Ασημένιος δίσκος vs streaming, τι έχμε δω?



head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
... γεγονος η βολικη αναισθησια ... 🐒
-ισως ειμαι εγω ετσι περιεργος, αλλα σε μια λιγοτερο στενομυαλη κοινωνια, τα (μεγαλα) ονοματα του παρελθοντως... καπου θα αποδοκιμαζαν τους οπαδους τους... ή ακομη και δεν θα επαιζαν σημερα τα ιδια πραματα...

-ασχοληθηκαμε με μηχανηματα και συγκρισεις μεχρι τα 25, αντε μεχρι τα 30 φτανει πχιαααααααααααα ..... :boast:
Ορίστε άλλη μια "βολική αναισθησία" μιας που κάποτε κινδύνεψες να αρχίσεις να ακούς Pink Floyd αλλά απέφυγες τον κίνδυνο! 😁
[/URL]
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.559
Reaction score
37.837
.... ακομα δεν εχω ακουσει ... (δηλαδη κατοπιν συζητεων ετων....αντε 2-3-4-5 κομματια εξω εξω-να εχω βαλει και 2-3 δισκους ετσι να στριμαρουν λιγο..)... :boast:
δεν εκφερω αποπση, γιατι εχω την υποψια ο κιθαριστας τους ειναι καποιος (πρωην) διοικητης εδω μεσα.. 8-)
1658323821655.jpeg
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.559
Reaction score
37.837
...πραγματι το πιο πιθανο ο τιτλος του βιβλιου του Κ.Αναν, να εχει εμπνευστει απο τους P.Floyd (οπως και το βιβλιο "γουρουνια στον ανεμο" του αγαπημενου σκηνοθετη Νικου Νικολαιδη).
Οι παλαιοτερες γενιες ειχαν αρκετα ψηλα τους Πινκ Φλουντ, αυτο δεν σημαινει και πολλα για τις νεοτερες (καθοτι αρκετα κοινωνικα θεματα επιτασσουν διαφορετικες πρακτικες) .... (...)
Η γνωμη μου σε τετοια ζητηματα ειναι οι μπαντες/τα μουσικα ειδη/κινηματα να αποτελουν εναυσμα και ερεθισμα προς περαιτερω εξελιξη του κοινου ... και οχι "πανακεια" .. καθοτι η μουσικη που ευαγγελιζεται (σε μουσικοφιλικους κυκλους) ... περισσοτερο μαλλον κανιβαλιζεται απο τετοιες νοοτροπιες .. :)
-ασχετα αν εγω ειμαι (απο) αλλο ανεκδοτο. 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Σοφά μίλησες γέροντα εεεε μαιμού ήθελα να π(ι)ω.
Μόνη ένσταση μου όμως είναι ότι το νέο που απαιτείται από τα κοινωνικά θέματα δεν είναι εξέλιξη του παλιού απαραίτητα αλλά μερικές φορές διαφοροποίηση.
 

Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Σοφά μίλησες γέροντα εεεε μαιμού ήθελα να π(ι)ω.
Μόνη ένσταση μου όμως είναι ότι το νέο που απαιτείται από τα κοινωνικά θέματα δεν είναι εξέλιξη του παλιού απαραίτητα αλλά μερικές φορές διαφοροποίηση.
Α, ωραία κοινωνική συζήτηση. Για να συμβάλλω και εγω με την βαθιά φιλοσοφική μου ματιά. :D

Λοπόν οι νέοι είναι όλοι για σφαλιάρες. Αναπόφευκτο, προβλεπόμενο απο τη φύση. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Όταν γεράσουν και καταλάβουν είναι αργά. Και όταν μετά, λίγοι πάνε να συμβουλεύσουν τους νέους, τους λένε κ@λόγερους, και ο κύκλος συνεχίζεται. :D
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.559
Reaction score
37.837
(κατα γενικη ομολογια, δεν εχω αλλαξει το παραμικρο απο 16 χρονων) ...... να του καει το βιντεο να μην μπορει να συγκρινει ριπαρισμενο VHS με original... :king::angel:
Μόνη ένσταση μου όμως είναι ότι το νέο που απαιτείται από τα κοινωνικά θέματα δεν είναι εξέλιξη του παλιού απαραίτητα αλλά μερικές φορές διαφοροποίηση.
... γινεται ποικιλοτροπως ... πχ. μπορει να επιτευθει υπο το πρισμα μιας καπχοιας αρμονικης αντιθεσης, τοσο εκουσια, οσο και ακουσια σε πιο συλλογικη συνειδηση. (αρα υπαρχει συνδεση και των γενεων αλλα και των θεματων).
Καλιστα βεβαια μπορει και να διαφοροποιηθει και να ειναι ασυνδετο (ασυνεχες) εντελως... 8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Μαϊμού; αυτός ρε σε είπε κ@λόγερο!
Εσυ τι μιλάς ρε ? Εσυ και εγω είμαστε με το ένα πόδι στον τάφο, δεν το έχεις καταλάβει ? :D Νομίζεις θα σε σώσει η γνώση ή το υψηλό IQ σου ? Τσάκ σήμερα γράφεις ωραία και καλά εδω για πολυκάναλο , τσάκ αύριο εγκεφαλικό:D
 


Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Από σκληρό παίζει καλύτερα, αλλά από τι σκληρό; εδώ σε θέλω, γιατί όλοι οι σκληροί δεν είναι ίδιοι. 😜
Εγώ πάντως είχα μια φωτογραφία μου στο μηχανικό Western Digital και μόλις την αντέγραψα στον Samsung SSD και την άνοιξα, ήμουν πιο όμορφος.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Εγώ πάντως είχα μια φωτογραφία μου στο μηχανικό Western Digital και μόλις την αντέγραψα στον Samsung SSD και την άνοιξα, ήμουν πιο όμορφος.
Γράψε ότι άλλαξες και καλώδιο ρεύματος στο pc και έβαλες audiophile. Δεν είναι ντροπή.
 

Μηνύματα
27.232
Reaction score
25.206
Μαϊμού, με είπε ότι έχω πάθει το 4ο εγκεφαλικό.
Ε δεν έχει μάθει να μετράει σωστά ακόμα.
Τώρα μαθαίνει και την προπαίδεια σαν τον Ζήκο ένα πράμα.
Δεν είναι τίποτα, στα 4 που σου έβαλε , πρόσθεσε 5-6 ακόμα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.559
Reaction score
37.837
Μαϊμού, με είπε ότι έχω πάθει το 4ο εγκεφαλικό.
... τι ειναι τα εγκεφαλικα.. subwoofer ... :dontmentionit:
γεγονος οτι τα τελευταια (10-20) χρονια δε λογαριαζουν και δε χαμπαριαζουν απο ηλικιες ... περισσοτερο επικινδυνο κατι τετοιο βρισκω στους νεοτεροι πχ γνωστο συνδρομο burnout.. (γι αυτο και εχω μαζι μου παντα εναν πυροσβεστηρα...🐒)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.053
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top