Αγορά starter πικάπ

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Θα δεχθώ την ύπαρξη τέτοιου νήματος μόνο αν προηγηθεί και αναλυθεί ενδελεχώς και με αδιάσειστα επιχειρήματα σχετικό νήμα για την υπεροχή του παστίτσιου έναντι του μουσακά.
Μουσακάς δαγκωτό. Τώρα το μαμησαμε το thread για τα καλά. Σταματώ εδώ.
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Μόνο που η νηματοθέτρια δεν άνοιξε θέμα με τίτλο "προτείνετέ μου vfm πηγή", αλλά "αγορά starter πικάπ". Σκέφτεσαι να άνοιγες θέμα που θα ρωτούσες ποιας χρονιάς mx5 να αγοράσεις, και να σου απαντούσαν να προτιμήσεις στα ίδια λεφτά ένα clio; Και τα δύο θα σε πάνε από το σημείο Α στο σημείο Β, ενδεχομένως μάλιστα με το clio να ταξιδέψεις ατσαλάκωτος, όμως, βρε αδερφέ, miata θες, για αυτό ρωτάς.
Θέλω να σταματήσω αλλά δεν με αφήνεις. Εξαρτάται. Αν για συναισθηματικούς λόγους κάποιος θέλει το μιάτα, φυσικά και να το ψάξει. Οφείλεις όμως να του τονίσεις ότι ούτε ταξίδι πρόκειται να κάνει άνετα με το μιάτα, ούτε ασφαλής είναι μέσα σε αυτό το μαραφέτι και δεν είναι κακό να του αναφέρεις τί μπορεί να αγοράσει με τα ίδια χρήματα. Αν θέλει μιάτα, μαγκιά του. Άλλο όμως το να σεβαστούμε την επιθυμία του και εντελώς διαφορετικό πράγμα το να θεωρηθεί και να γίνει αποδεκτό ότι το μιάτα είναι το καλύτερο αμάξι του κόσμου ή εν πάση περιπτώσει το καλύτερο μέσο μετακίνησης.
Οφείλεις δηλαδή να του καταρρίψεις όποιες ψευδαισθήσεις μπορεί να έχει περί υπεροχής του μιάτα έναντι του νορμάλ ανταγωνισμού του.
 



Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Συμφωνώ και εγώ με το φίλο hawkwind78,
Η Νικολέτα έχει λίγους δίσκους και θα ήθελε ένα απλό καλό φτηνό πικάπ για να τούς ακούσει,
η άποψη μου είναι μπαίνει στο skroutz στα πικάπ βρίσκει ένα ντιζαινάτο και στα λεφτά που διαθέτει και είναι ΟΚ.
Τα υπόλοιπα είναι για μας τούς πωρωμένους με το συγκεκριμένη ενασχόληση.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Δε μπορω παρα να συμφωνησω οτι θα ακουει καλυτερα αμα σμπρωξει οπως μπαοκ ολα τα λεφτα στα ηχεια και καποιο dac και ξεκιναει να ακουει αυλα. Αδιαμφισβητητο. Παμε παρακατω.

Εχουμε 2020 με την πληροφορια να ρεει αβιαστα παντου! Ειμαστε ενηλικες, ε Νικολετα;
Αρα ειμαστε υπευθυνοι των πραξεων μας.

Ρωτησε για εντρυ λεβελ πικαπ. Δε ρωτησε εχω 300 ευρω και θελω να ακουω μουσικη, τι να κανω;

Οποτε με τις επιλογες της ειναι οκ θεωρω. Τωρα για την ακριβη αναπαραγωγη του μαστερ του καθε αλμπουμ του παραγωγου ειναι απλα ουτοπια. Τα χουμε πει 1εκ φορες. Ποσο μαλλον με ανθρωπινα καθημερινα μπατζετ.

Υ.γ. αν εισαι ενηλικη Νικολετα για δες μηπως εχεις και καμια φιλη για την μαιμου. Ειναι βινυλιακιας αυτος μη τον ακους. Θα σας μαθει τα μυστικα της βινυλιακης ακροασης.
 


Μηνύματα
304
Reaction score
433



δεν ειμαι σεξιστης, αλλα αμα ειναι χιψτερ o/η ενδιαφερομενος καλητερα να παρει ενα απο τα παραπανω πλατω.. 🐒
Δεν την κοβω για χιπστερ!

Αν ειναι εχεις απολυτο δικαιο! Βεβαια μπορει να χει φιλες μη χιπστερ!
 

Μηνύματα
80
Reaction score
115
Ας ανοιξει καποιοςαυτα τα νεα θεματακια για να τελειωνουμε
1. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να ακουστει η μουσικη
2. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να ακουσουμε μουσικη
3. Χρειαζομαστε ολη αυτην την τεχνολογια απλα για να ακουσουμε μουσικη? Ποσα λεφτα να δωσουμε ακομα?
4. Σ αρεσει αυτο που ακους? εισαι σιγουρος?

Νικολετα sorry.Τουλαχιστον καπου στις πρωτες απαντησεις βρηκες αυτο που ηθελες
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Δε μπορω παρα να συμφωνησω οτι θα ακουει καλυτερα αμα σμπρωξει οπως μπαοκ ολα τα λεφτα στα ηχεια και καποιο dac και ξεκιναει να ακουει αυλα. Αδιαμφισβητητο. Παμε παρακατω.

Εχουμε 2020 με την πληροφορια να ρεει αβιαστα παντου! Ειμαστε ενηλικες, ε Νικολετα;
Αρα ειμαστε υπευθυνοι των πραξεων μας.

Ρωτησε για εντρυ λεβελ πικαπ. Δε ρωτησε εχω 300 ευρω και θελω να ακουω μουσικη, τι να κανω;

Οποτε με τις επιλογες της ειναι οκ θεωρω. Τωρα για την ακριβη αναπαραγωγη του μαστερ του καθε αλμπουμ του παραγωγου ειναι απλα ουτοπια. Τα χουμε πει 1εκ φορες. Ποσο μαλλον με ανθρωπινα καθημερινα μπατζετ.

Υ.γ. αν εισαι ενηλικη Νικολετα για δες μηπως εχεις και καμια φιλη για την μαιμου. Ειναι βινυλιακιας αυτος μη τον ακους. Θα σας μαθει τα μυστικα της βινυλιακης ακροασης.
Αφού έγιναν σαφή τα παραπάνω και αφού θέλει να συνεχίσει με το βινύλιιο, τελείωσε ο ρόλος μου ως αυτεπάγγελτου νουθετιστή! Proceed!
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
Υ.γ. αν εισαι ενηλικη Νικολετα για δες μηπως εχεις και καμια φιλη για την μαιμου. Ειναι βινυλιακιας αυτος μη τον ακους. Θα σας μαθει τα μυστικα της βινυλιακης ακροασης.
.....μυστικιστικης και αποκρυφης... και ετσι θα παραμεινω...οργισμενος εργενης... 🐒
 

Μηνύματα
9.218
Reaction score
12.732
Επειδη ειπωθηκε παραπανω: το τι αξιζει για τον καθενα, το κρινει ο ιδιος. Τα γουστα τα καθοριζει ο καθενας για τον εαυτο του. Θες να φας τα λεφτα σου σε δισκους, μπουζουκια, ποτα, μετοχες, αμαξια, σε κανενα δεν πεφτει κανενας λογος τι θα τα κανεις.
Εδω μεσα ειναι 5 με 6 ατομα... που πιστευουν οτι πρεπει να τους δωσεις αναφορα 😂 😂 :lol::lol:
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Εδω μεσα ειναι 5 με 6 ατομα... που πιστευουν οτι πρεπει να τους δωσεις αναφορα 😂 😂 :lol::lol:
Και καμία δεκαριά που μόλις βλέπουν τη γενιά τους, αγαλιάζει η καρδιά τους!! :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

Μηνύματα
9.218
Reaction score
12.732
Και καμία δεκαριά που μόλις βλέπουν τη γενιά τους, αγαλιάζει η καρδιά τους!! :lolsign: :lolsign: :lolsign:
Τσίμπησες πουλάκι μου εεε? Οποιος εχει τη μυγα να την φέρει πισω λέμε 😁 😁😁
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Τσίμπησες πουλάκι μου εεε? Οποιος εχει τη μυγα να την φέρει πισω λέμε 😁 😁😁
Πως να μη τσιμπήσω, αφού είμαι ο μοναδικός που έκανε τη παρατήρηση; Πλάκα με κάνεις;
Πάντως, δεν το έθεσες σωστά. Δεν ζήτησα αναφορά απο κανένα άτομο. Απλώς, έθεσα μια άλλη παράμετρο που δεν συζητήθηκε. Δεν ενδιαφέρεται η Νικολέτα, κανένα πρόβλημα!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.486
Τελικά τα κάνετε μαντάρα αυτά τα θρεντ, χωρίς να σας βοηθήσω. :tongue:

Ωραία, αν μου την ξαναπεί κανένας, θα έχω προηγούμενο, θα του το φορέσω καπέλο τούτο το θρεντ. :gotcha:

Επί του θέματος, στα χαμηλά κοστολογια είναι πάγια τακτική μου να προτείνω ένα μεταχειρισμένο μκ2, με λίγη υπομονή πάντα βρίσκεται κάποιο μέχρι και στα 200€, και είναι και φετίχ πικαπάρα.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Θα δεχθώ την ύπαρξη τέτοιου νήματος μόνο αν προηγηθεί και αναλυθεί ενδελεχώς και με αδιάσειστα επιχειρήματα σχετικό νήμα για την υπεροχή του παστίτσιου έναντι του μουσακά.
Αυτό δεν ισχύει, όλοι το ξέρουν. Ο μουσακάς είναι καλύτερος. Μουσακά έφαγα μόλις.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.330
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top