Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Αυτή την εμμονή με τα ΔΥΟ ηχεία δεν την καταλαβαίνω.

Είναι κάποια θρησκεία;
Σαν δόγμα ένα πράμα;
Αυτοοριστήκατε θεματαφύλακες του στέρεο;
Τι υπερασπίζεστε;

Έτσι κάνετε με όλα;
Αυτοκίνητο 40ετίας και σόμπα με πριονίδι ένα πράμα;
Από γραφομηχανή γράφεται στο σάιτ;

Εν κατακλείδι.
Πάτε καλά;

Υγ: Από δικάναλο ακούω αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το άλλο δεν είναι τεχνολογικά κλάσεις ανώτερο.


Αφού ακούς από δικάναλο αυτή την εμμονή με το πολυκάναλο δεν την καταλαβαίνω.
Πάρτο πρώτα και μετά μιλάς...
Να μιλήσει δηλαδή ο termatogazi το καταλαβαίνω, αλλά εσύ ?

Υ.Γ. Το μόνο σύστημα που θα ΄θελα να ακούσω από βόρεια είναι του Μαικτουτερματογκαζι και ξέρεις γιατί?
Τα σιγανά τα ποταμάκια να φοβάσαι.

hl.jpg
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Μιας και το νήμα εξακολουθεί να βάλλεται πανταχόθεν θα πω πως στο vocal range δεν μετράμε μόνο τα άκρα αλλά θα πρέπει να υπάρχουν και τα ενδιάμεσα ;). Πέντε οκτάβες σε ανδρική φωνή δεν υπάρχουν ούτε για πλάκα, ίσως κάποιοι τσιριχτοί μεταλλάδες να μπορούν να πιάσουν σε κορώνες άκρα σε 3-4 οκτάβες αλλά δε θα έχουν τα ενδιάμεσα. Για παράδειγμα η yma sumac είχε (πραγματικά είχε) σχεδόν 5 οκτάβες. Μεγάλες τραγουδίστριες έφταναν τις 3 οκτάβες (που είναι σπουδαία επίδοση) όπως πχ η Janis Joplin. Πέντε οκτάβες πρέπει να είναι πάνω κάτω το range της ανθρώπινης φωνής, από βαρύτονο μέχρι σοπράνο, τουλάχιστο αυτό υποθέτω (μη βαράτε δεν έχω ιδέα από όπερα).
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Και επισης,οντας πανδυσκολο να φροντιστουν ολες οι πρωιμες ανακλασεις ενος τετοιου συστηματος,ιδιως για πολλες θεσεις ακροασης,νομιζω θα ακουγεται ενα θολο και λασπωδες αποτελεσμα.
Δε θελω να παρεξηγηθω και να αναζωπυρωσω την κατασταση!



... μόλις το 'κανες .
 


TGD

Μηνύματα
7.135
Reaction score
7.175
Α, το έχουν κάνει ήδη αυτό εδώ και χρόνια. Η Naxos με το "Virtual Haydn":
Α recording of the complete works of Joseph Haydn for solo keyboard in nine virtual reconstructions of the rooms in which these pieces would have been originally performed, using seven specially-crafted historical keyboards.
Και τώρα που βλέπω πόσο έπεσε η τιμή, μάλλον θα το παραγγείλω...
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Αφού ακούς από δικάναλο αυτή την εμμονή με το πολυκάναλο δεν την καταλαβαίνω.
Πάρτο πρώτα και μετά μιλάς...
Να μιλήσει δηλαδή ο termatogazi το καταλαβαίνω, αλλά εσύ ?

Υ.Γ. Το μόνο σύστημα που θα ΄θελα να ακούσω από βόρεια είναι του Μαικτουτερματογκαζι και ξέρεις γιατί?
Τα σιγανά τα ποταμάκια να φοβάσαι.

View attachment 140804
Μιλάμε για το αν παιζ καλύτερα ή όχι.

Τι σημασία έχει τι έχει ο καθένας;
Δηλαδή πρέπει να έχω φερραρι για να παραδεχτώ ότι είναι καλύτερο από το δικό μου κουβαδακι;
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μιλάμε για το αν παιζ καλύτερα ή όχι.

Τι σημασία έχει τι έχει ο καθένας;
Δηλαδή πρέπει να έχω φερραρι για να παραδεχτώ ότι είναι καλύτερο από το δικό μου κουβαδακι;
Η Ferrari θεωρείται hiendια στο χώρο του αυτοκινήτου, άκυρο λοιπόν για πολυκάναλο... ενώ συνήθως τα πολυκάναλα έχουν στηθεί με επαγγελματικά και δη ενεργά, επομένως πες.....Scania κι είσαι μέσα :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Η Ferrari θεωρείται hiendια στο χώρο του αυτοκινήτου, άκυρο λοιπόν για πολυκάναλο... ενώ συνήθως τα πολυκάναλα έχουν στηθεί με επαγγελματικά και δη ενεργά, επομένως πες.....Scania κι είσαι μέσα :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Όχι απλώς Scania,αλλά πρωτίστως λέμε κι ενάντια στη...Βασκανία σε ορισμένες περιπτώσεις - υπολήψεις δεν θίγονται...
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
... δεν διασώζεται το schizophrenia σε κασσέτα πλεων. Πιθανοτατα να ειναι οι Sepultura η αιτια που δεν εχω LP Ministry (βεβαιως υπαρχουν σε καμποσα CD και DVD, και καποια ακυκλοφορητα σε mp3- eureka pile το λατρεμενο για διαλογισμο cheers Guru Bhutia), υποθέτω οτι ηθελα να πω προχτες, αλλα προεκυψε η καλπαζουσα πνευματικη αποσαρθρωση.. και βγηκα βολτα για φαγητο.. ή οποια ξαναχτυπα.. και παω για τη Σαββατιάτικη βολτα μου.
andiamo!
Crucificado pelo sistema

Σωραιος decembered :)
 



Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Floor Jansen, the singer of the band Nightwish
Κι όμως στο Phantom of the Opera, μου αρέσει καλύτερα η εκτέλεση της Tarja.
Post automatically merged:

μου φαινεται αφυσικο να ερχεται ο ηχος απο παντου
Για τα βιολιά που πετάνε, τί άποψη έχεις;
Post automatically merged:

Θα ανεβάσουμε και οι δύο στο you tube
Εεε;;;
Post automatically merged:

by the way, έχετε καταλάβει ότι άλλαξα nickname,ε?
Όχι!! Καλά που το είπες, Νίκο!
Post automatically merged:

επαγγελματικά
Επαγγελματικά δεν είναι μόνο τα φορτηγά. Επαγγελματικό είναι και Impreza Sti αγωνιστικό για αναβάσεις και η Formula 1 για πίστα και τα Group C και τα DTM και και και... αλλά εσύ κολλημένος!
 
Last edited:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Για τα βιολιά που πετάνε, τί άποψη έχεις;
άμα έχεις καλή καραμπίνα.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post automatically merged:

Επαγγελματικά δεν είναι μόνο τα φορτηγά. Επαγγελματικό είναι και Impreza Sti αγωνιστικό για αναβάσεις και η Formula 1 για πίστα και τα Group C και τα DTM και και και... αλλά εσύ κολλημένος!
Πετράκο, άλλο επαγγελματικό..άλλο αγωνιστικό!!...έχεις δει καμιά formula1 σε έκδοση... pickup????...
Προσοχή!!!!, η συνεχής έκθεση σε πολυκάναλο ήχο προκαλεί ....παραισθήσεις!!:wink::wink:
 
Last edited:


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
ενώ συνήθως τα πολυκάναλα έχουν στηθεί με επαγγελματικά και δη ενεργά, επομένως πες.....Scania κι είσαι μέσα
Eντελώς ανεπίδεκτος μαθήσεως ή εντελώς τρολλ?

άμα έχεις καλή καραμπίνα...
Έλα κόφτο .
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
άμα έχεις καλή καραμπίνα.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πετράκο, άλλο επαγγελματικό..άλλο αγωνιστικό!!...έχεις δει καμιά formula1 σε έκδοση... pickup????...
Προσοχή!!!!, η συνεχής έκθεση σε πολυκάναλο ήχο προκαλεί ....παραισθήσεις!!:wink::wink:
Ευκαιρίας δοθείσης,πώς λέγεται μια αποτυχημένη επέμβαση Bypass ;
Bye-bye,πας... :roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.411
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top