Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Προσωπικά, έχω "ακούσει" πολύ μεγάλες διαφορές αλλάζοντας καλώδια.

Τώρα έχω εξελίξει σε ανώτερο επίπεδο αυτή την προσέγγιση, ώστε να μη συμμετέχει μόνο η ακοή στην εκτίμηση των καλωδίων, αλλά και άλλες αισθήσεις.

Εφόσον υπάρχει χρόνος αυτές τις μέρες, εκτελώ συγκριτικά τεστ καλωδίων τροφοδοσίας στον αρτοπαρασκευαστή, και καταγράφω τις διαφορές στη γεύση (αλλά και στη μυρωδιά) του ψωμιού, πέραν του ήχου λειτουργίας του, καταγράφω ανά συχνότητα τους θορύβους που βγάζει. Φυσικά τον έχω στηρίξει σε σοβαρά αντικραδασμικα... Εννοείται...

Στη σειρά έχω βάλει το ψυγείο, έχω 3 ανανάδες μέσα, και άφθονα πορτοκάλια, θα δω ποιο καλώδιο (στρωμένο ή άστρωτο) βγάζει περισσότερο χυμό, και πιο νόστιμες φέτες στον ανανά, αλλά και στο μίξερ που κάνω το χυμό δοκιμάζω παράλληλα διαφορετικά καλώδια, ώστε να δω ποιος συνδυασμός θα μου βγάλει τον καλύτερο χυμό μιξ.
Ταυτόχρονα εκτιμώ τον ήχο του μίξερ.
Μπάσα πρίμα και υγρά μεσαία. Όλα.
Ά, και Πρατ.

Φυσικά δε ξεχνάω την όραση, εκτιμώ την φωτεινότητα από τα λαμπάκια των συσκευών. Διαφορές, υπάρχουν. Λίγο πιο μπλε το μπλε λεντάκι, λίγο πιο μωβ το κόκκινο, σαφέστατες διαφορές.

Πως έχουν οι χαϊεντάδες άλλο καβλώδιο ρέβματως στον προ κι άλλο στην πηγή κι άλλο στον τελικό; Έτσι και γω, άλλο στο ψυγείο, άλλο στον στίφτη, άλλο στον αρτοπαρασκευαστή.

Stay tuned. Θα σας γράψω αναλυτικά όλες τις εμπειρίες μου, από όλες τις αισθήσεις, όχι μόνο ακοής. Δηλαδή, συμπεράσματα που αποτελούν απτές ξεκάθαρες κι αναμφισβήτητες αποδείξεις. Αφού τα είδα, τα άκουσα, τα έφαγα, τα μύρισα, ξέρω.

Πάντα κι ανελλιπώς, χαϊδεύω τα καβλώδια. Η αφή, μετράει. Ιδίως με την άκρη του 3ου δακτύλου, του μακρύτερου.

Eat my dust.



View attachment 159249
Κώστα μπορείς να εκτονώσεις τα άγρια ενστικτά σου κάπου αλλού και όχι εδώ;
Επιτέλους, το Αv Site δεν είναι υαλοπωλείο, και εσύ βέβαια δεν είσαι ταύρος.

Θα με υποχρεώσεις...
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Ε βέβαια ερσεά ρε φίλε , αφού τα κάνον είναι επαγγελματικά για μεγάλα μήκη που χρησιμοποιούν οι PAάδες.
Τι θες τώρα ? να βάλουν κάνον και να χάσουν τις χροιές και τα τοιαύτα των ερσεά? είπαμε high end uber alles.
Τι πολλά είναι τα 300ευρά? σιγά ? εδω ο cardas και κάποιοι άλλοι έχουν ερσεά με 5000.
άσχετο ... είχα καιρό να τα ακούσω ως κάνον και μ' άρεσε :p
έτσι. παραδοσιακά!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.419
Καλώς ή κακώς, δε μπορώ να παρακολουθήσω το θρεντ, βλέπω ένα στα 3 ποστ, δε βγάζω νόημα και δε θέλω κιόλας. Ειλικρινά δε θέλω.

Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ανόητα ηχοσυστήματα κλανιές, με πολλαπλά αντικειμενικά και οφθαλμοφανή προβλήματα, σε χώρους εντελώς ακατάλληλους για σοβαρό ήχο, χωρίς καμία μέτρηση ποτέ, οι ιδιοκτήτες των οποίων προσπαθούν με καβλώδια και ματζούνια να τα κάνουν να παίζουν υποφερτά, πράγμα εντελώς αδύνατο.

Πρόκειται για απλώς γτπκ στέρεα.

Πάρτε καβλώδια παίδες, δώστε όσα λεφτά θέλετε. Βάλτε και βινύλιο, γιατί είναι η "κορυφαία πηγή". Βάλτε και υποστηρικτές καβλωδίων. Αγοραστε ακριβά φόνο στειτζ και εξωτικές κεφαλές από ξύλο Τιμίου Σταυρού.


Ότι και να κάνετε, ένα είναι το μόνο σίγουρο, ένα είναι το δεδομένο: Δε παιζ.

Μόνο μέσα από μια διαδικασία αλλεπάλληλων και εξωνυχιστικών μετρήσεων και βελτίωσης της ηχητικής του χώρου, αλλά και εκτενούς χρήσης DSP για ισοστάθμιση του τελικού αποτελέσματος είναι εφικτή η προσέγγιση της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.

Τα υπόλοιπα είναι κωλόχαρτο.
 

I

iason

Guest
Καλώς ή κακώς, δε μπορώ να παρακολουθήσω το θρεντ, βλέπω ένα στα 3 ποστ, δε βγάζω νόημα και δε θέλω κιόλας. Ειλικρινά δε θέλω.

Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ανόητα ηχοσυστήματα κλανιές, με πολλαπλά αντικειμενικά και οφθαλμοφανή προβλήματα, σε χώρους εντελώς ακατάλληλους για σοβαρό ήχο, χωρίς καμία μέτρηση ποτέ, οι ιδιοκτήτες των οποίων προσπαθούν με καβλώδια και ματζούνια να τα κάνουν να παίζουν υποφερτά, πράγμα εντελώς αδύνατο.

Πρόκειται για απλώς γτπκ στέρεα.

Πάρτε καβλώδια παίδες, δώστε όσα λεφτά θέλετε. Βάλτε και βινύλιο, γιατί είναι η "κορυφαία πηγή". Βάλτε και υποστηρικτές καβλωδίων. Αγοραστε ακριβά φόνο στειτζ και εξωτικές κεφαλές από ξύλο Τιμίου Σταυρού.


Ότι και να κάνετε, ένα είναι το μόνο σίγουρο, ένα είναι το δεδομένο: Δε παιζ.

Μόνο μέσα από μια διαδικασία αλλεπάλληλων και εξωνυχιστικών μετρήσεων και βελτίωσης της ηχητικής του χώρου, αλλά και εκτενούς χρήσης DSP για ισοστάθμιση του τελικού αποτελέσματος είναι εφικτή η προσέγγιση της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.

Τα υπόλοιπα είναι κωλόχαρτο.
The End.
Να κλειδώσει παρακαλώ. :sneaky:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.557
Reaction score
37.828
.. νταξ, το προβλημα ειναι οτι παρασερνουν και αλλους, ή το προβλημα ειναι στους αλλους που παρασερνονται ? 8-)
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
επαναλαμβάνω λοιπόν:
1)ποια είναι η συνεισφορά σου ως τώρα στο ερώτημα του @gdresios για την επιλογή ic?
και
2) τι προτείνεις όταν:
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
Δεν του επιτρέπεται δηλαδή να δοκιμάσει καλώδια??
Θα φάει πρόστιμο??
1) Να του δώσω να καταλάβει ότι αν δεν περνάει το mono test, θα πετάξει άσκοπα τα λεφτά του. Και αν τώρα δεν περνάει το mono test και καταφέρει να το περάσει, ότι θα ακούσει σημαντικές διαφορές που ούτε καν τις φαντάζεται. Διαφωνείς;
2) Να ασχοληθεί με το πώς θα καταφέρει να βάλει τα ηχεία του συμμετρικά. ο @gdresios όπως φαίνεται, έχει τη δυνατότητα να τα στήσει συμμετρικά και δεν χάνει τίποτα με το να προσαρμόσει τη θέση ακρόασης σύμφωνα με το ισόπλευρο τρίγωνο ή να σιγουρευτεί ότι το έχει επιτύχει. Το θέμα δεν είναι αν του επιτρέπεται κάτι ( δική του η τσέπη ), αλλά να καταλάβει τί πραγματικά ζητάει, τί έχει κάνει για να το επιτύχει προ της αλλαγής καλωδίων και αν δεν το έχει επιτύχει μέχρι τώρα, να κάνει υπομονή μέχρι να το επιτύχει. Να ακούσει τις διαφορές ( που είναι δραματικές ) και αν απο'κει και πέρα θέλει κάτι παραπάνω ( αφού ήδη έχει δανειστεί καλώδια ), να δοκιμάσει. Αλλά το σύστημά του θα του επιτρέπει πια να ακούσει όσο πιο σωστά γίνεται ( αν δεν μπορεί να χώσει φροντίδα χώρου ) και τότε πραγματικά θα μπορεί να αξιολογήσει τη συμβολή ( ή όχι ) του οποιουδήποτε καλωδίου στην αλυσίδα του συστήματος. Παρατήρησε ότι εξακολουθώ να μη προτείνω την ισοστάθμιση... Όσο κι αν είμαι πεπεισμένος για τη συμβολή της στο τελικό αποτέλεσμα.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Καλώς ή κακώς, δε μπορώ να παρακολουθήσω το θρεντ, βλέπω ένα στα 3 ποστ, δε βγάζω νόημα και δε θέλω κιόλας. Ειλικρινά δε θέλω.

Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ανόητα ηχοσυστήματα κλανιές, με πολλαπλά αντικειμενικά και οφθαλμοφανή προβλήματα, σε χώρους εντελώς ακατάλληλους για σοβαρό ήχο, χωρίς καμία μέτρηση ποτέ, οι ιδιοκτήτες των οποίων προσπαθούν με καβλώδια και ματζούνια να τα κάνουν να παίζουν υποφερτά, πράγμα εντελώς αδύνατο.

Πρόκειται για απλώς γτπκ στέρεα.

Πάρτε καβλώδια παίδες, δώστε όσα λεφτά θέλετε. Βάλτε και βινύλιο, γιατί είναι η "κορυφαία πηγή". Βάλτε και υποστηρικτές καβλωδίων. Αγοραστε ακριβά φόνο στειτζ και εξωτικές κεφαλές από ξύλο Τιμίου Σταυρού.


Ότι και να κάνετε, ένα είναι το μόνο σίγουρο, ένα είναι το δεδομένο: Δε παιζ.

Μόνο μέσα από μια διαδικασία αλλεπάλληλων και εξωνυχιστικών μετρήσεων και βελτίωσης της ηχητικής του χώρου, αλλά και εκτενούς χρήσης DSP για ισοστάθμιση του τελικού αποτελέσματος είναι εφικτή η προσέγγιση της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.

Τα υπόλοιπα είναι κωλόχαρτο.
Ωραία. Φτάνει τώρα, ως εδώ. Έχεις καταστεί απελπιστικά ανυπόφορος πλέον..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.419
The End.
Να κλειδώσει παρακαλώ. :sneaky:
Όχι, τίποτα δε "χρειάζεται" να κλειδώσει.

Το μόνο που χρειάζεται είναι διάβασμα. Λίγο μπουτχια ρε φίλε, ένα ρημαδι βιβλίο του Τουλ. Τα βασικά, τα δεδομένα.

Είναι αδύνατο ένας σώφρων άνθρωπος που έχει διαβάσει τα ποστ του μπουτχια και το ρημαδι το βιβλίο του Τουλ, να ασχολείται με καλώδια και λοιπά ματζούνια.
Είναι εντελώς αδύνατο.

Διάβασμα χρειάζεται. Τίποτε άλλο.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Όχι, τίποτα δε "χρειάζεται" να κλειδώσει.

Το μόνο που χρειάζεται είναι διάβασμα. Λίγο μπουτχια ρε φίλε, ένα ρημαδι βιβλίο του Τουλ. Τα βασικά, τα δεδομένα.

Είναι αδύνατο ένας σώφρων άνθρωπος που έχει διαβάσει τα ποστ του μπουτχια και το ρημαδι το βιβλίο του Τουλ, να ασχολείται με καλώδια και λοιπά ματζούνια.
Είναι εντελώς αδύνατο.

Διάβασμα χρειάζεται. Τίποτε άλλο.
Και αν δεν έχει τη διάθεση να διαβάσει ( αρχικά τουλάχιστον ), ας δει τις μετρήσεις πριν και μετά τις διορθώσεις. Και απο μόνες τους οι πριν και μετά μετρήσεις λένε πάρα πολλά.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
1) Να του δώσω να καταλάβει ότι αν δεν περνάει το mono test, θα πετάξει άσκοπα τα λεφτά του. Και αν τώρα δεν περνάει το mono test και καταφέρει να το περάσει, ότι θα ακούσει σημαντικές διαφορές που ούτε καν τις φαντάζεται. Διαφωνείς;
2) Να ασχοληθεί με το πώς θα καταφέρει να βάλει τα ηχεία του συμμετρικά. ο @gdresios όπως φαίνεται, έχει τη δυνατότητα να τα στήσει συμμετρικά και δεν χάνει τίποτα με το να προσαρμόσει τη θέση ακρόασης σύμφωνα με το ισόπλευρο τρίγωνο ή να σιγουρευτεί ότι το έχει επιτύχει. Το θέμα δεν είναι αν του επιτρέπεται κάτι ( δική του η τσέπη ), αλλά να καταλάβει τί πραγματικά ζητάει, τί έχει κάνει για να το επιτύχει προ της αλλαγής καλωδίων και αν δεν το έχει επιτύχει μέχρι τώρα, να κάνει υπομονή μέχρι να το επιτύχει. Να ακούσει τις διαφορές ( που είναι δραματικές ) και αν απο'κει και πέρα θέλει κάτι παραπάνω ( αφού ήδη έχει δανειστεί καλώδια ), να δοκιμάσει. Αλλά το σύστημά του θα του επιτρέπει πια να ακούσει όσο πιο σωστά γίνεται ( αν δεν μπορεί να χώσει φροντίδα χώρου ) και τότε πραγματικά θα μπορεί να αξιολογήσει τη συμβολή ( ή όχι ) του οποιουδήποτε καλωδίου στην αλυσίδα του συστήματος. Παρατήρησε ότι εξακολουθώ να μη προτείνω την ισοστάθμιση... Όσο κι αν είμαι πεπεισμένος για τη συμβολή της στο τελικό αποτέλεσμα.
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
μαρκάροντας το λοιπόν το ίδιο κείμενο με όλους τους δυνατούς τρόπους το δε μπορεί να τα βάλει κάποιος τρίτος τα ηχεία του συμμετρικά, πρόσεξε..δε μπορεί!!.. όχι δε θέλει, δε μπορεί!!
τι θα του προτείνεις??
 
  • Haha
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.419
Αλλά το σύστημά του θα του επιτρέπει πια να ακούσει όσο πιο σωστά γίνεται ( αν δεν μπορεί να χώσει φροντίδα χώρου ) και τότε πραγματικά θα μπορεί να αξιολογήσει τη συμβολή ( ή όχι ) του οποιουδήποτε καλωδίου στην αλυσίδα του συστήματος. Παρατήρησε ότι εξακολουθώ να μη προτείνω την ισοστάθμιση... Όσο κι αν είμαι πεπεισμένος για τη συμβολ
Είσαι ακόμη στην αρχή.

Αν δε μπορεί κάποιος να χώσει φροντίδα χώρου, να σταματήσει να ασχολείται. Δεν έχει νόημα.

Αν δεν κάνει ισοστάθμιση, με εκτεταμένη χρήση DSP, θα παίζει γτπκ, δεν έχει νόημα.

Τιδεκαταλαβαινεις;

Λίγο κούνησες τα ηχειάκια σου (άρχισες τις μετρήσεις) κι είδες διαφορές που δε μπορούν να φτάσουν καβλώδια ούτε για πλάκα, όσα λεφτά κι αν δώσεις, δεν.

Αν ολοκληρώσεις το ποίημα, ακολουθώντας όλα τα βήματα:

1. Σαμπ (πολλά)
2. Κρος ένθεν κι ένθεν
3. Σωστή ενσωμάτωση σαμπ (DSP)
4. Σωστούς χρόνους αντήχησης (χώρος)
5. Ισοστάθμιση πλήρης (DSP)
6. Ταργκετ κερβ (DSP)
7. Fine tuning (DSP)
8. Πολυκάναλο (minimum 5.x)
9. Immersive (minimum 5.x.4)
10. Σύγχρονες πολυκαναλες ηχογραφήσεις


Τότε όχι γενίτσαρος, ένας σύγχρονος Ηρώδης χαϊεντισμού θα γίνεις. Θα κόβεις κεφάλια βρεφών για να σταματήσεις την εξάπλωση του γονιδίου των χαϊεντάδων...

Θα πας να βάλεις φωτιά στην καρντας στην κιμπερ και στην νορντοστ, και θα πνίξεις με τα χέρια σου τον Βαν Ντεν Χουλ....
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Καλώς ή κακώς, δε μπορώ να παρακολουθήσω το θρεντ, βλέπω ένα στα 3 ποστ, δε βγάζω νόημα και δε θέλω κιόλας. Ειλικρινά δε θέλω.

Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ανόητα ηχοσυστήματα κλανιές, με πολλαπλά αντικειμενικά και οφθαλμοφανή προβλήματα, σε χώρους εντελώς ακατάλληλους για σοβαρό ήχο, χωρίς καμία μέτρηση ποτέ, οι ιδιοκτήτες των οποίων προσπαθούν με καβλώδια και ματζούνια να τα κάνουν να παίζουν υποφερτά, πράγμα εντελώς αδύνατο.

Πρόκειται για απλώς γτπκ στέρεα.

Πάρτε καβλώδια παίδες, δώστε όσα λεφτά θέλετε. Βάλτε και βινύλιο, γιατί είναι η "κορυφαία πηγή". Βάλτε και υποστηρικτές καβλωδίων. Αγοραστε ακριβά φόνο στειτζ και εξωτικές κεφαλές από ξύλο Τιμίου Σταυρού.


Ότι και να κάνετε, ένα είναι το μόνο σίγουρο, ένα είναι το δεδομένο: Δε παιζ.

Μόνο μέσα από μια διαδικασία αλλεπάλληλων και εξωνυχιστικών μετρήσεων και βελτίωσης της ηχητικής του χώρου, αλλά και εκτενούς χρήσης DSP για ισοστάθμιση του τελικού αποτελέσματος είναι εφικτή η προσέγγιση της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.

Τα υπόλοιπα είναι κωλόχαρτο.
δηλαδή η λύση κατά τα λεγόμενα σου είναι η προμήθεια ενός pc σε hiend συσκευασία των 17000€ με θορυβώδη ανεμιστήρα και με κολλήματα στην hdmi, η αγορά των 4 subs κατ ελάχιστον, παράλληλα με την αγορά των 7 τουλάχιστον ενεργών δορυφόρων για να ακούμε στο σαλόνι μας??
 



Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Διακρίνω διαθέσεις λογοκρισίας :tongue:

@Νίκος Τεγόπουλος
Λογοκρισία διακρίνεις δημήτρη; Ασφαλώς και δεν είναι. Την αθλιότητα δεν την βλεπεις; Τη...μούντζα επίσης δεν τη βλεπεις; Δεν προσβάλλει την αισθητική σου αυτό; Το αποδεχεσαι;

Άσε βρε Δημήτρη, μη μου μιλάς για λογοκρισίες, προσπάθησε (εάν μπορεις), να τον συνετίσεις. Επιτέλους, κάποιος πρέπει να του υποδείξει ότι έχει καταστεί ανεξέλεγκτος..
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
Αν κάποιος δε μπορεί χωροταξικά ή για άλλους λόγους να βάλει τα ηχεία συμμετρικά, αλλά παρόλα αυτά τα έχει τοποθετήσει με το βέλτιστο τρόπο που μπορεί στο χώρο του
μαρκάροντας το λοιπόν το ίδιο κείμενο με όλους τους δυνατούς τρόπους το δε μπορεί να τα βάλει κάποιος τρίτος τα ηχεία του συμμετρικά, πρόσεξε..δε μπορεί!!.. όχι δε θέλει, δε μπορεί!!
τι θα του προτείνεις??
Ο βέλτιστος τρόπος είναι αυτός που διασφαλίζει το πέρασμα του mono test. Διαφορετικά, δεν ακούει στερεοφωνικό ήχο. Αφού δεν ακούει στερεοφωνικό ήχο, είναι μάταιο να ασχολείται με τα καλώδια. Όπως θα έλεγε και ο δόκτωρ, έχει φάει γκολ απο τα αποδυτήρια. Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις φάει τέτοιο σκάλωμα. Απο τη στιγμή που δεν λειτουργεί σωστά το σύστημα, τί μπορεί να περιμένει κάποιος απο την αλλαγή καλωδίων; Να του κάνει μπάλανς το καλώδιο; Να του δώσει στερεοφωνική εικόνα που εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να έχει αφού δεν ακούει πραγματικά στερεοφωνικό ήχο;
Επαναλαμβάνω όμως, ο @gdresios φαίνεται ότι μπορεί να περάσει το τεστ, αν δεν το περνάει ήδη.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ο βέλτιστος τρόπος είναι αυτός που διασφαλίζει το πέρασμα του mono test. Διαφορετικά, δεν ακούει στερεοφωνικό ήχο. Αφού δεν ακούει στερεοφωνικό ήχο, είναι μάταιο να ασχολείται με τα καλώδια. Όπως θα έλεγε και ο δόκτωρ, έχει φάει γκολ απο τα αποδυτήρια. Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις φάει τέτοιο σκάλωμα. Απο τη στιγμή που δεν λειτουργεί σωστά το σύστημα, τί μπορεί να περιμένει κάποιος απο την αλλαγή καλωδίων; Να του κάνει μπάλανς το καλώδιο; Να του δώσει στερεοφωνική εικόνα που εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να έχει αφού δεν ακούει πραγματικά στερεοφωνικό ήχο;
Επαναλαμβάνω όμως, ο @gdresios φαίνεται ότι μπορεί να περάσει το τεστ, αν δεν το περνάει ήδη.
Νικόλα, τα πράγματα είναι απλά.
Η όλη κουβέντα γίνεται για τη συνεισφορά ή όχι ενός ic στη βελτίωση ή όχι του ήχου.
Το σκάλωμα λοιπόν που λες, το έχεις φάει εσύ μη αποδεχόμενος ότι κάποιος μπορεί να ρωτάει για ic!!
Που να έλεγε δηλαδή ότι ακούει και μόνο βινύλια!!
Είπαμε όλοι για το πόσο βαρύνουσα είναι η σωστή τοποθέτηση των ηχείων στο χώρο, το είπαμε!
το ερώτημα αφορούσε σύγκριση ic και αν θα κερδίσει κάτι από μια τέτοια κίνηση, τι δηλαδή σου φαίνεται δυσνόητο?
 
  • Like
Reactions: PMC


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.665
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top