Βοήθεια για επιλογή ενισχυτή

P

PMC

Guest
Υπάρχουν και οι Krell του λαού, βλεπε Bryston. Αυτούς "φωτογράφιζα" στην αρχική μου τοποθέτηση. Σκυλιά μηχανήματα, ουδέτερος ήχος, δύναμη με το τσουβάλι, αλλά δύσκολο να τους βρει μεταχειρισμένους σε χαμηλή τιμή.
Οι bryston είναι απλά τίμια μηχανάκια και δεν είναι φθηνά.
Δεν ξέρω αν οι krel δίνουν 20 χρόνια εγγύηση στους ενισχυτες τους...
[DOUBLEPOST=1555741532][/DOUBLEPOST]Krell
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Οι bryston είναι απλά τίμια μηχανάκια και δεν είναι φθηνά.
Δεν ξέρω αν οι krel δίνουν 20 χρόνια εγγύηση στους ενισχυτες τους...
[DOUBLEPOST=1555741532][/DOUBLEPOST]Krell
Δεν είναι φτηνά μεν, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους δε. Δυστυχώς δεν τους πουλάνε φτηνά ( ούτε εγώ θα πουλούσα φτηνά τον 4BST μου, κακά τα ψέμματα ). Αλλά πριν λίγο καιρό για παράδειγμα, κάποιος πούλαγε 4B πρώτης γενιάς στα 400€ ( σε αγγελία στο facebook ). Αυτός ήταν κελεπούρι. Είναι να πετύχεις στην ευκαιρία. Και κάααποιος έχει και new old stock ανταλλακτικά γι'αυτή τη γενιά ενισχυτών ( σφυρίζω αδιάφορα :p )
 

gid

Μηνύματα
7.406
Reaction score
8.642
Υπάρχουν και οι Krell του λαού, βλεπε Bryston. Αυτούς "φωτογράφιζα" στην αρχική μου τοποθέτηση. Σκυλιά μηχανήματα, ουδέτερος ήχος, δύναμη με το τσουβάλι, αλλά δύσκολο να τους βρει μεταχειρισμένους σε χαμηλή τιμή.
Συνεπώς ΟΥΤΕ οι Bryston είναι προσιτοί. ;)

Krell του λαού είναι οι ΡΑ. Ξεκάθαρα.
 



Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Προσωπικά πάντως, βρίσκω τους
Παιδες τι λετε για τελικους κ.α αφου ο yamaha δεν εχει preout;
Με το σκεπτικό απόκτησης και προενισχυτή μεν, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να αλλάξει σετάπ για τα ηχεία, με δεδομένο ότι οι Yamaha έχουν καλή φήμη. Ίσως να άλλαζα ηχεία και να έπαιρνα ένα πιο ευαίσθητο, τελευταίας γενιάς. Χμ...
 




I

iason

Guest
Crown Προτείνουν οι προλαλήσαντες είναι ο Ενισχυτής του λαού κάτι σαν τον Καζαντζίδη, ένας ενισχυτής για όλες τις δουλειές άμα βολέψει βγαίνεις και στα πανηγύρια .Τι γράφω ρε φουστη μου πάλι. ......... θα πάρω και κάνα μπαν.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Το budget είναι περίπου στα 300 ευρα....δεν είναι πολλά αλλά μέχρι εκεί με παίρνει.
μου επισκέυασε τα woofer τα tweeter, κολλησε τα λάστιχα των κόνων και τα κέντραρε
Εδω που ηρθατε αγαπητε θα εξελθετε χαϊεντας !

Υπάρχουν και οι Krell του λαού, βλεπε Bryston.
τιποτα απο τα παραπανω δεν μεμφομαι , λεω απλως να κατανοησουμε την θεση του νεου μας φιλου, οικονομικοτεχνιαγνωστικως !
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.914
Βρε παιδιά, το μπάτζετ καθορίζει τις όποιες προτάσεις… Από εκεί και πέρα σε μεταχειρισμένα υπάρχουν εναλλακτικές, αλλά πολλοί προτιμούν κούτα. Υπάρχουν και οι Krell όπως αναφέρθηκε παραπάνω, αν υπάρχει τσι τσι...
 


Μηνύματα
520
Reaction score
1.145
Χαιεντας;;;;;
Δεν είμαι χαιεντας ακομα και εκει που με παίρνει γιατί θεωρώ οτι τα πλεονεκτήματα που λαμβάνεις είναι πολύ λίγα σε σχέση με αυτό που πληρωνεις για το όλο έργο.
Και αναφέρομαι γενικά σε όλα το φάσμα του hi end όχι μόνο στον ηχο.
Βολευομαι πολύ εύκολα με κάτι φτηνότερο που κάνει καλά την δουλεια του και μου βγαζει μέρος των γουστων μου.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.335
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top