Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.878
Reaction score
20.368
Λεανδρε, πες οτι ερχεσαι σπιτι μου, κλεινομαστε στο χωρο με τα ντραμς, καθεσαι απεναντι και αρχιζω εγω να τα κοπαναω για 5 λεπτα.
Συμπαίκτρια, την επόμενη φορά που θα έρθω Αθήνα, γίνεται να έρθω εγώ σπίτι σου, να τα σπάσουμε όλα - κυριολεκτικά;!;!;!;!;!;!; Παίζεις δίκαση/διπέταλο ή όχι;
Σε διαβεβαιω και οσοι παιζουν ντραμς ας με διαψευσουν, οτι θα υπαρξει ΠΟΝΟΣ. Θα πονεσεις απο την ενταση τοσο πολυ που θα νομισεις οτι σου καρφωνω τις μπακετες μεσα στ' αυτια.
Επιβεβαιώνω. Όσοι άτυχοι τόλμησαν να μου ζητήσουν να παίξω free form solo στο υπόγειο που είχα στημένο το set, στα 30 δευτερόλεπτα παρακάλαγαν να σταματήσω. Έμαθαν και την αξία του να φοράς ωτοασπίδες σε συναυλίες.

Επίσης, πάνω σε κάτι που είπε ο @costas EAR πριν, αισθάνομαι πολύ τυχερός που το σύστημα αναφοράς μου, ΔΕΝ είναι το δικό μου.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
Tί μου θύμισες τώρα. Σοκ και Δέος ή απλά μόνο Δέος.... Υπερφυσικό

https://polyhymnia.com/studios-equipment/concertgebouw-studio-amsterdam/

Θα ζούσα με ζεύγος αυτών μετά των sub τους ευτυχισμένος. Αν έμπαινε και 3ο στο παιχνίδι θα γινόμουν και 10 χρόνια νεότερο από τη χαρά μου. Οver and out που λένε.
Ο μόνος λόγος που δε πήρα Γκριμ, ήταν διότι έπρεπε να πάρω 11 τεμάχια...

Δυστυχώς δεν είχα να διαθέσω τέτοιο ποσό, για 11-αδα ή 12-αδα. Και δεν νομίζω ότι θα διαθέσω ποτέ τέτοιο ποσό.

Για τυπικό δικάναλο μια χαρά λεφτά είναι, μαζί με τα σαμπ τους παίζουν δγιαολεμένα τα αφιλοτιμα, απίστευτα ηχεία, αλλά για immersive setup, όχι, ξεφεύγει πολύ το κόστος, δεν είναι στο πορτοφόλι μου. ;)
 
Last edited:

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Συμπαίκτρια, την επόμενη φορά που θα έρθω Αθήνα, γίνεται να έρθω εγώ σπίτι σου, να τα σπάσουμε όλα - κυριολεκτικά;!;!;!;!;!;!; Παίζεις δίκαση/διπέταλο ή όχι;

Επιβεβαιώνω. Όσοι άτυχοι τόλμησαν να μου ζητήσουν να παίξω free form solo στο υπόγειο που είχα στημένο το set, στα 30 δευτερόλεπτα παρακάλαγαν να σταματήσω. Έμαθαν και την αξία του να φοράς ωτοασπίδες σε συναυλίες.

Επίσης, πάνω σε κάτι που είπε ο @costas EAR πριν, αισθάνομαι πολύ τυχερός που το σύστημα αναφοράς μου, ΔΕΝ είναι το δικό μου.
Kαι μαλιστα ενα απο τα καλυτερα σετ ολων των εποχων. Μοντελο του 80 αλλά...

fSonor_Signature_Drums__Protec_amp_Signat_5a6beb8d8b0bb.jpg


παρατηρησε οτι η κασα εχει σουρντίνα. Ναι ΣΟΥΡΝΤΙΝΑ. Αναλογως τη θεση της ρυθμιζεται η ενταση και οι αντηχησεις που θα βγαλει προς τα εξω. Οι υπολοιποι με κοινα σετ βαζουν κουβερτες, φελιζολ κι αλλες αηδιες για να μειωσουν τον κροτο. Χωριε σουρντινα και με ανοιχτη εξωτερικη μεμβρανη ο Λεανδρος ειναι νεκρος στο πρωτο χτυπημα.....χαχαχα.:). Και τωρα...

s-l640.jpg


...το ταμπουρο 14χ8. Με 8 ιντσες βαθος, με κινητη γεφυρα στη χορδιερα, με 12 κλειδια και με 140 ντιμπι ταμπουριά....Με το μπαμ θα σου φυγει το μουστακι.... :roflmao:

sonor signature
double stroke
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Kαι μαλιστα ενα απο τα καλυτερα σετ ολων των εποχων. Μοντελο του 80 αλλά...

View attachment 140749

παρατηρησε οτι η κασα εχει σουρντίνα. Ναι ΣΟΥΡΝΤΙΝΑ. Αναλογως τη θεση της ρυθμιζεται η ενταση και οι αντηχησεις που θα βγαλει προς τα εξω. Οι υπολοιποι με κοινα σετ βαζουν κουβερτες, φελιζολ κι αλλες αηδιες για να μειωσουν τον κροτο. Χωριε σουρντινα και με ανοιχτη εξωτερικη μεμβρανη ο Λεανδρος ειναι νεκρος στο πρωτο χτυπημα.....χαχαχα.:). Και τωρα...

View attachment 140750

...το ταμπουρο 14χ8. Με 8 ιντσες βαθος, με κινητη γεφυρα στη χορδιερα, με 12 κλειδια και με 140 ντιμπι ταμπουριά....Με το μπαμ θα σου φυγει το μουστακι.... :roflmao:
μα δεν έχω μουστάκι καρδιά μου!!
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
από αυτό εμπνεύστηκα bhutia μ:

Άκου καλά - ειδικότης ούτως ή άλλως - το περιεχόμενο των αποσπασμάτων... :roflmao:
Οι μεταφορικές συμπτώσεις είναι σπαρταριστές...
Kαι μαλιστα ενα απο τα καλυτερα σετ ολων των εποχων. Μοντελο του 80 αλλά...

View attachment 140749

παρατηρησε οτι η κασα εχει σουρντίνα. Ναι ΣΟΥΡΝΤΙΝΑ. Αναλογως τη θεση της ρυθμιζεται η ενταση και οι αντηχησεις που θα βγαλει προς τα εξω. Οι υπολοιποι με κοινα σετ βαζουν κουβερτες, φελιζολ κι αλλες αηδιες για να μειωσουν τον κροτο. Χωριε σουρντινα και με ανοιχτη εξωτερικη μεμβρανη ο Λεανδρος ειναι νεκρος στο πρωτο χτυπημα.....χαχαχα.:). Και τωρα...

View attachment 140750

...το ταμπουρο 14χ8. Με 8 ιντσες βαθος, με κινητη γεφυρα στη χορδιερα, με 12 κλειδια και με 140 ντιμπι ταμπουριά....Με το μπαμ θα σου φυγει το μουστακι.... :roflmao:

sonor signature
double stroke
Rosinante...προφανώς σ'έχουν...προλάβει. ;)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.878
Reaction score
20.368
Kαι μαλιστα ενα απο τα καλυτερα σετ ολων των εποχων. Μοντελο του 80 αλλά...

View attachment 140749

παρατηρησε οτι η κασα εχει σουρντίνα. Ναι ΣΟΥΡΝΤΙΝΑ. Αναλογως τη θεση της ρυθμιζεται η ενταση και οι αντηχησεις που θα βγαλει προς τα εξω. Οι υπολοιποι με κοινα σετ βαζουν κουβερτες, φελιζολ κι αλλες αηδιες για να μειωσουν τον κροτο. Χωριε σουρντινα και με ανοιχτη εξωτερικη μεμβρανη ο Λεανδρος ειναι νεκρος στο πρωτο χτυπημα.....χαχαχα.:). Και τωρα...

View attachment 140750

...το ταμπουρο 14χ8. Με 8 ιντσες βαθος, με κινητη γεφυρα στη χορδιερα, με 12 κλειδια και με 140 ντιμπι ταμπουριά....Με το μπαμ θα σου φυγει το μουστακι.... :roflmao:

sonor signature
double stroke
Πωωωωω, ρε κοπελιά! Με έφτιαξες τώρα! Τι setάρα είναι αυτή! Για πες, τα πετάλια, "in TAMA we trust" κι έτσι ή με γελούν τα μάτια μου;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
:dance2:
Kαι μαλιστα ενα απο τα καλυτερα σετ ολων των εποχων.
:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Να, άμα έχεις κάτι τέτοια ακούσματα, μετά λογικό είναι να βλέπεις τα 6-αρια όπως τα βλέπω και γω... 8-)

Γενικώς βέβαια, είναι έως "απάνθρωπο" να θες να βγάλει ένα ζευγάρι ηχεία (μαζί με τα σαμπ τους) το δυναμικό τέτοιων οργάνων, αλλά από την άλλη, υπάρχουν ένα σωρό ηχεία αξιόλογα και ικανά ακόμα και για τέτοια σενάρια. Όχι με 6-αρακια... :tongue:

Βεβαίως, σε ένα σεταπ με πολλαπλούς δορυφόρους, είναι απίστευτα πιο εύκολο να αναπαραχθούν τέτοιου επιπέδου δυναμικά, χωρίς όμως να είναι "απλή υπόθεση" σε καμία περίπτωση. :drinks:
 
Last edited:



Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
μα δεν έχω μουστάκι καρδιά μου!!
Δε μιλουσα σε σενα αλλά στον wizzy.

Ζωρικο σετ πολλα μπραβο Ροζιναντε , απο πιατινια τωρα τι εχει το οπλοστασιο?
Tι άλλο; Paiste 2002 την ιστορικη κοκκινη σειρα

Πωωωωω, ρε κοπελιά! Με έφτιαξες τώρα! Τι setάρα είναι αυτή! Για πες, τα πετάλια, "in TAMA we trust" κι έτσι ή με γελούν τα μάτια μου;
Η φωτο δεν ειναι τα δικα μου. Θα ανεβασω καποια στιγμη τα δικα μου. Ολα ειναι sonor signature, πεταλια, βασεις, τα παντα απο την ιδια σειρα. 40 χρονια και δεν εχουν χαλασει ακομα. Γερμανια παιδι μου, τι να λεμε.:)
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
11.774
Δε μιλουσα σε σενα αλλά στον wizzy.


Tι άλλο; Paiste 2002 την ιστορικη κοκκινη σειρα


Η φωτο δεν ειναι τα δικα μου. Θα ανεβασω καποια στιγμη τα δικα μου. Ολα ειναι sonor signature, πεταλια, βασεις, τα παντα απο την ιδια σειρα. 40 χρονια και δεν εχουν χαλασει ακομα. Γερμανια παιδι μου, τι να λεμε.:)
Γμτ, πάνω που ήθελα να σου χωθώ για το βάζο πάνω στο ηχείο!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.878
Reaction score
20.368
Η φωτο δεν ειναι τα δικα μου. Θα ανεβασω καποια στιγμη τα δικα μου. Ολα ειναι sonor signature, πεταλια, βασεις, τα παντα απο την ιδια σειρα. 40 χρονια και δεν εχουν χαλασει ακομα. Γερμανια παιδι μου, τι να λεμε.:)
Δεν είναι τα δικά σου;:( Άντε ρε κοπελιά, "κηδεία με ξένα κόλλυβα" θα κάναμε...
Πότε θα ανεβάσεις τα δικά σου; Σε άλλο thread, ε, μην μας κατηγορεί ο @Γιάννης ότι βγαίνουμε off-topic στο thread του.8-)
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Δεν είναι τα δικά σου;:( Άντε ρε κοπελιά, "κηδεία με ξένα κόλλυβα" θα κάναμε...
Πότε θα ανεβάσεις τα δικά σου; Σε άλλο thread, ε, μην μας κατηγορεί ο @Γιάννης ότι βγαίνουμε off-topic στο thread του.8-)
To δικο μου εχει 2 κασες συντροφε!!
2 κανονια 22 ιντσων.:vinsent:
 


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
For all the stup-fuckin-idiots επαέ να πω ότι το μόνο άτομο που θα μπορούσε να μιλήσει (ο Μιχάλης termatogazi δηλαδή) δεν μιλάει και αντ' αυτού ανέλαβαν κάποια τσιράκια (και σίγουρα δεν αναφέρομαι στον dimi fuckin borgir) να μας σκοτίζουν τα αρχίδια να πούμε για το πόσο καλή φάση είναι η πολυκάναλη απεικόνιση του γεγονότος. Επιστημονολογία του κερατά δηλαδή και ουσία μηδέν. Για πέτε μας ρε αλάνια αν αυτό

σε πολυκάναλη φάση είναι πιο καλό να πούμε ....... κι άμα είναι κλάστε μας τα αρχίδια γιατί είμαστε και μάγκες ναούμ
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.437
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top