Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ετσι-μονο ο Γνετ μαλλον επιασε την περιπτωση!

Εγω ξερω οτι ο πισω τοιχος ειναι παντα το πρωτο και ισως το μοναδικο σημειο-αναλογως του χωρου-που βαζουμε διαχυση και ειμαι σιγουρος οτι εχω δωσει τα καλυτερα 30 Ευρα της ζωης μου.Αξιζε και το διωρακι που ασχοληθηκα.Δεν μπορεσα να τα κανω οπως ηθελα,δηλαδη ακριβως κυλινδρικα και λερωνουν πολυ αν δεν προσεξεις,αλλα σιγουρα το αποτελεσμα ειναι εμφανες και τα χρηματα ελαχιστα!

15807388901403395341990587118895.jpg 15807389363393382909911336146389.jpg 1580738956798663066481834456707.jpg
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Νομιζω ότι μια μελλοντικη αναβαθμιση θα ηταν να βαλεις κι ένα αγιοκλημα στην καλαμωτή. Θα πετύχαινες καλυτερη διασπορα του ηχου. Ασε που θα πηγαινε μεχρι την οροφη. Ενώ τωρα είναι ξεσκεπαστη.
Και να προσθεσω ότι μονο ετσι θα πετύχαινες στην κυριολεξια "αρωμα χαι εντ στη Θεσσαλονικη!"
 



I

iason

Guest
Ετσι-μονο ο Γνετ μαλλον επιασε την περιπτωση!

Εγω ξερω οτι ο πισω τοιχος ειναι παντα το πρωτο και ισως το μοναδικο σημειο-αναλογως του χωρου-που βαζουμε διαχυση και ειμαι σιγουρος οτι εχω δωσει τα καλυτερα 30 Ευρα της ζωης μου.Αξιζε και το διωρακι που ασχοληθηκα.Δεν μπορεσα να τα κανω οπως ηθελα,δηλαδη ακριβως κυλινδρικα και λερωνουν πολυ αν δεν προσεξεις,αλλα σιγουρα το αποτελεσμα ειναι εμφανες και τα χρηματα ελαχιστα!

View attachment 152540 View attachment 152541 View attachment 152542
Δεν παίζεσαι με τίποτα Γιανννη !
Κάπως έτσι ξεκίνησαν και στο Σιλικον βαλευ !!!!!!!!! Και δες που έχουνε φτάσει.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.233
Reaction score
27.035
Ετσι-μονο ο Γνετ μαλλον επιασε την περιπτωση!
Την "έπιασα" αδελφέ. Και νομίζω ότι μπορεί να είναι καλή περίπτωση, αρκεί να είναι σωστά ξεραμένα, για να μην έχεις πρόβλημα με σαπίσματα, βρωμιά, έντομα κ.λ.π.
Απλά θυμήθηκα μια παλιά ιστορία :D
Ξεκαθαρίστε επιτέλους!! Ποιος είναι τελικά ο "πίσω" τοίχος και ποιος ο "μπρος"??
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Φαινονται καλης ποιοτητας και ελπιζω να μην εχω θεμα καθαριοτητας.

Μετρησεις δεν κανω για αυτα και ο λογος ειναι οτι σιγουρα βοηθανε διοτι βρισκονται σε σημεια ανακλασεων προς τον ακροατη.Αν θυμαστε το IR ηταν πολυ καλο και πριν απο αυτα.Ασε που ξερω τις απαντησεις σε καθε μετρηση μου...

Αισθητικα ταιριαζουν με ολο το στυλ του δωματιου.Ξυλινο πατωμα και επιπλα,ξυλινα στορακια.Εδειξε ο χωρος ακομα πιο ζεστος αν και θα τα ηθελα λιγο πιο ομοιομορφα!

Ειχα σχεδον αποφασισει να βαλω κυλινδρικους διαχυτες ιδιοκατασκευη σε εκεινα τα σημεια αλλα νομιζω οτι αυτες οι καλαμωτες ειναι πολυ πιο αποτελεσματικες απο εναν απλο κυλινδρικο διαχυτη.
 

Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.820
Φαινονται καλης ποιοτητας και ελπιζω να μην εχω θεμα καθαριοτητας.

Μετρησεις δεν κανω για αυτα και ο λογος ειναι οτι σιγουρα βοηθανε διοτι βρισκονται σε σημεια ανακλασεων προς τον ακροατη.Αν θυμαστε το IR ηταν πολυ καλο και πριν απο αυτα.Ασε που ξερω τις απαντησεις σε καθε μετρηση μου...

Αισθητικα ταιριαζουν με ολο το στυλ του δωματιου.Ξυλινο πατωμα και επιπλα,ξυλινα στορακια.Εδειξε ο χωρος ακομα πιο ζεστος αν και θα τα ηθελα λιγο πιο ομοιομορφα!

Ειχα σχεδον αποφασισει να βαλω κυλινδρικους διαχυτες ιδιοκατασκευη σε εκεινα τα σημεια αλλα νομιζω οτι αυτες οι καλαμωτες ειναι πολυ πιο αποτελεσματικες απο εναν απλο κυλινδρικο διαχυτη.
Ναι, αλλά έχει ενδιαφέρον να δούμε τη μέτρηση πριν και μετά. Να καταλάβουμε δηλαδή που και κατά πόσο θα επιδράσουν.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ναι, αλλά έχει ενδιαφέρον να δούμε τη μέτρηση πριν και μετά. Να καταλάβουμε δηλαδή που και κατά πόσο θα επιδράσουν.
Θα κανω σε λιγο καιρο-εχω και αλλες ψιλοκατασκευες στο μυαλο για διαχυση,σε σημεια πρωτης και δευτερης ανακλασης.

Αποδεδειγμενα παντως,αν ξερεις τι να προσεξεις σε γνωστες σου ηχογραφησεις,οι διαφορες ειναι ακουστες,οταν οι επεμβασεις στον χωρο ειναι σωστες και στοχευμενες!Και μιλαω ιδιως για τη λεπτομερεια και στεροφωνικη εικονα.

Πχ οι πυραμιδες που βλεπεις πισω,υπαρχει λογος για το σχημα τους και γιατι δεν ειναι κλασσικοι διαχυτες.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Αν δε φας το ψωμί του τουλ, μπορείς μεγάλη καριέρα σαν διακοσμητής ή αρχιτέκτονας εσωτερικών χώρων.


Χωρίς πλάκα πάντως, από τη στιγμή που αισθάνεσαι άνετα στο χώρο σου, όλα καλά :drinks:.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
4 τετοιες-μετα απο διαμορφωση του σχηματος-θα μπουνε τελικα στις πισω γωνιες για ευρεως φασματος διαχυση. :) View attachment 152511
μπράβο Γιάνννο...:party:
έτσι....
αγνά υλικά διαλεγμένα κατ'ευθείαν από τη μητέρα φύση....

συμπλήρωσε και με αφρικανικά δόρατα,ασπίδες δέρματα από λεοπαρδάλεις,χαυλιόδοντες,μπούμερανγκ κλπ κλπ
χώσε και από
'εναν βαλσαμωμένο Αμπντουλ
1580747777745.png

σε κάθε γωνιά με κρυφό φωτισμό κάτω απ'τα @@ τους και πάρε τους το σκαλπ:party::cry::lol::lol::lol:
 

Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.820
μπράβο Γιάνννο...:party:
έτσι....
αγνά υλικά διαλεγμένα κατ'ευθείαν από τη μητέρα φύση....

συμπλήρωσε και με αφρικανικά δόρατα,ασπίδες δέρματα από λεοπαρδάλεις,χαυλιόδοντες,μπούμερανγκ κλπ κλπ
χώσε και από
'εναν βαλσαμωμένο Αμπντουλ View attachment 152555
σε κάθε γωνιά με κρυφό φωτισμό κάτω απ'τα @@ τους και πάρε τους το σκαλπ:party::cry::lol::lol::lol:
Σιγά μη χορέψει και τον χορό του μπάσου. :p
 


Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Ειχα σχεδον αποφασισει να βαλω κυλινδρικους διαχυτες ιδιοκατασκευη σε εκεινα τα σημεια αλλα νομιζω οτι αυτες οι καλαμωτες ειναι πολυ πιο αποτελεσματικες απο εναν απλο κυλινδρικο διαχυτη.
Θα εχεις και αποσβεση -απορροφηση επι πλεον
αλλα δοκιμασε...
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Μήπως σας τρολαρει ο γιανννης, και δεν το έχετε καταλάβει;
τρολλάρισμα θα ήταν να οργώσει το παρκέ και να σπείρει μπαμπάκια

αυτό όμως 100% όχι....
το απολαμβάνει πραγματικά...και όντως πιστεύει ότι ακούει αυτά που μας λέει
και για να μην είναι μόνος
σαν την καλαμιά στο κάμπο...
έφερε και παρέα :lol:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Νομιζω ότι μια μελλοντικη αναβαθμιση θα ηταν να βαλεις κι ένα αγιοκλημα στην καλαμωτή. Θα πετύχαινες καλυτερη διασπορα του ηχου. Ασε που θα πηγαινε μεχρι την οροφη. Ενώ τωρα είναι ξεσκεπαστη.
Και να προσθεσω ότι μονο ετσι θα πετύχαινες στην κυριολεξια "αρωμα χαι εντ στη Θεσσαλονικη!"
Τουλαχιστον ο δικος μου χωρος δεν μοιαζει με φτηνο κω..μπαρο... :fuckyou:
Αν δε φας το ψωμί του τουλ, μπορείς μεγάλη καριέρα σαν διακοσμητής ή αρχιτέκτονας εσωτερικών χώρων.


Χωρίς πλάκα πάντως, από τη στιγμή που αισθάνεσαι άνετα στο χώρο σου, όλα καλά :drinks:.
Δυσκολα-δεν σπαω τον καρπο.
This is a serious thread and forum :D
You bet...Sometimes!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.880
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top