Δίλιτρα BMW και Mini με 306 ίππους





Μηνύματα
41
Reaction score
75
Live την είδες; Γιατί κι εγώ απο τις φωτό έτσι έλεγα.
Εντός ημερών, μου έστειλε μεηλ ο "σύνδεσμος εκ των έσω" να μου πει ότι δεν έχει τις προπαραγγελίες που θα ήθελε η bmw και θα κάνουν προσφορές άμεσα. Η αλήθεια είναι ότι το Storm Bay metallic αρχίζει και μου καλαρέσει από τις φωτό τουλάχιστον...

Περιττό ότι στο έτερον ήμισυ με το που είπα "καλή δεν ήταν και η 430i;" πήρα το ωραιότατο "αυτή είναι παλιό μοντέλο και που θα παρκάρεις; Κάνε ότι θες". Κοινώς, πάμε καρφί για σειρα 1 :lol:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569

εγω θα περιμενα λιγο ακομα να μεγαλωσουν τη γριλια λιγο ακομα...-μα καλα τι εχουν στο κεφαλι τους οι σχεδιαστες - :biggrin:
το χρωμα μ αρεσει storm bay ..
ισως παρει λιγο διαστημα , αλλα συνηθηζεται... αυτα παντως τα ψηφιακα ταμπλο δεν μου αρεσουν μου φενονται ψιχερια..φτου..χιψτερια.. :/ καλημερα!
καλοταξιδο παντως οποιο και αν επιλεγει στο τελος.. :D
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Είναι η τελευταία ευκαιρία τους για γρίλιες. Η επόμενη γενιά θα είναι ηλεκτρική και δεν θα χρειάζονται.
Κάτι αντίστοιχο έχει γίνει με τις κιτς λεντοταινίες που περνάνε για φώτα σήμερα. Θα βαρεθούν και θα ξαναφτιάξουν κάτι πρακτικό και κομψό.
 


Μηνύματα
41
Reaction score
75
ισως παρει λιγο διαστημα , αλλα συνηθηζεται... αυτα παντως τα ψηφιακα ταμπλο δεν μου αρεσουν μου φενονται ψιχερια..φτου..χιψτερια.. :/ καλημερα!
καλοταξιδο παντως οποιο και αν επιλεγει στο τελος.. :D
Ευτυχώς βγαίνει και με πιο "παλιομοδίτικο" στυλ αναλογικά+5" οθόνη στη μέση, και συνδυάζεται με το HUD,
Για τη γρίλια κάπου διάβασα ότι στην ταχέως αναπτυσσόμενη αγορά της Κίνας είναι ένδειξη στάτους το πόσο μεγάλη την έχεις (τη γρίλια), και γι'αυτό δεν την βλέπω να πεθαίνει άμεσα...
Ευχαριστώ!
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.112
Reaction score
30.056
Κούκλα η E30. Κλασικό και λιτό, σχεδόν σπαρτιατικό σχήμα.
Δεν νομίζω να λεμε το ίδιο για τις καρχαριοσχημες γρίλιες μετά 30 χρόνια.
Μία κακη ανάμνηση θα είναι.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
E30 έχω. Πολλές φορές μετά τη βόλτα, κάθομαι κάνα λεπτό δύο και τη χαζεύω παρκαρισμένη.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.112
Reaction score
30.056
Όλη αυτή η σειρά (3ρα, 5ρα και 7ρα) της δεκαετίας του '80 (E30, E28, Ε32) έλεγε πολλά από σχεδιάση. Claus Luthe.

Ακόμη πιο κούκλες είναι τα προηγούμενα μεγάλα μοντέλα, ιδίως η 6ρα (E24). Σχέδιο Paul Bracq φυσικά.

 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Διαφωνώ, η ε30 έχει αρμονικοτερες αναλογίες στη μάσκα , φανάρια ,καπώ , προφυλακτήρα κλπ , ωραιότερες επιλογές στις γωνιές όλων αυτών από ολα τα μπεμβε της εποχής .
Το δε 6αρι είναι καθόλα αδιάφορο.
Με τίποτα δεν στεκεται δίπλα σε 560sec από αισθητικής απόψεως πάντα
 


Μηνύματα
41
Reaction score
75
Η παραγγελία μόλις έγινε- Μ135i σε Mineral Gray με έξτρα τις μεγάλες οθόνες, HUD, πανοραμική οροφή, adaptive αναρτήσεις και το "Hifi" ηχοσύστημα. Α, και τα M-sport καθίσματα λόγω alcantara.
Άκουσα και το harman/kardon και δε μου έκανε ιδιαίτερα καλή εντύπωση.
Το Storm bay τελικά έφαγε άκυρο τελευταία στιγμή γιατί από κοντά μου έκανε κάτι καγκουρίστικο.
Παράδοση αρχές Δεκέμβρη. :dance2:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top