Αγορά προτζέκτορα στα 1000 ευρώ

Μηνύματα
137
Reaction score
44
Το budget είναι στα 100-150 ευρώ και όντως αυτή που μου πρότεινες φαίνεται καλύτερη αλλά οι διαστάσεις αυτής
μου κάθονται «κουτί».
Μπέρδεμα...
Η οθόνη προβολής παίζει και αυτή σημαντικό ρόλο στην προβολή, μην την υποτιμάς.
Ηλεκτρική οθόνη με 90€ πιθανόν το πανί θα είναι χάλια και θα γεμίσει ζάρες πολύ σύντομα. Άσε που δεν νομίζω το μοτέρ να αντέξει πολύ.




Από την άλλη οι χειροκίνητες κάνουν ζάρες πολύ πιο εύκολα και γρήγορα από τις ηλεκτρικες. Από ότι κατάλαβα δεν θες να δώσεις πολλά λεφτά οπότε σε χειροκίνητη θα σου έλεγα να κοιτάξεις αυτή.


ή αυτή (καλύτερη αλλά σε μικρότερες ίντσες):

https://www.compusoundlabs.gr/product/lumene-plazza-ii-240-c-χειροκίνητη-169/?skr_prm=WyI5ZGM1MzEwNC1kYzA4LTQxMzAtYjUyOC01ZWMzYThhMGMwNGUiLDE1Nzg4NDEwNTc2ODQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Μπορείς να βάλεις σταθερή; Είναι η καλύτερη λύση

Τι budget έχεις;
 
Last edited:

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Άρα, ψαχνεις για 106 ιντσες διάμετρο.......ακόμη πιο εύκολο να βρεις μια οικονομική...
 

Μηνύματα
23
Reaction score
9
Καλησπέρα,

Ανοίγω λοιπόν ένα ακόμη θέμα για να ζητήσω την βοήθεια σας για την επιλογή ενός προβολέα.

Είμαι νέος στον χώρο και θα είναι ο πρώτος μου προβολέας.

Οι απαιτήσεις δεν είναι υψηλές.Για καμιά ταινία και ποδόσφαιρο.Τόσο στο σαλόνι όσο και στην αυλή το καλοκαίρι.

Το budget θα ήθελα να είναι γύρω στα 1000-1200 ευρώ.

Σκοπεύω να πάρω και μία οθόνη προβολής γύρω στα εκατό-διακόσια ευρώ.

Διάβασα λίγο το φόρουμ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Επίσης δεν μπορώ να διαλέξω και ανάμεσα σε dlp η 3lcd.

Προσπάθησα με κάτι video στο youtube αλλά πάλι δεν έβγαλα άκρη.

Ουσιαστικά ψάχνω το value for money και με ενδιαφέρει ο προβολέας να παίζει με αξιοπρέπεια για τα επόμενα χρόνια.

Χαζεύοντας στο skroutz κατέληξα στους 2 παρακάτω



Φυσικά και οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι δεκτή και συζητήσιμη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Τ
Καλησπέρα,

Ανοίγω λοιπόν ένα ακόμη θέμα για να ζητήσω την βοήθεια σας για την επιλογή ενός προβολέα.

Είμαι νέος στον χώρο και θα είναι ο πρώτος μου προβολέας.

Οι απαιτήσεις δεν είναι υψηλές.Για καμιά ταινία και ποδόσφαιρο.Τόσο στο σαλόνι όσο και στην αυλή το καλοκαίρι.

Το budget θα ήθελα να είναι γύρω στα 1000-1200 ευρώ.

Σκοπεύω να πάρω και μία οθόνη προβολής γύρω στα εκατό-διακόσια ευρώ.

Διάβασα λίγο το φόρουμ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Επίσης δεν μπορώ να διαλέξω και ανάμεσα σε dlp η 3lcd.

Προσπάθησα με κάτι video στο youtube αλλά πάλι δεν έβγαλα άκρη.

Ουσιαστικά ψάχνω το value for money και με ενδιαφέρει ο προβολέας να παίζει με αξιοπρέπεια για τα επόμενα χρόνια.

Χαζεύοντας στο skroutz κατέληξα στους 2 παρακάτω



Φυσικά και οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι δεκτή και συζητήσιμη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Τώρα σε διαβάζω και δεν ξέρω αν τελικά πήρες και τι. Δοκίμασα και εγώ πριν αγοράσω να δω αλλά ήταν αδύνατο. Το μόνο που μπορώ να προσθέσω είναι να ρίξεις μια ματιά στα What Hi Fi awards γιατί εκεί υποτίθεται ότι γίνονται έλεγχοι και δίνονται πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. O UHD 40 έχει βραβευτεί με μόνο σημείο αρνητικό ότι το μαύρο θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Eπίσης παρατηρώ ότι η τιμή του EPSON είναι η μισή και η σύγκριση κάπως άδικη. Το θέμα της οθόνης θέλει μεγαλύτερη προσοχή και δαπάνη και ίσως παίζει ρόλο τα πόσα στρώματα έχει πάνω της και ασφαλώς από τι υλικό.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.742
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top