Όταν είσαι μερακλής/μερακλού

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Εγώ παρόλα αυτά δεν κατάλαβα γιατί χρειάζεται αυτή η πατέντα.
Γιατί μπόρεσα είναι η απάντηση κ ενθουσιάστηκα που το σκέφτηκα, 5' με θαύμαζα στην κορυφή του κόσμου (της σκεπής)
:roflmao::roflmao:
Αυτό το χωνί δεν χωράει καλά.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Έφτιαξε μιά απλή ελαφριά εγκατάσταση το αγόρι μου.

1710409942570.jpeg


Στηρίχθηκε μετά το δοχείο διαστολής, δεν έμεινε να κρέμεται σαν βαρύ @. :biggrin:

1710409969652.jpeg


Με τα χεράκια μου. :p :roflmao:

1710410184450.jpeg


Το ωτομέισο είναι ακόμα στεγνό μετά απο τόσες βροχές.

1710410111102.jpeg
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.646
Reaction score
94.606
Καλό θα ήταν να μονωθούν κι αυτά τα εξαρτήματα για να μπαίνει το κρύο νερό στο λέβητα πιο ''σπασμένο''.
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Άξιο θαυμασμού ο τρόπος στήριξης του δοχείου :p Καλά έκανες και το έβαλες ελαχιστες εγκαταστάσεις έχουν όπως και θα έπρεπε
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Βάλε κι ένα συστολικό μαστό και ίσως χρειαστεί και μια μούφα 3/4'' :biggrin:
1/2 αρσενικό έχει το καζάνι
από 1/2 σε 3/4 έπαιξε μετά από γκρίνια μου για να κουμπώσει το λάστιχο κήπου κ να πλύνουμε καλά τον μανδύα
Έφτιαξε μιά απλή ελαφριά εγκατάσταση το αγόρι μου.
super minimal με τα άκρως απαραίτητα να τονίσουμε εδώ, με γνώμωνα την οικονομία ( κ τις φοβίες οτι θα εβγαινε συντριβάνι feng shui)
Καλό θα ήταν να μονωθούν κι αυτά τα εξαρτήματα για να μπαίνει το κρύο νερό στο λέβητα πιο ''σπασμένο''.
Αυτό ΠΡΕΠΕΙ να γίνει άμεσα ( μέχρι το Νοεμβριο ) για τα χιόνια,σπασμένο έρχεται γιατί περνάει μέσα από το σπίτι
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Καλό θα ήταν να μονωθούν κι αυτά τα εξαρτήματα για να μπαίνει το κρύο νερό στο λέβητα πιο ''σπασμένο''.
Όλα θα γίνουν, θα αλλάξω και τμήμα των υπαρχουσών μονώσεων που κουράστηκαν.
Έχω ευτυχώς άφθονη μόνωση και ειδική ταινία.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Μιας και ανέφερες τη μηχανή γκαζόν ,έχει κανείς πρόταση για μηχανή στυλ σκούπας ρομπότ?
Να κάνει μόνη της τη δουλειά.
Ειδα στον skroutz μερικές προτασεις.

@indikos001



Πώς λειτουργούν οι GPS based.

 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Με έπεισαν να πάρω φτηνιάρη αλοιφαδόρο (όχι κι απ' τα Lidl όμως :biggrin: ) με καλώδιο ενώ είχα αρχίσει τα "επώνυμο και επαναφορτιζόμενο" αλλά πρέπει να παραδεχτώ οτι έκανε πολύ εύκολα τέλεια δουλειά στο βαρκάκι με 3M pads και 3M-Farécla αλοιφές. Εκεί δεν έχει οικονομία.

1712644693263.jpeg


Πολύ κουραστική δουλειά γενικά, δεν έχω καμία όρεξη να την ξανακάνω σύντομα οπότε θα το έχω πάντα σκεπασμένο. :party:

Έκανα χθες τα πολύ θολωμένα, κουπαστές και κονσόλα, σήμερα όλα τα κάθετα που είναι πανεύκολα και γυαλιστερά κι αύριο το antiskid που θα είναι μάλλον γ@μήσι.

Το σημαντικότερο, ψευτοτρίβεις με το χέρι κι ένα πανί την αλοιφή στα ανοξείδωτα και γίνονται τέλεια!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.916
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top