Αγορα πικάπ, κεφαλής, προενισχυτη... και ότι άλλο χρειαστεί




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
καλως ηλθες αποστολε, θελουμε δυναμικους θεσσαλους στο αβσαιτ, προσοχη μεγαλη στους δοκτορες της συμπρωτευουσας εχουν τεραστιες γνωσεις αλλα ειναι ακρως επικινδυνοι :drinks: :party::lol:
κρατάμε ακόμα το δικάναλο εδώ στη Θεσσαλία! (για subs όμως δε λέμε όχι) ...να δούμε μέχρι πότε θα το υπερασπιστούμε :p

Και για να μείνω εντός θέματος... δεν είναι εποχή για πικαπ είναι η γνώμη μου... αλλά αφού το 'χεις απωθημένο, αει μπουμπούνα το να σου φύγει... κράτα όμως μια ισορροπία που λέει και ο pepermeni... όχι όλο το χρήμα στο πικάπ και τα υπόλοιπα να μη μπορούν ν' ακολουθήσουν.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Aν δεν εχεις καμια εμπειρια, η ενασχοληση με το πικαπ θα ειναι μεγαλο λαθος διοτι ειναι πολυεξοδο. Αυτο που προσφερει ειναι αντιστροφως αναλογο των οικονομικων απαιτησεων που θετει. Μη μπλεξεις. Το 2020 να μιλαμε για ενασχοληση με πικαπ, με επιχειρημα την ηχητικη του ποιοτητα, ε...οσο και να το κανεις ειναι λιγο σουρεαλιστικο...
Σιγουρα, μακροπροθεσμα θα το σκυλομετανιωσεις... :)
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Aν δεν εχεις καμια εμπειρια, η ενασχοληση με το πικαπ θα ειναι μεγαλο λαθος διοτι ειναι πολυεξοδο. Αυτο που προσφερει ειναι αντιστροφως αναλογο των οικονομικων απαιτησεων που θετει. Μη μπλεξεις. Το 2020 να μιλαμε για ενασχοληση με πικαπ, με επιχειρημα την ηχητικη του ποιοτητα, ε...οσο και να το κανεις ειναι λιγο σουρεαλιστικο...
Σιγουρα, μακροπροθεσμα θα το σκυλομετανιωσεις... :)
OK, έχει υλικό να ακούσει όμως. Κάτι είναι κι αυτό. Κατά τ'άλλα, ως γνωστόν, συμφωνώ.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
88
κρατάμε ακόμα το δικάναλο εδώ στη Θεσσαλία! (για subs όμως δε λέμε όχι) ...να δούμε μέχρι πότε θα το υπερασπιστούμε :p

Και για να μείνω εντός θέματος... δεν είναι εποχή για πικαπ είναι η γνώμη μου... αλλά αφού το 'χεις απωθημένο, αει μπουμπούνα το να σου φύγει... κράτα όμως μια ισορροπία που λέει και ο pepermeni... όχι όλο το χρήμα στο πικάπ και τα υπόλοιπα να μη μπορούν ν' ακολουθήσουν.
Πάντα stereo φίλε μου! Έτσι μεγαλώσαμε! :).. Mετά την αγορά του, αν δεν μείνω ικανοποιημένος από τον yamaha, βλέπουμε.... Εξ άλλου, έτσι είναι η ζωή. Προχωράς και βάζεις στόχους... (να μ άκουγε η γυναίκα μου!! )
Aν δεν εχεις καμια εμπειρια, η ενασχοληση με το πικαπ θα ειναι μεγαλο λαθος διοτι ειναι πολυεξοδο. Αυτο που προσφερει ειναι αντιστροφως αναλογο των οικονομικων απαιτησεων που θετει. Μη μπλεξεις. Το 2020 να μιλαμε για ενασχοληση με πικαπ, με επιχειρημα την ηχητικη του ποιοτητα, ε...οσο και να το κανεις ειναι λιγο σουρεαλιστικο...
Σιγουρα, μακροπροθεσμα θα το σκυλομετανιωσεις... :)
Ειλικρινά, αν σου πω πόσα έχω δώσει σε είδη αλιείας, θα μου πεις ότι αγόραζα όλη την Βαρβάκειο... Πίστεψε με, το οικονομικό κομμάτι το έχω σκεφτεί πολύ καλά.
 
Last edited:

Μηνύματα
41
Reaction score
99
Καλωσήλθες και καλες ακροάσεις σε οτι και αν επιλέξεις. Μαζευω δισκους απο τα 15 μου και απο τοτε παιζω με ΜΚ2. Με το ΜΚ2 μου εφτασα τη συλλογη στους ~2500 δισκους και ενα συστημα αρκετα ακριβο.

Το ΜΚ2 περασε στο 2ο συστημα την περασμενη εβδομαδα και ομολογω οτι τα τελευταια 23 χρονια μου χαρισε απειρες ωρες χαρας και διασκεδασης. Αν πηγαινα 23 χρονια πισω παλι ΜΚ2 θα επαιρνα.

Αυτα
Ευαγγελος
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
(να μ άκουγε η γυναίκα μου!! )

Ειλικρινά, αν σου πω πόσα έχω δώσει σε είδη αλιείας, θα μου πεις ότι αγόραζα όλη την Βαρβάκειο... Πίστεψε με, το οικονομικό κομμάτι το έχω σκεφτεί πολύ καλά.
Πιθανοτατα η γυναικα σου εχει δικιο.
Θα μπορουσα να προβαλω κι άλλα επιχειρηματα γαι να σου αποδειξω οτι θα κανεις λαθος αλλά δεν εχει σημασια. Να ξερεις ομως οτι η ικανοποιηση ειναι ο θανατος της επιθυμιας, ιδιως οταν μιλαμε για ''απωθημενα''.
Οταν θα μπεις στον κυκεωνα των βελτιωσεων γιατι κατι δε θα σου ακουγεται καλα και θα αλλαζεις συνεχως τα παντα, τοτε θα ειναι αργα. Και ξερεις γιατι; Διοτι δεν φταιει το πικαπ, αφου απο μονο του ειναι μια καλοκουρδισμενη μηχανη αναπαραγωγης. Τα προβληματα ξεκινουν μολις ακουμπησει επανω το βινυλιο που ειναι γεματο παθογενειες. Απο το βινυλιο ξεκινουν τα προβληματα και οχι απ' το πικαπ...
 

Μηνύματα
41
Reaction score
99
@Rosinante εχεις 1000 δικια!!! Πιστευω ομως οτι ολοι μας κατα βαθος το γνωριζουμε αυτο...

Εμενα πχ μου αρεσει η διαδικασια, η κοπανα απο το γραφειο για τα παλιατζιδικα, το χαζεμα στο ντισκογκς, το ψαξιμο μεσα σε βρωμοκουτα, το καθαρισμα και ολο το υπολοιπο τελετουργικο.

Δεν ειναι θεμα ποιοτητας αλλα εμπειριας IMHO.

Οταν δεν εχω ορεξη εχω και roon με tidal hifi, smartphone στο χερι και δεν κουναω ρουπι.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
88
Πιθανοτατα η γυναικα σου εχει δικιο.
Θα μπορουσα να προβαλω κι άλλα επιχειρηματα γαι να σου αποδειξω οτι θα κανεις λαθος αλλά δεν εχει σημασια. Να ξερεις ομως οτι η ικανοποιηση ειναι ο θανατος της επιθυμιας, ιδιως οταν μιλαμε για ''απωθημενα''.
Οταν θα μπεις στον κυκεωνα των βελτιωσεων γιατι κατι δε θα σου ακουγεται καλα και θα αλλαζεις συνεχως τα παντα, τοτε θα ειναι αργα. Και ξερεις γιατι; Διοτι δεν φταιει το πικαπ, αφου απο μονο του ειναι μια καλοκουρδισμενη μηχανη αναπαραγωγης. Τα προβληματα ξεκινουν μολις ακουμπησει επανω το βινυλιο που ειναι γεματο παθογενειες. Απο το βινυλιο ξεκινουν τα προβληματα και οχι απ' το πικαπ...
Δεν διαφωνώ μ αυτά που γράφεις, και ειλικρινά σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Το θέμα δεν είναι όμως αν θα σκάσω 1,5-2κ για πικάπ και αν έπεται συνέχεια. Την απόφασή μου την έχω πάρει. Ζητάω μια βοήθεια ώστε τα χρήματα που θα δώσω να πιάσουν τόπο στο κομμάτι "πικαπ - κεφαλή" ...
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Δεν διαφωνώ μ αυτά που γράφεις, και ειλικρινά σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Το θέμα δεν είναι όμως αν θα σκάσω 1,5-2κ για πικάπ και αν έπεται συνέχεια. Την απόφασή μου την έχω πάρει. Ζητάω μια βοήθεια ώστε τα χρήματα που θα δώσω να πιάσουν τόπο στο κομμάτι "πικαπ - κεφαλή" ...
Σε αυτή τη περίπτωση, proceed! :D
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μπονζουρ !
ετανα τα ρεγγα δεν ειναι που τα λενε καποιοι "καλογυαλιζμενα σανιδια" ?
απ' οτι εχω καταλαβει εγω τα πικαπ υποφερουνε απο κραδασμους και λυνουνε το προβληματωνε με αναρτηση ή μαζα ,ετονα πως το λυνει δεν εχω καταλαβει ακομα αλλα επειδη ειμαι μικρος λεω πως μεγαλωνοντας δα μαθω.

η ικανοποιηση ειναι ο θανατος της επιθυμιας,
Ροζι ετανα μου κανεις και μ αποκουζουλενεις :)
 

K

kimon

Guest
Aν δεν εχεις καμια εμπειρια, η ενασχοληση με το πικαπ θα ειναι μεγαλο λαθος διοτι ειναι πολυεξοδο. Αυτο που προσφερει ειναι αντιστροφως αναλογο των οικονομικων απαιτησεων που θετει. Μη μπλεξεις. Το 2020 να μιλαμε για ενασχοληση με πικαπ, με επιχειρημα την ηχητικη του ποιοτητα, ε...οσο και να το κανεις ειναι λιγο σουρεαλιστικο...
Σιγουρα, μακροπροθεσμα θα το σκυλομετανιωσεις... :)
Γι αυτό ας ξεκινήσει από τα μικρά ψάρια και, αν του αρέσει το σπορ, πάει και για ξιφίες!
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.321
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top