Αθλητικά παπούτσια για τρέξιμο.

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Κρόκ μη τρελαίνεσαι με τις καινούριες τεχνολογίες στα παπούτσια, είναι σαν τα νέα μοντέλα στα ποδήλατα, υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, μέχρι να σκάσει κάνας με παλιό ποδήλατο και να τους πατήσει όλους.
Όλα βοηθάνε, τη ουσιαστική διαφορά όμως τη κάνει ο αθλητής και η φυσιολογία του ;)
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
και δε με λέτε , τρέχουμε που τρέχουμε, να ανοίξουμε ένα σχετικό νήμα σαν του ποδηλάτου που χει κάψει κόζμο και κοζμάκι , να καταστραφούμε συμπουρμπουλοι κλπ;
να γράφουμε το κοντό σας και το μακρύ μου για τρέξιμο εξοπλισμό αγώνες κλπ να κάνουμε και νοουαζμπέτερ;
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
έλα να πάρεις
πάω σπίτι και επιστρέφω...
 

Μηνύματα
119
Reaction score
183
Οπαδός πολλά χρόνια της asics, έχω αλλάξει αρκετά μοντέλα και πάντα ήμουν ευχαριστημένος, τελευταία πήρα τα pulse 12 κυρίως για περπάτημα αλλά και λίγο τρέξιμο.
Το παπούτσι δεν ήταν καλό, περπατάς σαν τη πάπια και στο τρέξιμο δεν αποσβένει τίποτα, κατέστρεψα τα ποδάρια.
Τρέχω σε ένα στάδιο το οποίο έχει σκληρό ταρτάν, το συγκεκριμένο στάδιο το επισκέπτεται πολύς κόσμος, παρατηρώ πως κανένας δεν φοράει asics, θα έλεγα πως το 50% φοράνε adidas και το άλλο μισό Nike.
Πήρα κάποιες γνώμες, κυρίως από αθλητές και ψώνισα τα Nike Air Zoom Pegasus 38.
Nike είχα να ψωνίσω πάνω από 20 χρόνια, δεν μου άρεσαν ποτέ τα αθλητικά της, κυρίως αισθητικά.
Για να μη μακρηγορω, όταν ξανά πήγα για τρέξιμο με τα Pegasus έπαθα σοκ!
Το πάτημα είναι πολύ μαλακό, σταθερό και σίγουρο, καμία σχέση με ότι είχα μέχρι στιγμής



Καλησπέρα και από εμένα,λάτρης του τρεξίματος και γενικά της κίνησης, μια ζωή αγόραζα επίσης asics.
Ωσπου μια μέρα ένας φίλος με παρότρυνε να δοκιμάσω τα saucony. Από τότε λοιπόν δεν ξανάβαλα (για τρέξιμο τουλάχιστον ) άλλο παπούτσι. Αίσθηση πολύ μαλακή, μεγάλη ευκολία να κάνεις χιλιόμετρα.
Το συστήνω με κλειστά τα μάτια. Βρήκα ένα τυχαίο site με το μοντέλο που έχω.
Την καλησπέρα μου σε όλους.
Αχιλλέας.
Ορίστε και τα δικά μου , τα τιμημένα !!!! Την καλησπέρα μου !!
 

Attachments

Last edited:


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
υπόψην οτι στο misterrunning πέραν της αρκετά χαμηλής αρχικής τιμής, παίζει και επιπλέον 20% με χρήση κωδικού
1668774482834.png

πόσο να αντέξω, ειδικά για χρώμα που τιμολογείται στην Ελλάδα 225+ ενώ έχει και το λευκό που δεν έχει εισαχθεί;
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Απίστευτο παπούτσι. Σε βλέπω να μη ξαναφοράς τίποτα άλλο. Μεγειά!

Ποιος είναι ο κωδικός?
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
BCK20 , το γράφει σε ταλασσί πλαίσιο.

τώρα μένει ένα forerunner 955 πσόλαρ , παίζει έξω -100ευρώ , στα 549 έως 560 , λογικά θα έπρεπε να περάσει αυτή η τιμή από την garmin και Ελλάδα
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
το περτικαλί πήρα ρε
μαύρο περτικαλί.
το λεύκο δείχνει υπέροχο (και κρύβει και την σόλα στο μάτι) αλλά όπως είπες, ούτε 3 χλμ δεν θα βγάλει στο χρώμα αυτό
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Παρήγγειλα! :p


Thanks
1668776917905.png


Γράφτηκα και στο Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης 30 Απριλίου. Θα ήθελα, να κάνω κοντά στο 3:20.

Θα είναι και τριήμερο Πρωτομαγιάς, καλή φάση!
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
ζουλιάρη, βρες μου τώρα και κάνα fr955 solar στη σωστή τιμή να πάρω και το pod μαζί
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
Τι α τα καω; Εγώ δεν χαλάω τόσο πολύ παπούτσια στο τρέξιμο, το περισσότερο αερόβιο μου είναι πάνω στο ποδήλατο.
Λογικά ήρθαν σήμερα τα προ 3 στο γραφείο, άμα παω αύριο θα παραλάβω
Μου ρθαν και οι οδηγίες για την Κυριακή, να δω πως θα πάω να τρέξω με αντιβίωση...
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Βάλαμε και extra κωδικούλι και έγινε δουλιτσα! :p Αυτό θυμίζει λίγο αμερικάνικο Black Friday.

1669283762137.png
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.573
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top