Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
νανέβει Καστρούνος σε σένα, να κατέβει σε μένα..
Η Θεσσαλονίκη είναι απαγορευμένη ζώνη. Ακόμα κι αν μπει ο Καστρουνέλος, δεν τον βλέπω να φεύγει από 'κει πριν τα Χριστούγεννα. :biggrin:
 


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Δεν έχει κι ip control το μπ@υρδέλο να κάνεις απομακρυσμένα κάποιες προρυθμίσεις.
Εμα με τις μλκς που πας και παίρνεις , αλλά τι να πει κανείς , τα χει πει ο λαός
Ουδείς μωρότερος των ιατρών κλπ ναουμ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Ουδείς μωρότερος των ιατρών κλπ ναουμ
Α, πολύ καλό.
«Ουδείς μωρότερος των ιατρών, αν δεν υπήρχαν οι διδάσκαλοι;», ή «Ουδείς μωρότερος των διδασκάλων, αν δεν υπήρχαν οι ιατροί»;

Το αρχαίο: «ει μη ιατροί ήσαν, ουδέν ην των γραμματικών μικρότερον».

Στην εποχή της τρέλας του κορονοϊού, μόνον τρελοί μπορούν να μπουν στη μάχη. Οι άλλοι κοιτάζουν αποσβολωμένοι. Πώς να καταλάβουν οι λογικοί; Πώς να καταλάβουν τον γιατρό που αφήνει την οικογένειά του και ζει νυχθημερόν στα νοσοκομεία, παλεύοντας με τον θάνατο; Πώς να καταλάβουν τον γιατρό που παίζει τη ζωή του, ελέω ιού, κορώνα-γράμματα;
Αχ, αυτά τα τρελογράμματα που έμαθε ο γιατρός, τον στέλνουν απερίσκεπτο στη μάχη! Είναι ο Έλληνας γιατρός που δεν θα κάνει διάκριση στον φτωχό και στον πλούσιο, στον νέο και στον γέρο, είναι ο γιατρός που έμαθε στο σχολειό τον όρκο του Ιπποκράτη. Είναι ο γιατρός που την μόνη επαφή που έχει τόσες μέρες μακριά από το παιδί του είναι ένα τηλεφώνημα. Και σ’ αυτή την επικοινωνία πρέπει να σταθεί, ο τρελός, βράχος, να μην λυγίσει. Να μην κλάψει σκεπτόμενος το αύριο. Ναι, γιατί το παιδί του τον θέλει βράχο! Ναι γιατί ο ασθενής του τον θέλει βράχο! Ναι γιατί η κοινωνία τον θέλει βράχο! Ο τρελός, ο γιατρός, ο βράχος !
Κι ο δάσκαλος; Μα ο δάσκαλος, σύμφωνα με του χασάπηδες της ενημέρωσης, είναι ο αραχτός τρελός. Δεν έχω τίποτε με την συμπαθή τάξη των χασάπηδων, ίσα ίσα. Με τη μαχαίρα που κόβει το άψυχο κρέας, τα έχω. Σκέφτεται η Χασαπομάχαιρα των βολεμένων ΜΜΕδων: «Άσε τον γιατρό να βουρλίζεται κι ο δάσκαλος θα αράζει στο σπιτάκι του, στα ιντερνέτια και στα φεισμπούκια»

 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
αστην κενονία ρε , πήγες και πήρες μηχάνημα χωρίς remote access , δηλαδή μετά τι θα κάνεις ; θα δοκιμάσεις αντικραδασμικά; καλώδια; θα σβήσεις δορυφόρους ; και τα σαμπς;
που έχεις μπλέξει παιδί μου;
ζακέτα πήρες;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Μ' έπιασε η όρεξη να βάλω παντού ολόβερ τα καλώδια ρεύματος της μπελντεν, τα θωρακισμένα, κι έχω ψοφήσει..

IMG_20201226_202134.jpg


IMG_20201226_200226.jpg


Ψάχνω ΙΕΚ βύσματα για τα ηχεία, θέλω γωνιακά ΙΕΚ, και δεξιά και αριστερά, και να χωράνε 2,5-αρι καβλώδιο (ξέρω, μ@λακια) τέλος πάντων, έχετε κάνα λινκ από τέτοια;

1609010074239.png

1609010100146.png


Στα εδώ ηλεκτρονικά έχει άθλια βύσματα, εντελώς της πλάκας.
Για δώστε κάνα λινκ..
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Μ' έπιασε η όρεξη να βάλω παντού ολόβερ τα καλώδια ρεύματος της μπελντεν, τα θωρακισμένα, κι έχω ψοφήσει..
αυτα εγω χερ ντοκτορ τα εχω κανει εδω και 5 χρονια, ολουθε :) ολοβερ:drinks::party:
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Μ' έπιασε η όρεξη να βάλω παντού ολόβερ τα καλώδια ρεύματος της μπελντεν, τα θωρακισμένα, κι έχω ψοφήσει..

View attachment 193313

View attachment 193314

Ψάχνω ΙΕΚ βύσματα για τα ηχεία, θέλω γωνιακά ΙΕΚ, και δεξιά και αριστερά, και να χωράνε 2,5-αρι καβλώδιο (ξέρω, μ@λακια) τέλος πάντων, έχετε κάνα λινκ από τέτοια;

View attachment 193315
View attachment 193316

Στα εδώ ηλεκτρονικά έχει άθλια βύσματα, εντελώς της πλάκας.
Για δώστε κάνα λινκ..
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Ε ρε δουλειά δεν είχε ο διάολος !!
Αυτό ακριβώς.. :lol:

Ωστόσο, έχω μια αρμαθιά καλώδια σήματος (ιντερκονεκτ) που έχω "τακτοποιήσει" τρόπον τινά γύρω γύρω στο δωμάτιο (δε φαίνονται καθόλου), σε συνολικό μήκος ~15μ, και παράλληλα με αυτά, σε όλο το μήκος, έχει 1-2 καλώδια ρεύματος.

Προφανώς επειδή είναι ισορροπημένο σήμα (XLR) δεν έχω κανένα θέμα θορύβων, αλλά ταυτόχρονα δεν είναι και σωστό σε τόσο μεγάλο μήκος να τρέχουν παράλληλα καλώδια ρεύματος χωρίς θωράκιση.

Οπότε, μπαίνει θωρακισμένο να τελειώσει κι αυτή η έγνοια που είχα να με τρώει στην άκρη του μυαλού μου, κι άμα σε τρώει δε λέει, κάντο να τελειώνεις. ;)

Τώρα πήρα αρκετά μέτρα καλώδιο ρεύματος τέτοιο θωρακισμένο μπελντενάκι 2,5-αρι, που αρκεί για να τα περάσω όλα μια με "θωράκιση", έτσι να μην το έχω να το σκέφτομαι.

Προφανώς δεν έχω τι να κάνω.. :gotcha:


ΥΓ. Έχω παραγγείλει και περιμένω εδώ και μια βδομάδα να φτάσει άλλο ένα ζευγάρι 310, οπότε θα έχω 9 τεμάχια εδάφους, θα μπουν front wide, ανά 30° σε όλο το εμπρός ημικύκλιο θα υπάρχει ηχείο.
Με την πανδημία οι μεταφορικές έχουν λαλήσει, οπότε δε ξέρω αν θα τα παραλάβω εντός του έτους, έχει 10 μέρες που τα έστειλε ο άνθρωπος.

Ομοίως ο JVC, μέσα Ιανουαρίου λένε θα παραλάβω, πες τέλη Ιανουαρίου και αν..

Οπότε, αντί να φάω τα νύχια μου, παίζω με καλώδια. Δείξτε κατανόηση.. :biggrin:
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Τώρα πήρα αρκετά μέτρα καλώδιο ρεύματος τέτοιο θωρακισμένο μπελντενάκι 2,5-αρι, που αρκεί για να τα περάσω όλα μια με "θωράκιση", έτσι να μην το έχω να το σκέφτομαι.
Αυτό έβαλες; BELDEN 19364
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Αυτό έβαλες; BELDEN 19364
Ναι.

Από την αγγελία:

 
Last edited:





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top