Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Aν συνεχίζεις να θέλεις ηχεία , θα ευλογήσω τα γένια μου και θα σου προτείνω αυτά.

Τα συγκεκριμένα έχουν τιμή 5000€ , αλλά έχω ένα ζεύγος που ανοίχτηκε για μιά μέρα στην εκδήλωση της Wavemotion.
Eιδική τιμή για σένα και όλα τα μέλη του avsite.gr , 3000€.
Ευχαριστω για την προταση.Θα κοιταξω τις μετρησεις του Stereophile και ισως και απο αλλου και θα το σκεφτω.
Φτου...Και σκεπτόμουν μήπως τα έπαιρνα ο ίδιος στη θέση των Triton...με την ΄΄καμπίνα της πλάκας΄΄. :sneaky:
Μρ.Μπουτια,δεν ειναι δικο μου πορισμα...Χιαρ γιου γκοου.

Screenshot_20200819-200242_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20200819-200308_Samsung Internet.jpg


Διαφωνεις και γιατι;
 
  • Like
Reactions: PMC

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.694
Ευχαριστω για την προταση.Θα κοιταξω τις μετρησεις του Stereophile και ισως και απο αλλου και θα το σκεφτω.

Μρ.Μπουτια,δεν ειναι δικο μου πορισμα...Χιαρ γιου γκοου.

View attachment 176757 View attachment 176758

Διαφωνεις και γιατι;
Πού λέει ότι είναι της πλάκας?
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Τα συγκεκριμένα Q είναι ''luxury''ηχεία. Η εταιρία προσέχει τα προιόντα της, έχει αξιόλογα ηχεία ακόμα και στις χαμηλού κόστους σειρές. Δείτε τις μετρήσεις εσείς που καταλαβαίνετε περισσότερα να μας πείτε τη γνώμη σας..

Το μόνο ''αρνητικό'' που έχω βρει διαβάζοντας είναι πως κάποιοι τα βρίσκουν λίγο ευγενικά, στρογγυλεμένα στα άκρα.. ;)
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πού λέει ότι είναι της πλάκας?
Δηλαδη;;;;;;
Οχι, δεν εχουν εξωτικα υλικα οι καμπινες τους. Και; Εχεις ακουσει καποιο;
Δεν εννοω οτι ειναι για πεταμα.Αλλα για ενα ηχειο που φτιαχτηκε για να χτυπησει ακριβοτερα,δεν περιμενα να ακουγεται η καμπινα.Το λεει ξεκαθαρα ο reviewer.

Οχι,δεν τα εχω ακουσει αλλα μαλλον θα το κανω συντομα σε καταστημα στην Θεσσαλονικη.

Και προς θεου-δεν θελω να προσβαλλω τους κατοχους τους.Κουβεντα κανουμε.
 
  • Love
Reactions: PMC

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Και μια και μιλήσαμε για τις νέες σειρές της Spendor...
H εταιρία έχει βγάλει 2 σειρές την A και την D line πέρα από τα classic.
Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ της Α και D ξέρει κάποιος ?
Δεν ξέρω ακριβώς τιμές αλλά νομίζω είναι κοντά τα αντίστοιχα μοντέλα.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ευχαριστω για την προταση.Θα κοιταξω τις μετρησεις του Stereophile και ισως και απο αλλου και θα το σκεφτω.

Μρ.Μπουτια,δεν ειναι δικο μου πορισμα...Χιαρ γιου γκοου.

View attachment 176757 View attachment 176758

Διαφωνεις και γιατι;
To Triton 7 έχει καμπίνα μικρότερων διαστάσεων,λιγότερα ενεργά στοιχεία και στιβαρότερη δόμηση.Η δε διάταξη των παθητικών ακτινοβολητών σε αντίθετες πλευρές εξασφαλίζει αμοιβαία εξουδετέρωση παρασιτικής ενέργειας από τη μετακίνησή τους...Ένας εκ των λόγων που προτιμήθηκε ως δορυφόρος έναντι των μεγαλύτερων μοντέλων...
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
οκαυ ... τα GE ειναι πολυ προτιμοτερα στην περιπτωση του Γιανννη, απο spendor που μονο 3δρομα προτεινω και προτιμω ο ιδιος, χρειαζονται αρκετα βατ και τεραστια φροντιδα χωρου, και βεβαια αρκετο χωρο και θα παικσουν απλα ικανοποιητικα τις περισσοτερες φορες, τα GE ειναι εξυπνοτερη λυση. 🐒 8-)
ας πουμε οτι ειναι ενα gti(σπεντορ) εναντιων 4 x 4(g.e.) ..και θες να πας εξοχη.. 🐒
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
οκαυ ... τα GE ειναι πολυ προτιμοτερα στην περιπτωση του Γιανννη, απο spendor που μονο 3δρομα προτεινω και προτιμω ο ιδιος, χρειαζονται αρκετα βατ και τεραστια φροντιδα χωρου, και βεβαια αρκετο χωρο και θα παικσουν απλα ικανοποιητικα τις περισσοτερες φορες, τα GE ειναι εξυπνοτερη λυση. 🐒 8-)
ο ΓΙάνννης θεωρώ ότι έχει ένα πολύ μεγάλο αρνητικό σε αυτό που σκέφτεται να κάνει

ότι δηλαδή η επόμενη επιλογή ηχείου....θα πρέπει να θυμίζει σε εικόνα κάτι από το προηγούμενο

πρέπει να το αποβάλλει αυτό με κάθε τρόπο
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ναι υπαστυνομε Νταχαρη , και εγω το ιδιο πιστευω .. αλλα δε μου πεφτει και πολυ λογος στις επιλογες του καθενως. 🐒
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δηλαδη τι θα προτεινες εσυ για 2 τετοια και τροπο ενσωματωσης;
Αυγουστιατικα κανουμε διακοπες, ειναι και τα μελτεμια που σε πανε αποδω κιαποκει...:lolsign:

το πιο απλο και οικονομικο ειναι 2 sub 12ρια κλειστα και ενα mini dsp 2x4 = 900e
.......δοκιμαζεις και βλεπεις τι θες να κανεις και που να πας.....θα καταλαβεις ακριβως τι παιζει.
Μπορει και να μεινεις με αυτα τα 900e :biggrin:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
...θα εννοω εξοχη->εκδρομη εκτος πλαισιου χαλι-φαι. 🐒
ε παρε σπεντορ εσυ, αλλα ασε τον Ιωανννη να παρει τα γκολντεν ιαρ... δε μας λυπασαι να βγαζει τα χαλιεντικα του συμπερασματα βαση σπεντορ ?? 8-)
 

Μηνύματα
348
Reaction score
685
Κάποιες φορές όλα είναι σχετικά , αυτό ήθελα να δείξω , και όχι να υποδείξω ηχεία ή αγορές.

Fixed λοιπόν

ας πουμε οτι ειναι ενα 4 χ4 (σπεντορ) εναντιων GTI(g.e.) ..και θες να πας σε ωραια στριφτερη διαδρομη... 🐒
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Κάποιες φορές όλα είναι σχετικά , αυτό ήθελα να δείξω , και όχι να υποδείξω ηχεία ή αγορές.

Fixed λοιπόν
...το καταλαβα Μελλοδε ... εγω λεω να ξεκινησουμε στοιχηματα...που θα καταληξει ο Γιανννης.. 🐒
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top