Αλλαγή πλάνου μάλλον σε ενεργά ηχεία.

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Ψάχνοντας να βρω κρεμαστά ηχεία και να πουλήσω τα focal ξανάκανα μια βόλτα να δω και να ακούσω ότι μπορώ.
Αποφάσισα ότι για μέχρι 500 ευρώ το κομμάτι δεν υπάρχει σαν το φοκαλάκι.
Και όπως ήμουν Πειραιά και γύριζα ,ανεβαίνω Αθήνα και γκαβατζώνω άλλο ένα για κεντρικό .
Μου μένουν άλλα 2 για πίσω και 2 Αlpha 50 για Atmos .
Tv δεν θα πάρω. Αργότερα θα ξαναπάρω προτζέκτορα.
Χρωστάω από την προηγούμενη αγορά ένα unboxing.
Είσαι ωραίος μπράβο ;)
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιρνετε ηχεια και τα βαζεται σε λαθος σταση να παιζουν αποτι τα εχουν φτιαξει !!!
 




Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
το κεντρικο ειναι λαθος σταση....ορθιο θελει για να παιξει σωστα.
1) μάλλον εκεί μετράει καλύτερα photo
2) το κάνουν και άλλοι :) photo
3) υπάρχει μέλλον στο πράμα , η tv θα κρεμαστεί και θα μπει από κάτω κανονικά και άλλες αλλαγές για να φτιαχτεί ο χώρος αν και μου αρέσει ότι ακούω τώρα και ας μην μετράει σωστα.
( δουλεύει ακόμη το νιονιό μου παρόλη την ηλικία, thanks πάντως για την συμβουλή)
 

Attachments


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
1) μάλλον εκεί μετράει καλύτερα photo
2) το κάνουν και άλλοι :) photo
3) υπάρχει μέλλον στο πράμα , η tv θα κρεμαστεί και θα μπει από κάτω κανονικά και άλλες αλλαγές για να φτιαχτεί ο χώρος αν και μου αρέσει ότι ακούω τώρα και ας μην μετράει σωστα.
( δουλεύει ακόμη το νιονιό μου παρόλη την ηλικία, thanks πάντως για την συμβουλή)
Στο desktop μπορεί να μπαίνει ετσι γιατι όταν κάθεσαι τα τουίτερ τα θές στο υψος του αυτιού.
Αν τα σηκώσει όρθια θα βαράνε πανω απο το κεφάλι του οπότε διαλέγει το λιγότερο κακό σενάριο.
Και εγώ σε λάθος θέση το έχω το κεντρικό και είμαι και φούλ λάθος συμφωνα με κανόνες και σχεδιαγράμματα αλλά σουπερ ικανοποιημένος!!!
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
αλλες οι αποστασεις σε πλατος ηχειων και ακροασης......τεσπα κανε οτι θελεις....θα τα βρεις ολα...

να αλλαξεις AV και να πας σε χτ32
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
αλλες οι αποστασεις σε πλατος ηχειων και ακροασης......τεσπα κανε οτι θελεις....θα τα βρεις ολα...

να αλλαξεις AV και να πας σε χτ32
Σαν να λέμε να αλλάξεις πουκάμισο. :lolsign:
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Δεν μας τα λες καλά John.. :lol:


Επίσης, ενώ κάνεις καλό χιούμορ ο Κεφάλας δεν το εκτιμά.. :acute:

Και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, το XT32 είναι το τελευταίο που έχει βγάλει η Audyssey;
Thanks you all!
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Τσάκωσα την σύζυγο με την παρκετέζα να ετοιμάζεται να κακοποιήσει τα sub.
Σκέφτομαι να τα προφυλάξω παίρνοντας τους δωράκι 2 τέτοια
Χάνω τίποτα ηχητικά; Κερδίζω ίσως ;
 

Attachments



Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Χάνεις. Άστα στο έλεος της παρκετέζας.
Κάπου σε κάποιο post που είχες χαρίσει κάτι Adam σε φίλο σου ,του είχες προτείνει και έβαλε τα sub σε βάσεις
Αν θυμάμαι καλά βέβαια ....
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Τελικά πήγα σε κρεμαστά . Δεν με αφήνει ο χώρος να επεκταθώ με τα focal, πολύ μεγάλα.
Σαν πρώτη εντύπωση μου ήρθε στο μυαλό την έκπληξη που πάθαμε που κάποτε , πριν αιώνες, σε κάποια έκθεση , κάπου στη Κηφησίας που έγινε η παρουσιάση των acoustimas της Bose .
Τα είχαν κλεισμένα σε κάτι μεγάλα κουτιά σαν ηχεία και παίζανε.
Κάποια στιγμή ανοίξανε τα κουτιά και αποκαλύφθηκαν αυτές οι ψείρες και λαλίσαμε.
Καμία σχέση ,αλλά την ίδια αίσθηση ένοιωσα μόλις έβαλα να δοκιμάσω αυτά τα λιλιπούτεια newmann.
Πως στο διάολο βγαίνει τέτοιος ήχος από τόσο μικρά κουτάκια.
Τέσπα τα πρώτα 4 κατοχυρώθηκαν. Μένουν άλλα 3.
Thanks για όλα τον φίλο loggeo και makis pol.
C412E068-A0D4-487A-8648-CE792BBB7A2E.jpeg
04FDE1CB-C062-46CE-8EA9-931F7FE7DF84.jpeg
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Τελικά πήγα σε κρεμαστά . Δεν με αφήνει ο χώρος να επεκταθώ με τα focal, πολύ μεγάλα.
Σαν πρώτη εντύπωση μου ήρθε στο μυαλό την έκπληξη που πάθαμε που κάποτε , πριν αιώνες, σε κάποια έκθεση , κάπου στη Κηφησίας που έγινε η παρουσιάση των acoustimas της Bose .
Τα είχαν κλεισμένα σε κάτι μεγάλα κουτιά σαν ηχεία και παίζανε.
Κάποια στιγμή ανοίξανε τα κουτιά και αποκαλύφθηκαν αυτές οι ψείρες και λαλίσαμε.
Καμία σχέση ,αλλά την ίδια αίσθηση ένοιωσα μόλις έβαλα να δοκιμάσω αυτά τα λιλιπούτεια newmann.
Πως στο διάολο βγαίνει τέτοιος ήχος από τόσο μικρά κουτάκια.
Τέσπα τα πρώτα 4 κατοχυρώθηκαν. Μένουν άλλα 3.
Thanks για όλα τον φίλο loggeo και makis pol.
Αρχηγός! αλλά τόσο μεγάλη η διαφορά Focal 80 / Neumann 120 ;;;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
με ιδιες και μικροτερες μοναδες μεγαφωνων (σε φλορντανσιγκ...floorstanding) ...ή ακομα και σε υλοποιησεις σε κοντινο μεγεθος παθητικων ... αρκετοι ειναι που εκστασιαζονται ... 🐒
και γ@μω! με γειες τα νεα αποκτηματα !
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top