[Αγορά] Ποιο Media Player;


Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Αυτό και τέλος αν δεν υπάρχει ανάγκη για madvr.
Ακόμα δεν έχω καταφέρει να "στρώσω" το HTPC και δεν είναι και low range (~600ε συνολικό κόστος).
ναι οκ.
κανενα palyer με την εννοια του boxpalyer δεν εχει δυνατοτητες madvr.
μακαρι να ειχε..... αλλιως pc με ολα τα θετικα και αρνητικά του..... και το αναλογο κοστος βεβαια....
 


Μηνύματα
38
Reaction score
1
Το καλύτερο media player αυτή τη στιγμή με τον πιο δυνατό επεξεργαστή είναι το apple tv 4k. Αν και δεν είμαι φαν γενικά των λογισμικών της apple, αυτό το μηχανάκι μαζί με infuse pro, παίζει τα πάντα με απίστευτη ποιότητα εικόνας και σωστό frame rate.
Το καλύτερο media player αυτή τη στιγμή με τον πιο δυνατό επεξεργαστή είναι το apple tv 4k. Αν και δεν είμαι φαν γενικά των λογισμικών της apple, αυτό το μηχανάκι μαζί με infuse pro, παίζει τα πάντα με απίστευτη ποιότητα εικόνας και σωστό frame rate.
Καλησπέρα , με infuse pro,τι κανεις δλδ ? υπαρχει και σαν app σε apple tv 4k ?
θα μπορω π.χ να παιζω και δικες μου ταινιες που εχω απο NAS με infuse pro ?
 
Last edited:

Μηνύματα
16
Reaction score
5
Παιδια να κανω μια ερωτηση κι εγω. Εχω σκοπο ν'αγορασω επιτελους 4K HDR tv, αλλα ο ενισχυτης μου καθ'οτι παλιος δεν το υποστιριζει. Οποτε, απ'οτι καταλαβαινω, η μονη λυση ειναι να παρω ενα media player με διπλη εξοδο HDMI, για να πηγαινει το ενα στον ενισχυτη για τον dts-hd και το αλλο στην TV, σωστα? Κι απ'οτι ειδα, ο μονος που υποστιριζει ακριβως αυτο που θελω ειναι ο Zappiti One SE 4K HDR! Γνωριζετε καποιον αλλον player που να κανει για την περιπτωση μου?
Ευχαριστω πολυ!
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Oi keraυνοί μου έκαψαν το zidoo z9s. Ligo που διάβασα εδω μέσα οι γνώμες λένε για shield...
Οπότε λέω για αυτό: NVIDIA SHIELD TV PRO HDR UHD 4K

Na το πάρω γιά όχι; Κι αν όχι, τι να πάρω;;;; Βοηθήστε λίγο γιατι πέραν ότι μου κάηκε οπως ειπα το zidoo και τρεις εισόδοι στον AVR (έχω γράψει σε άλλο thread), γενικά δεν μου παν καλά τα πράγματα αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβασω.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
Oi keraυνοί μου έκαψαν το zidoo z9s. Ligo που διάβασα εδω μέσα οι γνώμες λένε για shield...
Οπότε λέω για αυτό: NVIDIA SHIELD TV PRO HDR UHD 4K

Na το πάρω γιά όχι; Κι αν όχι, τι να πάρω;;;; Βοηθήστε λίγο γιατι πέραν ότι μου κάηκε οπως ειπα το zidoo και τρεις εισόδοι στον AVR (έχω γράψει σε άλλο thread), γενικά δεν μου παν καλά τα πράγματα αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβασω.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
η τιμη του εχει πεσει πολυ ...στη Γερμανια ειναι 200 ευρω
 



Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Oi keraυνοί μου έκαψαν το zidoo z9s. Ligo που διάβασα εδω μέσα οι γνώμες λένε για shield...
Οπότε λέω για αυτό: NVIDIA SHIELD TV PRO HDR UHD 4K

Na το πάρω γιά όχι; Κι αν όχι, τι να πάρω;;;; Βοηθήστε λίγο γιατι πέραν ότι μου κάηκε οπως ειπα το zidoo και τρεις εισόδοι στον AVR (έχω γράψει σε άλλο thread), γενικά δεν μου παν καλά τα πράγματα αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβασω.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
Τι απαιτήσεις εχεις?
Σε ενδιαφέρουν Netflix/Amazon/Prime και παρεμφερείς streaming υπηρεσίες?
 


Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Νετφλιξ χρησιμοποιω αλλα εχει κι η τηλεόραση. Μεχρι στιγμης το ζιντου χρησιμοποιηθηκε μόνο για ταινιες, κυριως 4k, απο εξωτερικο σκληρο....
Το σκεπτικο ειναι να παρω γενικα, κατι καλυτερο απ αυτο που ειχα.
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Ας το θέσω διαφορετικά, στην περίπτωση που μας ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο η πχιότητα της εικόνας (ταινίες απο usb), αξίζει το shield ή to dune? Ή με το x9s ειμαι καλυμμένος?
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
εκτος απο τη βιβλιοθηκη ειμαι καλυμμενος και θα το αλλαζα αν εβγαινε κατι πολυ καλυτερο γιατι πηρα τον jvc n5 και θα ηθελα να δω ολες του τις δυνατοτητες...αλλα στο site δεν απαντα καποιος οποτε μαλλον δεν εχει βγει καιτι ακομη εκτος απο τα προαναφερομενα οπου η διαφορα δεν ειναι και πολυ μεγαλη
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Εγώ προσωπικά προχώρησα στην αγορά του shield pro , θα γράψω περισσότερα μόλις παραλάβω για θέμα εικόνας, συνδεσιμότητας, και ευκολίας σε σχέση με το zidoo z9s.
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Να ρωτήσω και εγώ που είδα το θρεντ, και με ενδιαφέρει το shield.
Επειδή με εκνευρίζει η ταχύτητα της τηλεόρασης μου στο αντροιντ μενου, αν βάλω το shield η κατάσταση θα βελτιωθεί;
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
@ragavelas

Dune ή zapitti ή zidoo (ξανά?)

Το shield είναι μια πολύ καλή παιχνιδομηχανή (έτσι ξεκίνησε) η οποία είναι και πολύ καλο streamer λόγω hardware και επίσημων αδειών απο Netflix κτλ.
Το γεγονός ότι έχει Android την κάνει player (Kodi κτλ)

Υπερτιμημένη μηχανή όμως (γνώμη δική μου).
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εχω εδω και ένα μήνα δανεικό ενα shield για να δοκιμάσω tidal οχι movies και το έχω στο κουτί του.

Θα προσπαθήσω να το βάλω το ΣΚ να σου πω εντυπώσεις.

Αν και όταν έχεις ρυθμίσει madvr σε pc δεν υπάρχει γυρισμός.
 

Μηνύματα
148
Reaction score
22
Oi keraυνοί μου έκαψαν το zidoo z9s. Ligo που διάβασα εδω μέσα οι γνώμες λένε για shield...
Οπότε λέω για αυτό: NVIDIA SHIELD TV PRO HDR UHD 4K

Na το πάρω γιά όχι; Κι αν όχι, τι να πάρω;;;; Βοηθήστε λίγο γιατι πέραν ότι μου κάηκε οπως ειπα το zidoo και τρεις εισόδοι στον AVR (έχω γράψει σε άλλο thread), γενικά δεν μου παν καλά τα πράγματα αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβασω.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
Δεν είσαι μόνος στα καψίματα. Εμένα πήρε όλο τα HDMI μέσω του ενισχυτή 5 συσκευές με προβολέα και ενισχυτή
 

Μηνύματα
148
Reaction score
22
Καλησπέρα. Μετά που έγινε κάρβουνό από κεραυνό ένα παλιό xtreamer ψάχνω για media player που να υποστηρίζει passthrough σε Atmos DTS X και Auro 3D για MKV και σωστή υποστήριξη του Netflix. Καμία ιδέα εκτός απο το Shield Pro λόγω κόστους και μη ενδιαφέροντος για το κομμάτι των παιχνιδιών.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top