Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Η διαμάχη δεν είναι
αν κάνουν διαφορες τα καλωδια
η πως αυτές αιτιολογουνται.
Αυτά είναι λυμένα.

Είναι αν χρειάζονται τα καλωδια και τα παρελκόμενα σε αυτές τις τιμές.
Χρειάζεται η Φερράρι σε αυτή την τιμη;
Στους περισσότερους προφανώς όχι.
Χρειάζεται ακόμα περισσότερο πουσάρισμα και φανταχτερές πολλαπλές εισαγωγής/εξαγωγής κι εξατμίσεις φιαλοειδείς σε κινητήρα ζυγοσταθμισμένο ν'αποδίδει τα μέγιστα με τη βέλτιστη αξιοπιστία και κατανάλωση;
Στους λογικούς οδηγούς - που δεν είναι πεζοδρομιοκυνηγοί - όχι... :sneaky:
Ο σύγχρονος άνθρωπος είναι καταναλωτής. Και αγοράζει ότι «γυαλίζει» .

Αυτά που αναφέρεις είναι γνώση-μελέτη-χρόνος-μετρήσεις – γκρίνια (να φτιάξεις ένα χώρο ακρόασης όταν έχεις οικογένεια ) . Άυλα πράγματα –δύσκολα-δεν χορταίνει το μάτι.

Αγοράζεις την γυαλιστερή συσκευή ή το καλώδιο (το καλώδιο εμφανησιακά είναι πράγματι "δυναμη" -το βλεπεις και τρομάζεις ) , σε 1 ώρα τη συνδέεις και «απολαμβάνεις» ( και μετά από λίγο καιρό κάνεις τράμπα και life goes on).
Εξαιρώντας το εντοιχισμένο,τα υπόλοιπα setup που έχουν εξεταστεί στο νήμα με τη διόρθωση δικαναλικού είναι εγκατεστημένα σε τυπικούς οικιακούς χώρους με κύρια όπλα τις διαστάσεις και τη μελετημένη χωροταξία ως προς ηχεία και θέση sweet spot.Έχουν προκύψει δε αρκετά ομαλές καμπύλες ακόμα και προ διόρθωσης.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Όπως είπε ο Κοτσίδης ότι μπορεί να φτιάξει άριστα τέλεια μια φωτογραφία (και να αρέσει σε όλους) κοιτάζοντας τα σχεδιαγράμματα μόνο, και χωρίς να κοιτάζει τη φωτογραφία καθόλου, έτσι και στον ήχο μπορεί ο κάθε γνώστης να φτιάξει άριστο αποτέλεσμα κοιτάζοντας τα σχεδιαγράμματα χωρίς να χρειαστεί καθόλου να ακούσει.

Βαθειά μέσα σας το ξέρετε όλοι αυτό.

Ο Weiss έχει πει πως το καλύτερο DAC του, το τελείωσε μόνο με μετρήσεις και διορθώσεις στη σχεδίαση, χωρίς ποτέ να κάτσει να το ακούσει.
Και για το ίδιο DAC, κάθεται μετά ο κάθε καγκουρας να το ακούει συγκριτικά με κάποιο άλλο για να μας πει πόσο υγρές μεσαίες έχει, ή αν ξεράθηκαν. Και με τι καβλώδια το άκουσε. Έλεος με την ανοησία, έχει καταντήσει κωμικό...

Άλλωστε και γω ή/και με τον ντιμιφουτ, όποτε ασχοληθήκαμε με ισοστάθμιση, λόγου χάριν στου Κοτσίδη, βλέπαμε τις μετρήσεις, ιου ιου, κάναμε διορθώσεις, τέλος, κλείσιμο όλα, και ή φεύγουμε χωρίς να ακούσουμε (δε χρειάζεται), ή ακούει ο ιδιοκτήτης και μεις αδιάφοροι πίνουμε μπύρες. Δεν έχει νόημα.

Δυστυχώς, αυτά δε μπορούν να τα καταλάβουν κάποιοι. Ακόμα.

Επίσης, συνεχίζουν κάποιοι να είναι εντελώς αμόρφωτοι πάνω στις επιστημονικές αρχές του όντιο, αρνούμενοι να διαβάσουν ένα ρημαδι βιβλίο που σας λέμε τόσο καιρό που έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας, Τουλ ρε παληκάρια, διαβάστε καλά το ρημαδι το βιβλίο.

Να μάθετε τι είναι τα γ@μημενα τα boundaries και το ζμπιρ, η γαμ@ζώνη του σρόεντερ, να μάθετε τι ακριβώς σημαίνει ψυχοακουστική, γιατί νομίζετε ότι είναι ο χαβάς της ψ@λής.

Άντε να τελειώνει αυτή η καραμπολα ασυναρτησίας...
 
Last edited:

I

iason

Guest
Ρε σ
Don't worry, ο καθένας λέει τον πόνο του σε αυτό το νήμα! :p
Ρε συ αλφι, μήπως να το αλλάξουμε όνομα???
Άς πούμε....Το νήμα τού Επιστημονικού πόνου.....
Τροφή για σκέψη :sneaky:


Κάπου εδώ σελίδα 80, ο Κωτσος αρχίζει και βρίζει πάλι,
Η υπομονή έχει και τα όριά της. :rofl:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πολλοί άνθρωποι αποφεύγουν τις μετρήσεις όπως ο διάολος το λιβάνι. Δεν θέλουν να ξέρουν, ίσως γιατί κατά βάθος ξέρουν.
View attachment 160861

View attachment 160862
Είναι σίγουρα πάντως πιο συνειδητοποιημένοι από κάποιους άλλους πάλι, που ανεβάζουν μετρήσεις..στούντιο:wink::wink:...σα δικές τους, χωρίς καμιά ουσιαστική περιποίηση χώρου , με τέσσερα μέτρα συρόμενη τζαμαρία και νομίζουν ότι μοιράζουν καθρεπτάκια σε ιθαγένεις!!:smile::smile:...
....Καμαρώνουν για τα τσουβαλάκια τους, αλλά δε στέλνουν μερικά όπως τάξανε!!
Έτσι είναι αυτά τα πράματα...μη κοιτάς ότι δε τα σχολιάζουμε πάντα!:p:p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Προσωπικά, σε κάθε θρεντ που θα ανοίγει εδώ μέσα στο φόρουμ αυτό για καβλώδια, θα κάνω ο,τι περνάει από το χέρι μου για να σας αποδείξω την πραγματικότητα.

Σας κοροϊδεύουν ρε. Άμα μπείτε σε κάνα σοβαρό φόρουμ με επιστήμονες μέσα και τους πείτε για καβλώδια, θα σας πάρουν με τις ντομάτες.

Γιααα πάτε πουλάκια μου στο ASR να τους μιλήσετε για καβλώδια, να δείτε τι ξύλο θα φάτε....

Ε, και δω ξύλο θα τρώτε αν τρολάρετε για καβλώδια. Φόρουμ τεχνολογίας είναι, και συμμετέχουν αρκετοί εδώ μέσα με σημαντικές γνώσεις μέσα στο κεφάλι τους, ΜΙΤ λέτε, ναι ρε, ΜΙΤ. Μαδεφάκερς Ιχνηλάτησης Τρολ. :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
....Καμαρώνουν για τα τσουβαλάκια τους, αλλά δε στέλνουν μερικά όπως τάξανε!!
Έτσι είναι αυτά τα πράματα...μη κοιτάς ότι δε τα σχολιάζουμε πάντα!:p:p
Αν έλεγες τα ίδια και για τον Γιάνννη με τις κουβερτομπασοπαγίδες του ( @Γιάνννης χωρίς παρεξήγηση), ίσως και να πάταγα ένα like. Άρα, ακριβώς όπως το λές. Δεν σχολιάζετε πάντα. Μόνο εκεί που σας συμφέρει!! :p :p :p
Και στα υπόλοιπα νέα, που λέτε εγώ είμαι κλακαδόρος και νέο μέλος της κλίκας του Κώστα. Αμ, πως?!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αν έλεγες τα ίδια και για τον Γιάνννη με τις κουβερτομπασοπαγίδες του ( @Γιάνννης χωρίς παρεξήγηση), ίσως και να πάταγα ένα like. Άρα, ακριβώς όπως το λές. Δεν σχολιάζετε πάντα. Μόνο εκεί που σας συμφέρει!! :p :p :p
Και στα υπόλοιπα νέα, που λέτε εγώ είμαι κλακαδόρος και νέο μέλος της κλίκας του Κώστα. Αμ, πως?!
Και οι δικες μου μπασσοπαγιδες ειναι ασχημες και πιανουν μεγαλο χωρο στο δωματιο.Μετρητικα ομως-και ακομα περισσοτερο ακουστικα-κανουν τεραστια διαφορα.Σχεδον δεν ακουγονται οι διακυμανσεις που μετραει το REW.Εχω προσκαλεσει πολλους μεχρι τωρα να ακουσουν αυτο που λεω...Ασε που κοστισαν πολυ λιγο και περασα αφανταστα ομορφα φτιαχνοντας τες!

Απο αξιοπιστες πηγες που εχω,αν γεμισεις τον χωρο γυρω στο 20%,πιανεις μια αποκριση + -5 db κατω απο την fs του χωρου.Αν πας στο 50%,οπως κανουν στα στουντιο,φθανεις τα 3δβ.Και εγω σιγα σιγα ολο και προσθετω :)


Δεν με ενοχλει οταν μου λενε οτι ειναι ασχημες-αν και εγω τις βλεπω σαν καποια industrial πινελια στον χωρο αλλα με ενοχλει οταν δεν παραδεχονται οτι κανουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ δουλεια,οι αδαεις της ακουστικης...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Όπως είπε ο Κοτσίδης ότι μπορεί να φτιάξει άριστα τέλεια μια φωτογραφία (και να αρέσει σε όλους) κοιτάζοντας τα σχεδιαγράμματα μόνο, και χωρίς να κοιτάζει τη φωτογραφία καθόλου, έτσι και στον ήχο μπορεί ο κάθε γνώστης να φτιάξει άριστο αποτέλεσμα κοιτάζοντας τα σχεδιαγράμματα χωρίς να χρειαστεί καθόλου να ακούσει.
Το ίδιο ισχύει και στον προβολέα, ή στην τηλεόραση, ή στο μόνιτορ απεικόνισης φωτογραφίας και βίντεο. Στήνεται απολύτως άψογα με τα σχεδιαγράμματα και τα τεστ πατερνς, με μετρήσεις.
Δε χρειάζεται να συμμετάσχουν τα αισθητήρια όργανά σας, ούτε τα αφτιά σας, ούτε η αφή, μη τον χαϊδεύετε τον προβολέα, ούτε το καβλώδιο ρέβματος.

Όλα τα μηχανήματα, στήνονται και καλιμπράρονται άριστα με μετρήσεις.

Ούτε με καλώδια ούτε με πολυμπριζα δε θα φτιάξει η εικόνα του προβολέα σας, ή της τηλεόρασης.

Η αυθυποβολή έχει και όρια.

Φτάνει.

Έχει αποδειχθεί πως είναι αυθυποβολή η ακρόαση διαφορών στα καβλώδια. Επιστημονικά. Έχει αποδειχθεί λέμε, τι δεκαταλαβαίνεις. Ναι, θα ακούσεις διαφορές, ναι είναι γεγονός, ναι είναι αυθυποβολή, ναι έχει αποδειχθεί, έχει και όνομα το φαινόμενο. Η επιστημονική κοινότητα είναι ενήμερη του θέματος.

Επίσης, η επιστημονική κοινότητα είναι ενήμερη πως δεν υπάρχουν πραγματικές διαφορές ανάμεσα σε καλώδια, έχει μετρηθεί. Ναι, με ακρίβεια. Έχει λήξει το θέμα.

Και στα καβλώδια έθερνετ ισχύει το ίδιο. Έχει μετρηθεί. Δεν υπάρχουν διαφορές. Τελείωσαν τα ψέματα.

Βέβαια, υπάρχει όντως κόσμος που αγοράζει ακριβά καβλώδια εθερνετ, και υπάρχουν φίρμες που τους προμηθεύουν τέτοια καβλώδια. Με ανυπόστατες θεωρίες γτπκ. Που τις πιστεύουν τα ζώα.

Ντομάτες.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Είναι σίγουρα πάντως πιο συνειδητοποιημένοι από κάποιους άλλους πάλι, που ανεβάζουν μετρήσεις..στούντιο:wink::wink:...σα δικές τους, χωρίς καμιά ουσιαστική περιποίηση χώρου , με τέσσερα μέτρα συρόμενη τζαμαρία και νομίζουν ότι μοιράζουν καθρεπτάκια σε ιθαγένεις!!:smile::smile:...
....Καμαρώνουν για τα τσουβαλάκια τους, αλλά δε στέλνουν μερικά όπως τάξανε!!
Έτσι είναι αυτά τα πράματα...μη κοιτάς ότι δε τα σχολιάζουμε πάντα!:p:p
Εσένα ειδικά τι σε πειράζουν οι μετρήσεις που ανέβασε ο konnos? τι ζόρι τραβάς ?
Σού έταξε κάτι και δεν στο έστειλε? , ή επειδή δεν μπορείς να την πέσεις σε άλλους , την πέφτεις όπου βρείς?
Τι είδους επίθεση είναι αυτή ? τι σου έκανε ο άνθρωπος? Και αν σου έκανε κάτι , πήγαινε και χώστου τα στο δικό του νήμα. Οχι εδώ.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Προσωπικά, σε κάθε θρεντ που θα ανοίγει εδώ μέσα στο φόρουμ αυτό για καβλώδια, θα κάνω ο,τι περνάει από το χέρι μου για να σας αποδείξω την πραγματικότητα.

Σας κοροϊδεύουν ρε. Άμα μπείτε σε κάνα σοβαρό φόρουμ με επιστήμονες μέσα και τους πείτε για καβλώδια, θα σας πάρουν με τις ντομάτες.

Γιααα πάτε πουλάκια μου στο ASR να τους μιλήσετε για καβλώδια, να δείτε τι ξύλο θα φάτε....

Ε, και δω ξύλο θα τρώτε αν τρολάρετε για καβλώδια. Φόρουμ τεχνολογίας είναι, και συμμετέχουν αρκετοί εδώ μέσα με σημαντικές γνώσεις μέσα στο κεφάλι τους, ΜΙΤ λέτε, ναι ρε, ΜΙΤ. Μαδεφάκερς Ιχνηλάτησης Τρολ. :lol: :lol: :lol:
κι εγώ ντοκορ!
Η πραγματικότητα είναι αδιαμφισβήτητη!
Τα καλώδια ακούγονται..
άλλοι πάλι επενδύουν σε πισι για να ακούνε..
σε πανάκριβα πισι..
βίτσια είναι αυτά!!
Το ASR..το ABS..το HILL ASIST...και όλα τα συστήματα ασφαλείας, δεν είναι ο προρισμός του καθενός μας, σε άλλους είναι η απόλαυση της ακρόασης..και σε άλλους η απόλαυση ενός γραμμμικού διαγράμματος..
Θέμα επιλογών είναι όλα ντοκ..
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Το ίδιο ισχύει και στον προβολέα, ή στην τηλεόραση, ή στο μόνιτορ απεικόνισης φωτογραφίας και βίντεο. Στήνεται απολύτως άψογα με τα σχεδιαγράμματα και τα τεστ πατερνς, με μετρήσεις.
Δε χρειάζεται να συμμετάσχουν τα αισθητήρια όργανά σας, ούτε τα αφτιά σας, ούτε η αφή, μη τον χαϊδεύετε τον προβολέα, ούτε το καβλώδιο ρέβματος.

Όλα τα μηχανήματα, στήνονται και καλιμπράρονται άριστα με μετρήσεις.

Ούτε με καλώδια ούτε με πολυμπριζα δε θα φτιάξει η εικόνα του προβολέα σας, ή της τηλεόρασης.

Η αυθυποβολή έχει και όρια.

Φτάνει.

Έχει αποδειχθεί πως είναι αυθυποβολή η ακρόαση διαφορών στα καβλώδια. Επιστημονικά. Έχει αποδειχθεί λέμε, τι δεκαταλαβαίνεις. Ναι, θα ακούσεις διαφορές, ναι είναι γεγονός, ναι είναι αυθυποβολή, ναι έχει αποδειχθεί, έχει και όνομα το φαινόμενο. Η επιστημονική κοινότητα είναι ενήμερη του θέματος.

Ντομάτες.
Και που να δεις τα καινούργια που λένε θα αυτοκαλιμπράροντε μόνα τους.
Ethernet στην TV από το laptop, ρίχνει patterns το προγράμματα, μετράει, υπολογίζει τη πρέπει να γίνει, στέλνει τα data στην TV, μετράει, Ready.

Ή κάπως έτσι. :biggrin:

Χαμός
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Εσένα ειδικά τι σε πειράζουν οι μετρήσεις που ανέβασε ο konnos? τι ζόρι τραβάς ?
Σού έταξε κάτι και δεν στο έστειλε? , ή επειδή δεν μπορείς να την πέσεις σε άλλους , την πέφτεις όπου βρείς?
Τι είδους επίθεση είναι αυτή ? τι σου έκανε ο άνθρωπος? Και αν σου έκανε κάτι , πήγαινε και χώστου τα στο δικό του νήμα. Οχι εδώ.
με δε μίλησα για τον @Konnos !..:wink::wink:
αλλού απάντησα @JOHN MARKOU ..συγκεντρώσουουουου...:smile:
άλλοι τρολάρουν τις μετρήσεις και το παίζουν και υπέρμαχοι τους..
..άσε κι αυτό που λες!!..δηλαδή έταξε μερικά τσουβαλάκια και τίποτα..τίποτα σου λέω!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Και που να δεις τα καινούργια που λένε θα αυτοκαλιμπράροντε μόνα τους.
Ethernet στην TV από το laptop, ρίχνει patterns το προγράμματα, μετράει, υπολογίζει τη πρέπει να γίνει, στέλνει τα data στην TV, μετράει, Ready.

Ή κάπως έτσι. :biggrin:
Κάπως έτσι γίνεται και στο οντιο.

Όλο και πιο πολλές αυτοματοποιημένες διαδικασίες καλιμπραρίσματος αρχίζουν και ενσωματώνονται σε συσκευές. Από μικρά μονοφωνικά ηχεία μπλουτουθ, μέχρι Σαμ στα τζενελεκ και αντίστοιχα σε Νιούμαν, τζιμπιελ, νταϊναόντιο, κλπ.

Καβλώδια. Ντομάτες.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Είχα διαβάσει σε ένα παλιό τεύχος του Ήχου ότι τα καλώδια μαζί με τα αντικραδασμικά τα στηρικτικά και μερικά άλλα που δεν θυμάμαι τώρα είναι ο πασατέμπος για τον χαϊφιντελιστή. :geek:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Και οι δικες μου μπασσοπαγιδες ειναι ασχημες και πιανουν μεγαλο χωρο στο δωματιο.Μετρητικα ομως-και ακομα περισσοτερο ακουστικα-κανουν τεραστια διαφορα.Σχεδον δεν ακουγονται οι διακυμανσεις που μετραει το REW.Εχω προσκαλεσει πολλους μεχρι τωρα να ακουσουν αυτο που λεω...Ασε που κοστισαν πολυ λιγο και περασα αφανταστα ομορφα φτιαχνοντας τες!

Απο αξιοπιστες πηγες που εχω,αν γεμισεις τον χωρο γυρω στο 20%,πιανεις μια αποκριση + -5 db κατω απο την fs του χωρου.Αν πας στο 50%,οπως κανουν στα στουντιο,φθανεις τα 3δβ.Και εγω σιγα σιγα ολο και προσθετω :)


Δεν με ενοχλει οταν μου λενε οτι ειναι ασχημες-αν και εγω τις βλεπω σαν καποια industrial πινελια στον χωρο αλλα με ενοχλει οταν δεν παραδεχονται οτι κανουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ δουλεια,οι αδαεις της ακουστικης...
Ναι, αλλά τις δικές σου δεν τις πιάνει στο...keyboard του! Δεν λέω ότι υπάρχουν κλίκες, αλλά συμπάθειες ( και αντιπάθειες κατ'επέκταση ) είναι πέραν πάσης αμφιβολίας ότι υπάρχουν. Αυτό λέω. ;)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είχα διαβάσει σε ένα παλιό τεύχος του Ήχου ότι τα καλώδια μαζί με τα αντικραδασμικά τα στηρικτικά και μερικά άλλα που δεν θυμάμαι τώρα είναι ο πασατέμπος για τον χαϊφιντελιστή. :geek:
Εδώ ισχύει το οξύμωρον της υποβολής που εξελίσσεται σε...υπερβολή. :sneaky:
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
XLO burn-in disc. ....Μου σφύριξαν το μυστικό οι δόκτωρες, ο μπούτιας, ο Γιάνννης, λίγο και η ανάγνωση που έκανα ( μη φανταστείς, πασπαλίσματα, όχι πολλά πράγματα ). Ότι δηλαδή, όσο μεγαλύτερη είναι η απόστασή μου απο τα ηχεία, τόσο μεγαλύτερες επιρροές του χώρου ακούω. Όσο πιο κοντά τους κάθομαι, τόσο πιο πολύ ακούω την άμεση πληροφορία του ηχείου.
Φαντάζομαι ασχολείσαι χρόνια με το άθλημα.
Τρίγωνα, συμμετρίες, sweet spot κ.τ.λ. δεν σου ΄χαν πέσει ποτέ στην αντίληψη?
Δίνεις την εντύπωση ότι δεν μπορείς να διαχειριστείς τον ενθουσιασμό σου για πράγματα που τα μαθαίνει κανείς απ΄την αρχή.
Μην μπερδεύεις το οικιακό hi fi με άλλες... εφαρμογές.

Οσοι το έκαναν είναι κάπως έτσι τώρα... κρίμα δεν είναι ?
.
sfn.gif
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ναι, αλλά τις δικές σου δεν τις πιάνει στο...keyboard του! Δεν λέω ότι υπάρχουν κλίκες, αλλά συμπάθειες ( και αντιπάθειες κατ'επέκταση ) είναι πέραν πάσης αμφιβολίας ότι υπάρχουν. Αυτό λέω. ;)
Ετσι ειναι.Συμπαθω τον Λεανδρο,οπως και οποιονδηποτε αλλον που μπορει να μην συμφωνουμε σε καποια πραγματα αλλα μαζευτηκαμε εδω να κανουμε μια κουβεντουλα να περναει ευχαριστα η ωρα ρε αδερφε!Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν απο το φορουμ και οτι κανει ο καθενας το κανει οπως θελει αρκει να μην με ενοχλει.Μαθαινω,προσφερω γνωση και περναω ωραια,κουβεντιαζοντας ομως με τους ομοιους μου-δηλαδη ανοιχτομυαλους και συζητησιμους συμφορουμιτες!!


Ναι στην προσφορα γνωσης που πολυ σωστα και αναλυτικα προσφερεται εδω μεσα απο αρκετα μελη αλλα οχι στην αστυνομευση και στον τραμπουκισμο,οταν καποιος εν τελει εχει ακολουθησει αλλον δρομο απο τον δικο μου-σου-του.Οταν το καταλαβουν καποια μελη αυτο,το φορουμ θα βελτιωθει πολυ και τα ενεργα μελη θα γινουν που περισσοτερα!!Χομπυ ειναι-οχι επεμβαση τελευταιου σταδιου καρκινου!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Εδώ ισχύει το οξύμωρον της υποβολής που εξελίσσεται σε...υπερβολή. :sneaky:
Δηλαδή;; :errwhat:
Ετσι ειναι.Συμπαθω τον Λεανδρο,οπως και οποιονδηποτε αλλον που μπορει να μην συμφωνουμε σε καποια πραγματα αλλα μαζευτηκαμε εδω να κανουμε μια κουβεντουλα να περναει ευχαριστα η ωρα ρε αδερφε!Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν απο το φορουμ και οτι κανει ο καθενας το κανει οπως θελει αρκει να μην με ενοχλει.Μαθαινω,προσφερω γνωση και περναω ωραια,κουβεντιαζοντας ομως με τους ομοιους μου-δηλαδη ανοιχτομυαλους και συζητησιμους συμφορουμιτες!!


Ναι στην προσφορα γνωσης που πολυ σωστα και αναλυτικα προσφερεται εδω μεσα απο αρκετα μελη αλλα οχι στην αστυνομευση και στον τραμπουκισμο,οταν καποιος εν τελει εχει ακολουθησει αλλον δρομο απο τον δικο μου-σου-του.Οταν το καταλαβουν καποια μελη αυτο,το φορουμ θα βελτιωθει πολυ και τα ενεργα μελη θα γινουν που περισσοτερα!!Χομπυ ειναι-οχι επεμβαση τελευταιου σταδιου καρκινου!

Βρε Γιάννη μου τι τον ήθελες τον παραλληλισμό στην τελευταία πρότασή σου, είναι τελείως ατυχής, κατά τα άλλα συμφωνώ 100%!!
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Φαντάζομαι ασχολείσαι χρόνια με το άθλημα.
Τρίγωνα, συμμετρίες, sweet spot κ.τ.λ. δεν σου ΄χαν πέσει ποτέ στην αντίληψη?
Δίνεις την εντύπωση ότι δεν μπορείς να διαχειριστείς τον ενθουσιασμό σου για πράγματα που τα μαθαίνει κανείς απ΄την αρχή.
Μην μπερδεύεις το οικιακό hi fi με άλλες... εφαρμογές.

Οσοι το έκαναν είναι κάπως έτσι τώρα... κρίμα δεν είναι ?
.
View attachment 160882
Πάμε απο την αρχή. Λέω κάτι λάθος; Αν ναι, δείξε μου το λάθος και άσε τις εξυπνάδες.

Ετσι ειναι.Συμπαθω τον Λεανδρο,οπως και οποιονδηποτε αλλον που μπορει να μην συμφωνουμε σε καποια πραγματα αλλα μαζευτηκαμε εδω να κανουμε μια κουβεντουλα να περναει ευχαριστα η ωρα ρε αδερφε!Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν απο το φορουμ και οτι κανει ο καθενας το κανει οπως θελει αρκει να μην με ενοχλει.Μαθαινω,προσφερω γνωση και περναω ωραια,κουβεντιαζοντας ομως με τους ομοιους μου-δηλαδη ανοιχτομυαλους και συζητησιμους συμφορουμιτες!!


Ναι στην προσφορα γνωσης που πολυ σωστα και αναλυτικα προσφερεται εδω μεσα απο αρκετα μελη αλλα οχι στην αστυνομευση και στον τραμπουκισμο,οταν καποιος εν τελει εχει ακολουθησει αλλον δρομο απο τον δικο μου-σου-του.Οταν το καταλαβουν καποια μελη αυτο,το φορουμ θα βελτιωθει πολυ και τα ενεργα μελη θα γινουν που περισσοτερα!!Χομπυ ειναι-οχι επεμβαση τελευταιου σταδιου καρκινου!

Βέβαια, όλο αυτό το πανηγυράκι με τα καλώδια ως βελτιωτικά χωρίς να αναφέρεται η ανάγκη για κάλυψη των βασικών ( προσεκτική τοποθέτηση των ηχείων, μέριμνα ώστε να διασφαλίζεται η ισορροπια ανάμεσα στα δύο κανάλια, φροντίδα χώρου, ισοστάθμιση ) κάθε άλλο παρά προσφορά γνώσης είναι. Προσφορά παραπληροφόρησης είναι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top