξερόλες χαιεντάδες.
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
το οτι τα τετραγωνικα του δωματιου πρεπει ειναι ντε κ καλα ποσο αναλογο του υψους επι το πλατος του ηχειου δεν νομιζω πως ισχυει

περυσι πχ φοκαλ κ b&W επαιξαν σε τεραστια δωματια η μεν με πολυ μικρα ηχεια βασης η αλλη με τα καινουργια θερια της
ποια ακουγονταν καλυτερα για μαντεψτε :D

το οτι το κοστος ενος μεγαλου δωματιου ισως δενθα αποσβεστει απο την εκθεση νομιζω ειναι πιο ειλικρινες ;)
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
το οτι τα τετραγωνικα του δωματιου πρεπει ειναι ντε κ καλα ποσο αναλογο του υψους επι το πλατος του ηχειου δεν νομιζω πως ισχυει

περυσι πχ φοκαλ κ b&W επαιξαν σε τεραστια δωματια η μεν με πολυ μικρα ηχεια βασης η αλλη με τα καινουργια θερια της
ποια ακουγονταν καλυτερα για μαντεψτε :D

το οτι το κοστος ενος μεγαλου δωματιου ισως δενθα αποσβεστει απο την εκθεση νομιζω ειναι πιο ειλικρινες ;)
από ανθρώπους που ξέρουν να στήνουν συστήματα όπως ο Νίκος, η αλήθεια είναι...... τα τετραγωνικά....μή μπερδευεσαι...
άλλωστε νομίζω ότι είναι από όλους αποδεκτό ότι τα δωμάτια είναι μικρά.....συνεπώς κατασκευαστές και μάλιστα έλληνες,δεν έχουν λόγο να πάνε να στησουν σε 15 το πολύ τετραγωνικά μέτρα, συστήματα δίδρομα των 700-1000 ευρω....αφενός δεν θα μπορέσουν να δείξουν αυτό που θέλουν και έχουν....αφετέρου με ηχεία των 700-1000 ευρω στην αγορά της ελλάδας δε θα βγάλουν ούτε τη δικτυακή διαφημιση τους...
από την άλλη τα πολλά τετραγωνικά του ισογείου κοστίζουν υπερβολικά για να μπορούν να φιλοξενήσουν τη προσπαθεια ελλήνων κατσκευαστων.......
Μία πιο σοβαρή έκθεση θα ήταν σε κάποιο εκθεσιακό χώρο.... όπως γίνεται παντου και όχι στα δωματια ενός ξενοδοχείου....
αλλά εκεί μπαίνουμε σε άλλα χωραφια .....οικονομοτεχνικα...αλλά όχι αυτη τη φορά των εκθετών....αλλά των διοργανωτων που και αυτοί με τη σειρά τους πασχίζουν να ανταπεξέλθουν.....
Συνεπώς μην περιμένετε με τις πέτρες στα χέρια να τις ρίξετε.....ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω....
Πείτε λοιπόν ότι θα πάμε εκεί όλοι, με καλή διάθεση και θετική αυρα, να ακουσουμε μουσικούλα, συστηματα, ενεργά και μή...και ναμαστε όλοι καλά....Φιλιά αδερφια...
 
Last edited:

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Συνεπώς μην περιμένετε με τις πέτρες στα χέρια να τις ρίξετε.....ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω....
Πείτε λοιπόν ότι θα πάμε εκεί όλοι, με καλή διάθεση και θετική αυρα, να ακουσουμε μουσικούλα, συστηματα, ενεργά και μή...και ναμαστε όλοι καλά....Φιλιά αδερφια...
και το δικο μου μηνυμα σε αυτο το μηκος κυματος ειναι ακριβως :)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Μία πιο σοβαρή έκθεση θα ήταν σε κάποιο εκθεσιακό χώρο.... όπως γίνεται παντου και όχι στα δωματια ενός ξενοδοχείου
Αγαπητέ μου, ποιός δίνει 15-20 χιλιάρικα για να φτιάξει δομή περιπτέρου(οχι τέντα) την οποία θα την πετάξει μετά?
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Πριν λιγο παρακολουθώντας στο youtube βίντεο του stereophile της εκθεσης ηχου της νεας Υόρκης σε δωμάτια ξενοδοχειου κ αυτοι

Και εκεί κριση μαλλον ε?:D

Αγαπητέ μου, ποιός δίνει 15-20 χιλιάρικα για να φτιάξει δομή περιπτέρου(οχι τέντα) την οποία θα την πετάξει μετά?
Τοσο κοστιζει σοβαρα?
Ενεις προσφατα στο χιλτον για ενα συνεδριο στο ισόγειο για δυο περίπτερα με τv 70-80 ιβτσων φωτισμους κτλ πληρώσαμε λιγότερο
Αλλο πραγμα βεβαια οκ
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Πριν λιγο παρακολουθώντας στο youtube βίντεο του stereophile της εκθεσης ηχου της νεας Υόρκης σε δωμάτια ξενοδοχειου κ αυτοι

Και εκεί κριση μαλλον ε?:D

Παντως εσυ...... κριση ....δεν έχεις!
[DOUBLEPOST=1511101109][/DOUBLEPOST]
Αγαπητέ μου, ποιός δίνει 15-20 χιλιάρικα για να φτιάξει δομή περιπτέρου(οχι τέντα) την οποία θα την πετάξει μετά?
Φιλε μου....γυρω στα 7-8κ ειναι....
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Πριν λιγο παρακολουθώντας στο youtube βίντεο του stereophile της εκθεσης ηχου της νεας Υόρκης σε δωμάτια ξενοδοχειου κ αυτοι

Και εκεί κριση μαλλον ε?:D

Παντως εσυ...... κριση ....δεν έχεις!
[DOUBLEPOST=1511101109][/DOUBLEPOST]
Φιλε μου....γυρω στα 7-8κ ειναι....
Συγνωμη γιατι τα βαλες μαζι μου??:)
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Και το 1000αρικο που θα δίνουν (πάνω κάτω), για μένα χαμένο είναι. Αν γίνει καμία πώληση οκ, ίσως θα τα βγάλουν. Σε καθε άλλη περίπτωση είναι σαν να πλήρωσαν για μια διαφήμιση κάπου, και επιπλέον τους κόστισε και 3 μέρες χρόνο και κούραση από τη ζωή τους.
Ήρωες, υπό τις παρούσες Ελληνικές συνθήκες σχεδόν μηδενικής αγοραστικής δύναμης.
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Φυσικά και ξέρω.
Σαν εργαζόμενος σε αντ/πειες, έχω λάβει μέρος σε πολλές έκθέσεις ήχου - εικόνας και δεν μπορώ να δεχτώ αυτά που γράφει ο κάθε άσχετος με το θέμα.
Αν σας φαίνεται μικρή η έκθεση , να μην έρθετε.

Εσείς ξέρετε τα πάντα και οι επαγγελματίες είναι άσχετοι .


Αν δεν το έχετε καταλάβει, εδώ και 2-3 χρόνια η έκθεση προσπαθεί να δείξει consumer προιόντα , που απευθύνονται σε όλους και όχι στους ξερόλες χαιεντάδες.
Το εσεις ξερετε καλυτερα δεν ηταν ειρωνικο απο μερους μου!
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
ρε παίδες η συμμετοχή σε μία έκθεση ακόμα και στην κωλοελλάδα της κρίσης του 2017 έχει αποτέλεσμα.
Δε σημαίνει ότι αύριο θα χεστούνε στις πωλήσεις, αλλά το "είμαι εδώ" είναι πολύ σημαντικό πράμα.
Και ας μη βλέπουμε τα πράγματα μόνο από τη δική μας πλευρά, υπάρχουν ακόμα και σήμερα άνθρωποι οι οποίοι είναι διατεθειμένοι να ξοδέψουν πολλά χρήματα για τον ήχο-εικόνα τους.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Κάθε χρόνο διαβάζω για τα τετραγωνικά των δωματίων, ήμαρτον, ας μην ξεχνάμε ότι είναι ξενοδοχείο που οι αντιπρόσωποι θα εκθέσουν νέα και μη προιόντα για το κοινό.
Οφείλουμε όσοι πάμε να στηρίξουμε αυτήν τη προσπάθεια όταν γνωρίζουμε τα χάλια της χώρας!
Κάθε μέρα βλέπουμε διαφημίσεις ανψυκτικών, τραπεζών, καρτών, κινητών κλπ, έχουν ανάγκη διαφήμισης? προβολής? Κι όμως μας θυμίζουν μερικές άχρηστες καταναλωτικές ανάγκες.
Δεν είδα ποτέ διαφήμιση ούτε καν σε φυλλάδιο ένα ηχοσύστημα. Ας απολαύσουμε λοιπόν την μεγάλη προσπάθεια αυτών των αντιπροσώπων κι ας σταματήσουμε τη γκρίνια επειδή υπάρχουν. Αν δεν γινόταν έκθεση πάλι θα υπήρχε μίρλα.
Τίποτα γεμιστά θα κανονίσει κανείς για μετά?
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top