Αθλητικά παπούτσια για τρέξιμο.


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
την αλλη παρασκευη να παμε.. παραδοσιακα.. :smoke:
Σκιαδας ρε φίλε! Άκουγα μια εκπομπή του παλιά στο ραδιόφωνο.
Είχε ανοίξει μαγαζί στου ψυρρη? Δεν το ήξερα. Το second skin του Φακίνου ηξερα

Νατος ο παλιός!
-> ναι, το death disco πριν απο 8 χρονια, καπου εκει..
Τσουπ..
16499372600862704832748152935789.jpg
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
- τό τραβάμε λίγο εκτός θέματος , αλλά θυμάστε τό επίσημο κοκτέιλ τού μαγαζιού ; ... red bull / vodka ? ... λίαν ανεβαστικο αλλά και άλλο τόσο επικίνδυνο
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Μια φορα ετρεξα το '94 απ' το πανεπιστημιο στην ομονοια για να προλαβω νυχτερινο λεωφορειο. Εκτοτε...ξεκουραζομαι. :p
Τα running τα εχω για περπατημα. Για τρεξιμο φοραω το...αυτοκινητο.!!!!!
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Για να επιστρέψουμε όπως σωστά λέει ο Spock, Χρήστο πήρα τα nb fuelcell prism v2 και ξαναμπήκα στη φάση του τρεξίματος. Μακάρι να τρέξω μαραθώνιο ξανά μετά από 6 χρόνια.
Σήμερα εξαρακι και εγω, όχι στους ρυθμούς του bre βέβαια...
IMG_20220414_142137.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Τι λένε Μήτσου τα παπουτσάκια αυτά?
Προσωπικά τα έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ τα Nike Air Zoom Pegasus 38, τόσο πολύ που άμα συμβεί κάτι αγοράζω στο καπάκι τα ίδια.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
...6 ποτα σε 39 λεπτα ναι... αγωνας δρομου 🐒
το εχω κανει στο νταρκ σαν οταν μας εκοψαν το καπνισμα, μη σου πω παραπανω ειχαμε πιει...
οκ οκ ..το κοβω.. :smoke:
και παω να "μαγειρεψω" μεσημεριανο..
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Τι λένε Μήτσου τα παπουτσάκια αυτά?
Προσωπικά τα έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ τα Nike Air Zoom Pegasus 38, τόσο πολύ που άμα συμβεί κάτι αγοράζω στο καπάκι τα ίδια.
Χρηστάρα εξαιρετικά μέχρι τώρα για τα δικά μου δεδομένα. Κανένας πονος στην μετάβαση απο τα Brooks Ravenna 10 (είχαν καεί τελείως) και πολύ καλή τιμή λόγω προσφοράς (65 ευρώ).
Χαίρομαι που σου άρεσαν τα Pegasus, νομίζω είχαμε συζητήσει παλαιότερα και σου είχα πει πως είχα ακούσει - διαβάσει καλά λόγια.
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Κάτι σημαντικό που πρέπει να ειπωθεί, είναι ότι δεν υπάρχει καμία έρευνα που να αποδεικνύει ότι με την εξέλιξη των αθλητικών παπουτσιών μειώθηκαν οι τραυματισμοί - μάλλον το αντίθετο , το λέω για τους ισχυρισιμούς ότι το τάδε ή το δείνα παπούτσι έχει κάλυτερη απορόφηση άρα καταπονεί λιγότερο τα πόδια.

Εξάλλου μη ξεχνάμε ότι πλέον πολύς κόσμος τρέχει και ξυπόλυτος, είναι πολύ διαδεδομένο.
Καλά το πας... συνέχισε παρακαλώ
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
κάνα καλο ακουστικό για τρέξιμο έχουμε να προτείνουμε;
έχω κάτι jbl reflect mini αλλά δε με αρέσουν καθόλου.
κοιτάω για buds - βολεύουν ή πέφτουν στο δρόμο ;
για jbl βλέπω πολλές κακές κριτικές και εργονομικά θέματα για oneplus βλέπω αντιθέτως θετικά σχόλια αλλά κανέναν να έχει τρέξει με αυτά.

βάλτε κανα χεράκι να βγουν τα χλμ τώρα που πήρα φόρα
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Τα JBL endurance sprint, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όχι φυσικά από ηχο, αλλά από το γεγονός ότι παίζει απροβλημάτιστα και δεν φεύγει από το αυτί με τίποτα.

Παρεπιπτόντως για παπούτσι αγόρασα το Saucony Endorphin Pro 2 για το μαραθώνιο την επόμενη Κυριακή και τα σπάει, πανάλαφρο και ευνοεί μεγάλες τα ταχύτητες. Θα τρέξει κάποιος άλλος στις 13;
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
εγώ του χρόνου.
για παπούτσι σκέφτομαι speed 3. για πες τι pace τρέχεις στα 5-10-21-42 χλμ ;
αυτός ο πάτος carbon των pro βοηθάει;

τα jbl όπως κάθονται στα αυτιά σου βγάζουν καθόλου μπάσο; σε τηλεφωνικές κλίσεις το μικρόφωνο ακούγεται η φωνάζεις;
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Στον ημι της Αθήνας φέτος έκανα 4:40min/km στο μαραθώνιο θα ήθελα 5:00min/km αλλά πρώτα θέλω να το ευχαριστηθώ γιατί όσες φορά πήγα φορτσατος τον ηπια. Θέλει σεβασμό ο μαραθώνιος ειδικά της Αθήνας. Δεκάρι αυτή τη περίοδο κάνω 4:25min/km.

Εξαρετικα τα speed, πιο all around. Γενικώς αυτά και τα pro το βλέπεις στο ποδι σου πτι κάποιες φορές εκειπου τα έχεις φτύσει σαν μα σε βοηθανε.

Έχουν μπάσο ναι, σε κλήσεις δεν τα έχω δοκιμάσει.
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Κάτω από 4 ώρες; Άντε καλό τερματισμό

Έχει και 10αρι τέλος του μήνα άγιο Κοσμά, τώρα ακουστικά θα είναι παπούτσια θα είναι κάτι καινούργιο θα δοκιμάσω εκεί (δεν κάνεις και καμια κλίση να με πεις γιατί όταν είμαι στον δρόμο όλο και κάποιος με θυμάται)
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top