Από nordost σε κάτι άλλο !!!

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
Ελα και θα πάμε μαζί .
Έχει και ροον να διαλέξεις το προγράμμα ....
Μόνο λάμπες και ακριβά καλωδια ......για να συγκρίνεις χροιές.....θα πέσει κλάμα.



View attachment 160492
Α, τι ωραία μεγάλα δορυφοράκια!!!

Τα σαμπ που είναι;

Μη μου πεις πως του τελείωσαν τα λεφτά με τα καλώδια και δεν έμεινε σάλιο για σαμπ!

Χωρίς σαμπ κάτι τέτοια σεταπ πολύ γέλιο μου βγάζουν όταν τα ακούω. Που να δεις ο τερματογκαζι τι γέλιο ρίχνει με τέτοια δορυφοράκια μοναχά τους, χωρίς σαμπ, μέχρι δακρύων λέμε...

Η τοποθέτηση μακριά από τους τοίχους είναι σωστή, φρι φιλντ τοποθέτηση, μια χαρά, δε θα έχει προβλήματα.

Τα ηχεία κοιτάνε μπροστά κι όχι τον ακροατή, λογική που σημαίνει ότι ξυρίζουν ον αξις. Ειδάλλως θα κοιτούσαν εσένα. Προφανώς προτιμάει την οφ αξις απόκριση, η οποία είναι δεδομένο σε οποιοδήποτε ηχείο ότι έχει σημαντική πτώση στα πρίμα. Το ταργκετ κερβ του χαϊεντά...

Τα λυχνίας ενισχυτικά που λες, είναι δεδομένο ότι δε θα μπορέσουν να φορτώσουν την τρίτη οκταβα όπως θέλω σε ηλεκτρονική μουσική. Εννοείται πως οι πρώτες δύο οκτάβες δε βγαίνουν από αυτά τα δορυφοράκια, το ξεχνάμε αυτό. Υπ'οψιν πως θέλω γερά γκάζια σε πρόγραμμα πολύ φορτωμένο χαμηλά, κι εκεί είναι που αυτά τα ηχεία που δείχνεις, εύκολα μπορώ να τα τερματίσω, να σκίσω τις αναρτήσεις τους και ταυτόχρονα να κλιπαρω τα ενισχυτικά τους. Για χαβαλε τα κάνω αυτά. Σε δευτερόλεπτα λέμε.


Τζιοβάνι οι δικοί σου δορυφόροι είναι καλύτεροι από αυτά τα δορυφοράκια. Κλάσεις καλύτεροι. Και με σοβαρά ενισχυτικά από πίσω τους.
Απλώς εσύ τα έχεις σε λάθος χώρο για αυτά, οπότε δεν τα απολαμβάνεις όσο θα μπορούσαν αυτά.
Φυσικά οι δικοί σου δορυφόροι έχουν μεγαλύτερες δυνατότητες στα μπάσα από αυτά τα δορυφοράκια.
Είναι πολύ δυνατά τα μεγάφωνα των ηχείων σου.
Παρόλα αυτά, και οι δικοί σου δορυφόροι χρειάζονται το σαμπ τους, και το έχεις καταλάβει αυτό.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
11.774
Έχω αγώνα τώρα !

View attachment 160509
Πρόσεχε στα πέταλα μη γίνει καμια γρατζουνιά στα μπραϊστόνια φίλε :p
Ότι είπε ο έτερος αδερφός εν Καναδά! Το νου σου μη γίνει αεριοθούμενο κανένα αμαξάκι και σου βουλώσει κανένα κώνο στο κεντρικό! :p :p :p
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
εύκολα μπορώ να τα τερματίσω, να σκίσω τις αναρτήσεις τους και ταυτόχρονα να κλιπαρω τα ενισχυτικά τους. Για χαβαλε τα κάνω αυτά. Σε δευτερόλεπτα λέμε.
Και εσυ με ωτοασπιδες ακους :errwhat:doc?
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.990
Α, τι ωραία μεγάλα δορυφοράκια!!!
Τα σαμπ που είναι;
Χωρίς σαμπ κάτι τέτοια σεταπ πολύ γέλιο μου βγάζουν όταν τα ακούω.
Η τοποθέτηση μακριά από τους τοίχους είναι σωστή, φρι φιλντ τοποθέτηση, μια χαρά, δε θα έχει προβλήματα.
Τα ηχεία κοιτάνε μπροστά κι όχι τον ακροατή, λογική που σημαίνει ότι ξυρίζουν ον αξις........
ΠαΠατρέχας όπως πάντα ... :p

To σαμπ βρίσκεται ακριβώς κάτω απ΄την μονάδα των χαμηλών....:p (αρκεί κάποιος να προσέξει τον αρμό) ;)
η καμπίνα στο συγκεκριμένο ηχειοσύστημα ειναι "σκαμένο" solid κράμα αλουμινίου απο 5d cnc machine
καθώς και οι κώνοι, το όλο στήσιμο χωρος κ.τ.λ. έχει γίνει από πολύ εξειδικευμένο προσωπικο.


Αν ακούσεις το όλο setup θα βγάλεις μαλλιά απ΄τα φρύδια και πάνω,
το ηχείο "συμπεριφέρεται" λίιιιιιγο καλύτερα από το αντίστοιχο wilson.


Αγάπη Μόνο. :drinks:


.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
To σαμπ βρίσκεται ακριβώς κάτω απ΄την μονάδα των χαμηλών....:p (αρκεί κάποιος να προσέξει τον αρμό)
Εντάξει; Τελείωσες;

Πάνε τώρα να δεις το δορυφόρο του Τζιοβάνι.
Και ξαναμιλαμε.
 




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν είναι προϋπολογίσιμος από δεδομένο άτομο ο βαθμός συνάφειας σε ακροαματικές εντυπώσεις μεταξύ άλλων ατόμων.

Υπερβολές εκδηλώνονται σε όλους τους τομείς.Είναι όμως προβλεπόμενο σε ποιους τομείς η υπερβολή μπορεί ν'αποβεί περισσότερο επιζήμια για την ψυχική ισορροπία,τη συμβίωση με άλλα άτομα και το.πορτοφόλι.Χαρακτηριστικό παράδειγμα τα...τυχερά παιγνίδια και τα στοιχήματα. ;) :sneaky:
τι είχες bhutia μ...?? τι είχα πάντα!!!
προφανώς και θεωρείς ότι ξέρεις καλύτερα απ΄τον ίδιο το @jiovani75 τι άκουσε ο ίδιος!!
ήμαρτον πιά!
 













Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.437
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top