Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.991
Reaction score
8.043
Για πιο οικονομικά πορτοφόλια, αξίζει η επένδυση και εδώ! Με προσφορά κοντά στο χιλιάρικο. Αν δεν είχα το 505-4 θα το χτύπαγα σίγουρα!

Ebner PE 1000
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.161
Εγώ θέλω να χρησιμοποιείται ο όρος επένδυση ορθά.

Δεν είναι επενδύσεις τα στέρεα, είναι καταναλωτισμος, απλός καταναλωτισμος, κι όσο πιο πολλά λεφτά δίνεις, τόσο πιο ανόητος καταναλωτισμος είναι, εξηγείται βεβαίως στα πλαίσια της ψυχοθεραπείας.

Αν τεντωσεις την έννοια της επένδυσης, μπορεί να χωρέσουν κοσμήματα και ρολόγια, πίνακες ζωγραφικής και μαλτ, κρασιά και χωράφια, που αυξάνει η αξία τους με το πέρασμα του χρόνου.

Η τυπική έννοια της επένδυσης, είναι σε σταθερές αξίες (χρυσός) ώστε να μη χάσουν αξία τα κεφάλαιά σου, σε επιχείρηση, που θα σου βγάζει λεφτά, ή σε μετοχές και αμοιβαία κεφάλαια, που θα σου καλύπτουν τον πληθωρισμό και πιθανώς να έχουν κερδοφορία, αλλά με ρίσκο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.531
Reaction score
37.728
μονο "μεσα μπαινεις"...με αυτο το ρημαδι... νταξ που και που πιανει καμμια καλη συλλογη το χερι απο τη δισκοθηκη.. 🐒
162832792237263312828.jpg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.161
Ξέρω μωρέ ότι συνηθίζεται η έκφραση "να επενδύσεις σε πχ κόντο καβλώδια" αλλά βγάζω σπυργιά όποτε την ακούω.

Και βεβαίως είτε 200 ευρώ είτε 20.000 ευρώ σε χαλιεντάδικα καβλώδια, μόνο επένδυση δεν είναι.
Οτιδήποτε άλλο θες είναι, αλλά όχι επένδυση ρε φίλε. Όχι.
 






Μηνύματα
12.354
Reaction score
14.579
γιατι ρε συ τι εκανα παλι ?? :roflmao: :p
Έβαλες γρήορα λάικ στη φωτό και βάζω στοίχημα οτι κάπου βαθιά μέσα σου , σου πέρασε απο το μυαλό να την είχες τραβήξει εσυ ... κάνω λάθος χά χά ? (με απλά λόγια για τα αρτιστικά αντανακλαστικά σου)
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.991
Reaction score
8.043
Ok καθ υπέρβαση η λέξη! Όμως εφ όσον είναι για το χόμπι μας, σωστά , λάθος, την χρησιμοποιούμε.. 🙂
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.864.365
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top