Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
... σεκς με σουιδεζα? ...με γυρνας χρονια πισω ... αλλα δε θα παρω... διεπω εναν ησυχο βιο μακρια απο τετχοιες συγκινησεις..
... στρατηγγγε... σοβαρα τωρα..λολ..μεταξυ μας...δεν σε ενοχλει η ταπετσαρια και σε ενοχλουν που θα τοποθετηθουν οι κουτες ?
με το καλο : )
Φιλαρακι,οσοι εχουν ερθει μενουν εκπληκτοι με την ωραια οπτικη ατμοσφαιρα του δωματιου.Ειναι οτι πρεπει για ακροαση παλιας μουσικης η για ταινιες-videogames τρομου.

Η ταπετσαρια ειναι ολα τα λεφτα.Απο το 65 περιπου.Δεν την αλλαζω με τιποτα!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
ταινιες-videogames τρομου
... εισαι ανννωμαλος, αυτο καλο ειναι.. :D
επαιζα φαντασμαγκορια οταν βγηκε..και μιστ..
και ειχα μια ταση για παλιες ταινιες τρομου...καλταδουρα... προαλες κατι εβλεπα ...
αλλα καπου μου το χαλας...που θα παει θα σε φερω στο λαθος δρομο..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
... εισαι ανννωμαλος, αυτο καλο ειναι.. :D
επαιζα φαντασμαγκορια οταν βγηκε..και μιστ..
και ειχα μια ταση για παλιες ταινιες τρομου...καλταδουρα... προαλες κατι εβλεπα ...
αλλα καπου μου το χαλας...που θα παει θα σε φερω στο λαθος δρομο..
Σκεψου μονο οτι αρεσει στη δικια μου και στην αδερφη μου!

Τι μου λες τωρα!Και γαμω για την εποχη του!

Αλλα εδω μιλαμε τωρα για γνησιες ταινιες τρομου οπως το The thing η το Blair Witch 1&2.Και για παιχνιδια πχ Resident Evil 7 η The Evil Within.

Σκεψου μονο οτι οι περισσοτεροι-ες τρομαζουν με αυτα!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
The thing
μεγαλη μπαντα επισης... της φρι τσαζ .. ψαξτους αλλα δεν θα σου αρεσουν...και θελεις ενεργα+90-95db για να καταλαβεις τι παιζεται.
τωρα το ποσο γνησιο ειναι το μπλερ ουιτς... ναι ηταν innovative οταν βγηκε...
απο το the thing (82) και πισω..
... γυναικες ? και θεσσαλονικιες... χμ... πολυ σπανιο (οπως παντου) να πεσεις σε κατι αξιο λογου (κυριως πανω στα κριτηρια που διαμορφωνουν τη γνωμη τους) .. τουλαχιστων βλεπονται και δεν ειναι τοσο νωχελικες οπως οι αθηναιες.... - παντως δεν τις εχω και για πολυ ροκ εν ρολ-
εχω καιρο να ανεβω, αλλα δεν το βλεπω να ξαναβγαινω απο το σπιτι μου για τα επομενα 10 χρονια..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
scrap.jpg

Eδω ειμαστε με τα χθεσινα αποτελεσματα.

Καθε θεση εχει τα μειονεκτηματα της εννοειται-θα προσπαθησω να παιξω με τη θεση προς τον πλαγιο τοιχο και με πιθανες ανακλασεις μηπως καταφερω να κατεβασω και τα 200hz.
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Μονο το L ειναι!Προχθες δεν τα λεγαμε;;Χαχα!
Τότε βάλε και το R :tongue:
(Για τον Μπέο είναι το ηχείο σου, εχει πολυ τονισμένα μεσαία, απίστευτο, +6db, δεν ήξερα πως κατασκευάζονται τετοια πράγματα :o)
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Τότε βάλε και το R :tongue:
(Για τον Μπέο είναι το ηχείο σου, εχει πολυ τονισμένα μεσαία)
Ειναι φτιαγμενα να παιζουν σχετικα κοντα σε τοιχο-δεν εχουν baffle step compensation.Το περιεργο ειναι οτι σε πολλες δοκιμες που βγαιναν κορυφαια για την κατηγορια τους,το καλυτερο ακουστικο αποτελεσμα το βγαζανε με τοποθετηση μακρια απο αυτους...

Και ομως,αυτα τα ηχεια μαζι με τα προγενεστερα ES11 και ES 14 φημιζονται ακομα και σημερα για τις μεσαιες τους.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Ειναι φτιαγμενα να παιζουν σχετικα κοντα σε τοιχο-δεν εχουν baffle step compensation.Το περιεργο ειναι οτι σε πολλες δοκιμες που βγαιναν κορυφαια για την κατηγορια τους,το καλυτερο ακουστικο αποτελεσμα το βγαζανε με τοποθετηση μακρια απο αυτους...
Άσε καλυτερα, μην γράφεις σχόλια.

Βαλε και το R να το δούμε, για το L προτιμώ την μπλε. Να δούμε τι κανει και R στην συμμετρική θέση.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
φημιζονται ακομα και σημερα για τις μεσαιες τους
Οτι τι; Πως είναι υπέρ τονισμένες;
Αυριο μαλλον τωρα μετρησεις ξανα.
Δεν μέτρησες καν το R στην ίδια θέση;
Είσαι απίστευτος :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
Γιαννη, οι φιλοι σου οι χαι ενταδες (που εχουν εγκρινει το χωρο) τι λενε για ολα αυτα ? κουτσομπολιο να γινεται.. να αλλαξουμε και λιγο κλιμα... πινω και τον 3το καφε απο το πρωι..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οτι τι; Πως είναι υπέρ τονισμένες;

Δεν μέτρησες καν το R στην ίδια θέση;
Είσαι απίστευτος :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Xαχα!Νομιζω οτι δεν εχεις καταλαβει με τι ατομο εχεις να κανεις!

Παρε την πιο ομαλη δικαναλη αποκριση.Αν δεν ειχε αυτο το μαμημενο βυθισμα....


scrap.jpg



Αν δε βαριεσαι ψαξε λιγο για τα ES14.Aκομα και σημερα τα προτιμουνε σε σχεση με πολυ πιο ακριβα βασης.
Γιαννη, οι φιλοι σου οι χαι ενταδες (που εχουν εγκρινει το χωρο) τι λενε για ολα αυτα ? κουτσομπολιο να γινεται.. να αλλαξουμε και λιγο κλιμα... πινω και τον 3το καφε απο το πρωι..
Αν εννοεις για τις μετρησεις-ουτε που τους εδειξα κατι.Δε νοιαζονται (προς το παρων) αλλα πιστευω θα καταλαβουν αν τους εξηγησω τα προβληματα.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.531
Reaction score
30.767
Οι διαφορές των παραπάνω από 10db μεταξύ των καμπυλών, οφείλονται μόνο στις διαφορετικές θέσεις τοποθέτησης;
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
265756_2dc04bdd6edfe3fbb8dbff05794debb6.jpg


Τελικά μια χαρά παίζει στα 4Κ που νόμιζα ότι βουτάει.
Η κόκκινη μέτρηση από τα 400Hz εως τα 2Κ θα έπρεπε να είναι εκεί που είναι η πράσινη.
Είναι παν κατ + 5db.

Δεν με νοιάζει τι μετράς και που.
Κάπως έτσι πρέπει να καταλήξεις.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οι διαφορές των παραπάνω από 10db μεταξύ των καμπυλών, οφείλονται μόνο στις διαφορετικές θέσεις τοποθέτησης;
Σχεδον ναι.Σε μερικες απο αυτες δεν ειναι στη θεση που πρεπει το cloud.Και εχω την εντυπωση οτι το plexi που εβγαλα απο τα πλαγια βοηθουσε καπου στα 200hz.Θα το δοκιμασω και αυτο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.768
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top