Ανασχεδιασμός στέγης σε σοφίτα

Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
εξαρταται απο την κατασκευη.. δεδομενου οτι ο μηχανικος ειναι της οικογενειας, αποτι διαβασα πιο πανω... λογικα δεν θα ειναι πυργος απο τραπουλοχαρτα...
😇

Ναι ευτυχώς όντως έχουμε καλούς πολιτικούς μηχανικούς και ως γνωστόν "το μπετόν έχει και φιλότιμο" χα χα.
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Γιατί δεν στήνεις την οθόνη στον άλλο τοίχο που είναι κάθετος; Βάλε λίγο φωτό από όλο το δωμάτιο γιατί όπως το βλέπω σε λάθος τοίχο νομίζω πας να στήσεις οθόνη. Έτσι κι αλλιώς το ύψος δεν φτάνει όπως φαίνεται τώρα για να μπει οθόνη πίσω από την κολώνα.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Γιατί δεν στήνεις την οθόνη στον άλλο τοίχο που είναι κάθετος; Βάλε λίγο φωτό από όλο το δωμάτιο γιατί όπως το βλέπω σε λάθος τοίχο νομίζω πας να στήσεις οθόνη. Έτσι κι αλλιώς το ύψος δεν φτάνει όπως φαίνεται τώρα για να μπει οθόνη πίσω από την κολώνα.
μα για τον κάθετο πάω....αλλά η κολώνα είναι ακριβώς στο κέντρο του δωματίου και σε όποια πλευρά και να πεις να στήσεις κάτι....θα την έχεις ανάμεσασ τα πόδια σου

φωτό ΣΚ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
και η λατερνα και η φτωχια... αλλα εδω μιλαμε για ιμερσιβ .. 🐒
ε βγαλε την κολωνα και βαλε array subwoofer... 8-)
να πουλήσω τον ασβό και να φτιάξω κολώνα από τέτοια λες? :laugh:

1643408046567.png
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.804
Να ρωτήσω κι εγώ ρε Χάρη, τι ακριβώς θα ήθελες να βάλεις εκεί μέσα; Ας πούμε ένα 7.x.4; Έχει το ύψος ή ξεχνάς το immersive;

Είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει διαφορετική στήριξη στη στέγη.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Να ρωτήσω κι εγώ ρε Χάρη, τι ακριβώς θα ήθελες να βάλεις εκεί μέσα; Ας πούμε ένα 7.x.4; Έχει το ύψος ή ξεχνάς το immersive;

Είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει διαφορετική στήριξη στη στέγη.
στο ύψος έτσι όπως το έκοψα με το μάτι είμαστε εντάξει...το ότι είπα ότι θα θελα να το ψηλώσω... είναι για να έχω παραπάνω άνεση στο να δουλέψω τον εσωτερικό σκελετό με τα ηχομονωτικά
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.804
στο ύψος έτσι όπως το έκοψα με το μάτι είμαστε εντάξει...το ότι είπα ότι θα θελα να το ψηλώσω... είναι για να έχω παραπάνω άνεση στο να δουλέψω τον εσωτερικό σκελετό με τα ηχομονωτικά
Αν σε παίρνει και είναι νόμιμο, κάνε το.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Αν θες ύψος και ανύπαρκτες κολώνε αυτή είναι η λύση

View attachment 238495 View attachment 238496 View attachment 238497 View attachment 238498
αυτό είναι το περίεργο (με τα δικά μου μάτια) σε αυτή την στέγη

ότι ενώ θα μπορούσε να πατάει στους δυο πλαινούς τριγωνικούς τοίχους(που πάνε με την φορά της στέγης δηλαδή)
αντ αυτού εφάπτεται εσωτερικά σε ξύλινο σκελετό και στην ουσία δεν χρησιμοποιεί την στήριξη αυτή που προσφέρουν οι τοίχοι παρά μόνο το μεγάλο κεντρικό δοκάρι που τους διαπερνά πέρα ως πέρα
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.835
γινεται και στη πλευρα που το θες, αλλα δεν συνηθιζεται κατι τετοιο... οσα εχω δει στο διαδικτιο ειναι απο την αλλη πλευρα..

 


Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
αυτό είναι το περίεργο (με τα δικά μου μάτια) σε αυτή την στέγη

ότι ενώ θα μπορούσε να πατάει στους δυο πλαινούς τριγωνικούς τοίχους(που πάνε με την φορά της στέγης δηλαδή)
αντ αυτού εφάπτεται εσωτερικά σε ξύλινο σκελετό και στην ουσία δεν χρησιμοποιεί την στήριξη αυτή που προσφέρουν οι τοίχοι παρά μόνο το μεγάλο κεντρικό δοκάρι που τους διαπερνά πέρα ως πέρα
Είναι γιατί είναι υπολογισμένη σαν πέργκολα χα χα
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.879
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top