Ήχος εικόνα show Athens 2018

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.102
Reaction score
124.658
δεν ειναι τοσο περιπλοκες οι εγκαταστασεις στα σπιτια των περισσοτερων.
Σπήκ φορ γιορσέλφ, ντίαρ. :p

Νομίζω πως εδώ και χρόνια έχω τερματίσει την περιπλοκότητα σε οικιακό περιβάλλον, τόσο, που θα σκάσω αν δε το φτάσω στο ..άλλο άκρο! :D
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Μιας και ανέφερες το σπίτι σου, δώσε λίγο το λινκ στο θέμα που περιγράφεις την Lynx και πού πάει το σήμα μετά, γιατί το έψαχνα και δεν το έβρισκα.
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.458
Σπήκ φορ γιορσέλφ, ντίαρ. :p

Νομίζω πως εδώ και χρόνια έχω τερματίσει την περιπλοκότητα σε οικιακό περιβάλλον, τόσο, που θα σκάσω αν δε το φτάσω στο ..άλλο άκρο! :D
Ι κνοου μαι φριεντ !!!!!!! εσυ δεν εισαι των περισσοτερων .
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.102
Reaction score
124.658
Μιας και ανέφερες το σπίτι σου, δώσε λίγο το λινκ στο θέμα που περιγράφεις την Lynx και πού πάει το σήμα μετά, γιατί το έψαχνα και δεν το έβρισκα.
Καταρχήν στη λύνξ πάει από το άρβους.
Μετά τη λύνξ πάει στη μέτρικ βρε, με db25. Μόνο που το db25 δεν είναι σε τάσκαμ πρωτόκολλο και από τις 2 πλευρές, άσε, βράσε ρύζι..
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Σπήκ φορ γιορσέλφ, ντίαρ. :p

Νομίζω πως εδώ και χρόνια έχω τερματίσει την περιπλοκότητα σε οικιακό περιβάλλον, τόσο, που θα σκάσω αν δε το φτάσω στο ..άλλο άκρο! :D
Μου τα έχει εξηγήσει δέκα φορές και τα ξεχνάω συνέχεια.
Οπως ξεχνάω πόσα σαμπγούφερ έχει ο @TERMATOGAZI
 
Last edited:







Μηνύματα
6.556
Reaction score
5.127
Ξέρω γω, Elac χωρίς διπλόπατο bass-reflex, χωρίς JET 5, χωρίς AS -XR κώνο, χωρίς κορυφαίο φινίρισμα, τι σόι Elac είναι;

Θα μπορούσε να μη γράφει καν Elac μπροστά τόσο που απέχει από τη φιλοσοφία της Elac.
 


Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Ξέρω γω, Elac χωρίς διπλόπατο bass-reflex, χωρίς JET 5, χωρίς AS -XR κώνο, χωρίς κορυφαίο φινίρισμα, τι σόι Elac είναι;

Θα μπορούσε να μη γράφει καν Elac μπροστά τόσο που απέχει από τη φιλοσοφία της Elac.
H Elac του Andrew Jones, δική του σχεδίαση είναι το συγκεκριμένο. Διαφαίνεται μια lifestyle νοοτροπία, μικρό & βολικό για κόσμο που θέλει ποιότητα ήχου, θα διαθέσει κάτι παραπάνω αλλά δεν έχει χόμπι τον ήχο. Ηχητικά μου άρεσε στην έκθεση αλλά δυστυχώς το άκουσα μόνο με φωνή, προσωπικά 2000 χιλιάρικα δεν έδινα για τόσο μικρό ηχείο. Το Dynaudio Lyd 48 (σε αντίστοιχη τιμή) και περισσότερα λίτρα καμπίνας έχει και μεγαλύτερo μεγάφωνο χαμηλών, δεν είναι όμως τόσο γλυκούλι...

 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
H Elac του Andrew Jones, δική του σχεδίαση είναι το συγκεκριμένο. Διαφαίνεται μια lifestyle νοοτροπία, μικρό & βολικό για κόσμο που θέλει ποιότητα ήχου, θα διαθέσει κάτι παραπάνω αλλά δεν έχει χόμπι τον ήχο. Ηχητικά μου άρεσε στην έκθεση αλλά δυστυχώς το άκουσα μόνο με φωνή, προσωπικά 2000 χιλιάρικα δεν έδινα για τόσο μικρό ηχείο. Το Dynaudio Lyd 48 (σε αντίστοιχη τιμή) και περισσότερα λίτρα καμπίνας έχει και μεγαλύτερo μεγάφωνο χαμηλών, δεν είναι όμως τόσο γλυκούλι...


Νομίζω ότι ο εν λόγω σχεδιαστής θα πρέπει να μνημονεύεται για τα Tad reference, και όχι για τα όποια elac. Βέβαια τα πρώτα δεν αγοράζονται αλλά με τα solid state ομόσταυλα ενισχυτικά.... χαμός.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
575
Το έχετε ρημάξει το θρεντ, ε;

Κι ούτε μια φωτογραφία της καθαρίστριας.

Αβουγουδούουουουου; Γιαααααα δώσε..
Το θεμα της Αννας της καθαριστριας δεν ειναι απλο...
Συμφωνα με τις πληροφοριες μου εχει χυθει μπολικο μελανι για την περιπτωση της.

Screenshot_20181130-171730.jpg
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
- μιλώντας με τους ανθρώπους του βιντεορυθμου, πληροφορήθηκα πως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει πρόβλεψη για κάτι τέτοιο,,, άγνωστο το γιατί
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top