Ανεμοσκορπίσματα

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.673
Reaction score
2.728
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Διάβασε Τoole. Και Olive. Για αρχή (και σε σχέση με τα ηχεία περισσότερο).
Έτσι εκτός από γνώμη θα έχεις και γνώση.

Για τα άλλα, λυπάμαι αν ένοιωσες ότι σε φωτογραφίζω, αλλά δεν ήταν πρόθεσή μου. Ήταν γενικότερη τοποθέτηση. Άλλωστε εμένα μου έχεις δώσει την εντύπωση ότι είσαι μετρημένος και προσεκτικός στις τοποθετήσεις σου, άρα όχι στα "ανθισμένα λουλουδάκια" που περιγράφω (άρα αν όντως έχεις γράψει ή πει τέτοια "διαμάντια", λυπάμαι διπλά).
Thanx για τις κατευθυνσεις. :thumbsup:

Δεν αισθανομαι ποτε θιγμενος ή οτι φωτογραφιζομαι στις συζητησεις μας εδω μεσα, οι πιο παλιες εξ Αθηνων ορμομενες καραβανες εδω μεσα που με γνωριζουν, το ξερουν. Ρωτα το Ζιζικ που προσπαθει καθε φορα να με τσιγκλισει και να με "πειραξει" για να τσινισω, και του στερω τη χαρα, lol. Ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε κι απο κοντα :drinks:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

ανοησία βέρσους ορθολογισμού .
Δημοφιλέστατο παίγνιο εκτός ΟΠΑΠ.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.673
Reaction score
2.728
Απάντηση: Re: Ανεμοσκορπίσματα

φυσικη βερσους μαθηματικα, βερι ιντρεστινγκ ιντιντ ....
συγγενικες αλληλοσυμπληρουμενες γειτονιες ιντιντ, εξ ορισμου δεν νοειται "βερσους" :wink:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Ανεμοσκορπίσματα

Ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε κι απο κοντα :drinks:
Άλλος για Κρήτη ;
Λόγω τοπικισμού δεν μετακινείται
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Ανεμοσκορπίσματα

συγγενικες αλληλοσυμπληρουμενες γειτονιες ιντιντ, εξ ορισμου δεν νοειται "βερσους" :wink:
Τι λες βρε άσχιετε...
Φυσικά τα μαθηματικά δεν εξηγούν τα ηχητικά:O_o:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Φανταζομαι τα συστηματα ηχητικης αναπαραγωγής των..... "ορθολογιστών - τεχνοκρατών" στατιστικα θα ακουγονται καλύτερα από αυτα των... "ανοήτων".....
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Οχι βέβαια...
Οι μεν μόνο μετράνε και οι δε μόνο ακούνε .
Αμφότερες οι πλευρές αδυνατούν να συνδυάσουν ώστε να ακούσουν μετρημένα:wink:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε κι απο κοντα :drinks:
Κατέβα Κρήτη γιατί αν περιμένεις από εμένα σώθηκες... Πιο συχνά πάω Αγγλία παρά Αθήνα πλέον.
Πίνουμε και μπύρα (για να σβήνει τη ρακί)!

Για τα Μαθηματικά και τη σχέση τους με τις άλλες Επιστήμες θα αφήσω να μιλήσει ο Andrew Jones.... :biggrin:
You have a hierarchy: a mathematician, a physicist (which is a failed mathematician), and an engineer (which is a failed physicist).
http://www.ultraaudio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=181

(Διαβάστε τη συνέντευξη - και τα δύο μέρη - αν δεν το έχετε κάνει ήδη.. Αξίζει.)
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

"Θαυμάζω την κομψότητα της μεθόδου σας. Πρέπει να είναι ωραίο να καλπάζεις με το άλογο των αληθινών Μαθηματικών, ενώ εμείς οι υπόλοιποι αγκομαχάμε στον ποδαρόδρομο" - ο Άλμπερτ Άινσταϊν στον Τούλλιο Λέβι-Τσίβιτα

Η υπογραφή ενός φίλου μας.

http://www.avmentor.eu/forum/member.php/5-zonepress
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Φανταζομαι τα συστηματα ηχητικης αναπαραγωγής των..... "ορθολογιστών - τεχνοκρατών" στατιστικα θα ακουγονται καλύτερα από αυτα των... "ανοήτων".....
Εφόσον οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι ανόητοι ν'αναλώνονται αδιάκοπα σε συσκευές και παρελκόμενα,τείνουν να μην ακούγονται καθόλου τα ίδια.:wink:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

Εφόσον οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι ανόητοι ν'αναλώνονται αδιάκοπα σε συσκευές και παρελκόμενα,τείνουν να μην ακούγονται καθόλου τα ίδια.:wink:
Εινα ωραιο ενα συστημα να παιρνει την "ηχητικη υπογραφή" του ιδιοκτητη... και να μην είναι... "γουρούνι στο σακί"... :wink:

Love it!!!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Ανεμοσκορπίσματα

...Συνεπως καταχωρω Ο "ρομαντισμος" ειναι επιλογη μας και στη σωστη "δοση" σε σχεση με τη λογικη, βοηθαει κι αυτος να δουμε ενα κομματι της πραγματικοτητας μη μετρησιμο, στο οποιο μπορει να υπαρχουν πολλα να παρει κανεις. Θεωρω οτι πρεπει να υπαρχει ενα μεταξυ τους σημειο ευσταθους ισορροπιας για να μην χανεται το νοημα.Το νοημα που τελικα μαλλον ειναι διαφορετικο για τον καθενα οπως η Ιθακη που ανεφερε ο Γιαννης. τον εαυτο μου στην κατηγορια των ημιμαθων, αφηνοντας περιθωριο για τον εαυτο μου και προς τις δυο κατευθυνσεις. Τελικα ολους τους κανω να χαμογελουν με τον ενα ή με τον αλλο τροπο κ για διαφορετικους λογους, ειναι κατι κι αυτο, κ κατι εχω να προσφερω τελικα. :geek: lol.
10 thanks!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.632
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top