Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Σου αφορίζω το ψυγείο, γιατί αντί να βάλεις το θερμόμετρο να δεις ότι το ρημάδι δε κατεβάζει κάτω από 8 βαθμούς εσύ χουφτώνεις την μπίρα και λες έτσι είναι η σωστή θερμοκρασία.

Το έχετε καταλάβει ότι μιλάμε για ηλεκτρικές συσκευές;
Απλός παράγουν ''θόρυβο''.

Οταν κάποιος έχει την υποψία ότι το ψυγείο του έχει πρόβλημα φωνάζει τον ψυκτικό, δεν κάθεται μέρα νύχτα από πάνω με το "θερμόμετρο", κάνουμε στάση για καμιά μπύρα :biggrin:.

Στην περίπτωσή σου, προτείνω περισσότερο ποδήλατο. ;)
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.225
Reaction score
8.100
Οταν κάποιος έχει την υποψία ότι το ψυγείο του έχει πρόβλημα φωνάζει τον ψυκτικό, δεν κάθεται μέρα νύχτα από πάνω με το "θερμόμετρο", κάνουμε στάση για καμιά μπύρα :biggrin:.

Στην περίπτωσή σου, προτείνω περισσότερο ποδήλατο. ;)
Μόνο στο hi fi το ρυθμίζουν μόνοι τους με τα αυτακια τους αντί να φωνάζουν τον ειδικό...
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Μόνο στο hi fi το ρυθμίζουν μόνοι τους με τα αυτακια τους αντί να φωνάζουν τον ειδικό...

Οντως, αυτό είναι ένα μικρό σε κόστος αλλά μεγάλο σε ουσία λάθος που κάνουν σχεδόν όλοι.
Την απουσία καλιμπραρίσματος .
Η ένστασή μου είναι όταν παίρνει διαστάσεις.... "τελειομανίας" και χάνεται η ουσία.

Παρατηρώ στα δύο παραπάνω ποστ τον ηαρ να βάζει γελαστές φατσούλες... είναι η στιγμή που έχει αφήσει το θερμόμετρο και πίνει σκουρόχρωμες θολές (αυτές Περαστικέ κατά μέσο όρο θέλουν γύρω στους 10 βαθμούς :D ).
 
Last edited:




Μηνύματα
348
Reaction score
685
Σου αφορίζω το ψυγείο, γιατί αντί να βάλεις το θερμόμετρο να δεις ότι το ρημάδι δε κατεβάζει κάτω από 8 βαθμούς εσύ χουφτώνεις την μπίρα και λες έτσι είναι η σωστή θερμοκρασία.
Τώρα εξηγείται γιατί κάποια συστήματα ακούγονται ψυχρά...
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.218
Reaction score
78.821
Γνωρίζω για τη στάθμη αλλά κατά τη γνώμη μου κάθε άλμπουμ έχει τη δίκη του στάθμη για να ακούγονται τα όργανα με ρεαλιστικό σώμα και όχι μικρά.
SACD πλέον γιόκ και το θεωρώ μεγάλη μπαρούφα.
Μάλιστα. Αρχίσαμε βλέπω σιγά σιγά.

:lolsign:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.012
Reaction score
29.882
Με Jazz δε θα μπορούσες να κρίνεις;Τα όργανα ακούγονται καλύτερα όταν είναι το καθένα στη θέση του...Χεχε.
Πώς δεν μπορείς να κρίνεις με jazz. Αν είναι πχ big band...

Αλλά υποψιάζομαι πως το ζήτημα δεν είναι το είδος της μουσικής, αλλά το μέγεθος των μουσικών συνόλων. Σε λίγο θα ακούσουμε πως τα τρίο είναι καλύτερα καθώς πρόκειται για ιερό, άλλως συμβολικό αριθμό.

Σχεδόν παντού τα μικρά σύνολα ακούγονται καλά. Γι' αυτό και χρησιμοποιούνται στις εκθέσεις για να κρύψουν και όχι να αναδείξουν.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Και μιας και μιλαμε για μπασο. ακουστε οσοι μπορειτε δυνατα το παρακατω. Κωστα για σενα ειναι. Αν και δεν ειναι του γουστου σου, ριξε ντιμπι αφθονα μεχρι να τα καψεις. Το αλμπουμ προερχεται απο τα ιερα τερατα του μαστερινγκ σε ολο το μεταλ, τους ross robinson και andy wallace. Δυο αληθινοι επαγγελματιες ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ. Το μπασο ειναι απανθρωπο! Σημειωτεον οτι το συγκεκριμενο κομματι ειναι το πιο επιδραστικο στην Ιστορια του μεταλ αφου απο το '96 και μετα αλλαξε ολο το υφος του αλλά δε σας ενδιαφερει. Στo τελος του κομματιου ακουστε τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ floor toms του cavalera στο breakdown που μπουκωνουν τα bass reflex.
Δεν προτεινεται στον Λεανδρο καθως μπορει να φυγει κανενα γουφερ πανω στο κεφαλι και να γινει σαν εβραιος ραββινος. :) :)

 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.425
Reaction score
15.052
Και μιας και μιλαμε για μπασο. ακουστε οσοι μπορειτε δυνατα το παρακατω. Κωστα για σενα ειναι. Αν και δεν ειναι του γουστου σου, ριξε ντιμπι αφθονα μεχρι να τα καψεις. Το αλμπουμ προερχεται απο τα ιερα τερατα του μαστερινγκ σε ολο το μεταλ, τους ross robinson και andy wallace. Δυο αληθινοι επαγγελματιες ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ. Το μπασο ειναι απανθρωπο! Σημειωτεον οτι το συγκεκριμενο κομματι ειναι το πιο επιδραστικο στην Ιστορια του μεταλ αφου απο το '96 και μετα αλλαξε ολο το υφος του αλλά δε σας ενδιαφερει. Στη μεση του κομματιου ακουστε τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ floor toms του cavalera στο breakdown που μπουκωνουν τα bass reflex.
Δεν προτεινεται στον Λεανδρο καθως μπορει να φυγει κανενα γουφερ πανω στο κεφαλι και να γινει σαν εβραιος ραββινος. :) :)

Με τα 480p διάλεξες και συ; :p κυκλοφορεί και FHD (ο ήχος τουλάχιστον)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν προτεινεται στον Λεανδρο καθως μπορει να φυγει κανενα γουφερ πανω στο κεφαλι και να γινει σαν εβραιος ραββινος. :) :)
:lol: :lol: :lol: :lol:
μήπως έχεις μπερδευτεί γλυκιά μου???
Δεν ακούω με ...deuvel!!
εκεί δικαιολογημένα να φοβόμουν..μη μου πέσει κανένας..πλανήτης στο κεφάλι!:dance2::dance2::dance2:
....Θυμίζω, με proac ακούω!:sneaky:
Υ.Σ. σάννυ γάβ!
 



Μηνύματα
518
Reaction score
460
Και μιας και μιλαμε για μπασο. ακουστε οσοι μπορειτε δυνατα το παρακατω. Κωστα για σενα ειναι. Αν και δεν ειναι του γουστου σου, ριξε ντιμπι αφθονα μεχρι να τα καψεις. Το αλμπουμ προερχεται απο τα ιερα τερατα του μαστερινγκ σε ολο το μεταλ, τους ross robinson και andy wallace. Δυο αληθινοι επαγγελματιες ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ. Το μπασο ειναι απανθρωπο! Σημειωτεον οτι το συγκεκριμενο κομματι ειναι το πιο επιδραστικο στην Ιστορια του μεταλ αφου απο το '96 και μετα αλλαξε ολο το υφος του αλλά δε σας ενδιαφερει. Στo τελος του κομματιου ακουστε τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ floor toms του cavalera στο breakdown που μπουκωνουν τα bass reflex.
Δεν προτεινεται στον Λεανδρο καθως μπορει να φυγει κανενα γουφερ πανω στο κεφαλι και να γινει σαν εβραιος ραββινος. :) :)

´Ασταδιαλο μαρή με τους Βραζιλιάνους κανίβαλους !αυτο είναι για Logitech 2.1 και πολύ τους είναι,όχι για Proac !
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.476
Reaction score
37.507
αγαπητοι, οι sepultura -ειτε σας αρεσει ειτε οχι- ηταν (διοτι μιλαμε για 96, αντε 98) punk μεταλ, οχι μέταλ πανκ ευχαριστω (μην γυρισουμε τοσο πισω).
ισχύει το κατα μαιμου ευαγγέλιο "μονο το πανκ ειναι περα απο οποιο ηχο-συστημα εξορισμου"
μην επεκταθουμε φιλικά και αγωνιστικά, ειμαστε και σε νημα νεου μελους :)
 
Last edited:


C

chrispo

Guest
Απορώ, αφού ακούτε τέτοιες σαβούρες (ηχοκάγκουρες) ,γιατί δεν αγοράζετε PA speakers και καμιά 4άδα pro sub, να ακούσετε να κουφαθείτε και να το ευχαριστηθείτε.:roflmao:...τι highend & hifi , μου τσαμπουνάτε.o_O
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δεν πειράζει έχω εγώ για εσένα.
Τι θες απλά CD;
Έχει το μαγαζί.
Δεν θες κλασσική , θέλεις κάτι πιο εύκολο;
Εντάξει , βάλε Pawnshop , βάλε και Νταϊάνα πάλι θα βγάλουμε άκρη.
Το καλό σύστημα πρέπει να τα παίζει όλα καλά , εσύ ήδη μας έχεις περιορίσει σε ένα μικρό κομμάτι της δισκογραφίας.
Δεν πειράζει , ας είναι....
Pawnshop εχω.Diana εχω βαρεθει εδω και χρονια και δεν εχω τιποτα.Εχω ομως πολλα ωραια απο Contemporary,Verve και Riverside.Big band δε μου αρεσει και πολυ.
Post automatically merged:

@Γιάνννης

Αυτό τουλάχιστον παίζει για να ακούσουμε λίγο μπάσο;
View attachment 140475
Δεν το ξερω.Θα προσπαθησω μετα να δω τι στυλ ειναι.
Post automatically merged:

Πώς δεν μπορείς να κρίνεις με jazz. Αν είναι πχ big band...

Αλλά υποψιάζομαι πως το ζήτημα δεν είναι το είδος της μουσικής, αλλά το μέγεθος των μουσικών συνόλων. Σε λίγο θα ακούσουμε πως τα τρίο είναι καλύτερα καθώς πρόκειται για ιερό, άλλως συμβολικό αριθμό.

Σχεδόν παντού τα μικρά σύνολα ακούγονται καλά. Γι' αυτό και χρησιμοποιούνται στις εκθέσεις για να κρύψουν και όχι να αναδείξουν.
Το τι ακουω εχει να κανει με τι μου αρεσει κιολας σαν μουσικη.Υπαρχει τεραστια επιλογη audiophile μουσικης αλλα η πλειοψηφεια της απλα μου φαινεται...βαρετη!Εκτος απο κριση και επιδειξη,δε θα ηθελα να την ξανακουσω.

Προτιμω τα οργανα να ειναι ελαχιστα και σταθερα τοποθετημενα σε μια συγκεκριμενη θεση παρα να ακουω μια συσταδα βιολιων και τρομπονιων που φωναζουν απο τα 23μ και δεν ξεχωριζεις τη χροια η το ιδιαιτερο παιξιμο του καθε μουσικου.

Και ως συνηθως η κλασσικη μου θυμιζει τις παλιες κακες συνεδριες του οδοντιατρου μου!!!
 
Last edited:


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top