Δεν παιζουν τα μεγαλα MKV αρχεια

Μηνύματα
12.848
Reaction score
10.064
Ρε παιδιά πείτε και σε μένα τον άσχετο ποιά η διαφορά software με hardware encoding στην ποιότητα που λέτε;
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Bάλε ssd για λειτουργικό, πάρε μια καλούλα κάρτα γραφικών, format και σε όποιον player επιλέξεις βάλε madvr (άσχετο) και lav decoders αφού τους πεις να κάνει decoding η κάρτα γραφικών
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Το λειτουργικό το έχω Ίδη σε ssd. Τις ταινίες τις αποθηκεύω σήμερα σκληρό. Αξίζει να αλλάξω την 980ΤΙ με μι 1030 μόνο και μόνο για αυτό?
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Όχι να μην την αλλάξεις είναι πολύ καλή η κάρτα!
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Κατι συμβαινει στον υπολογιστη σου σιγουρα.Στο δικο μου htpc το οποιο ειναι πολυ κατωτερο σε hardware(phenom 1090t,8 gb ram ddr3, R7360 2gb)το δευτερο βιντεο που ανεβασε ο costas coyias ,παιζει με σπασιματα γιατι η cpu δουλευει μονιμα στο 100%. Οποτε ξαναστησε τα παντα απο την αρχη,με drivers και σωστους codecs.Απο θερμοκρασιες ειναι οκ ο υπολογιστης σου;
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Αν ο panos-corfu συμφωνεί, μπορεί κάποιος να δει τον υπολογιστή του εξ αποστάσεως, μέσω TeamViewer; Να λύσει το πρόβλημα;
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Μισό λεπτό αν εννοείτε το βίντεο με τις μέδουσες πιο πάνω το κατέβασα και αυτό το έπαιξε. Αυτά που δεν τα παίζει είναι τα μεγάλα mkv hevc 10 bit με μέγεθος 50gb πχ και πάνω ....

Πάντως τα αρχεία είναι μια χαρά τα πέρασα στο Nvidia shield και τα έπαιξε όλα νεράκι ακόμα και ένα που ήταν 85gb και έβρισκε και τους ελληνικούς υπότιτλους αυτόματα στις περισσοτερες.
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Τελικα μαλλον τα παιζει ο υπολογιστης μου. απλα εκανα την κουταμάρα να τα ανοιξω την ωρα που αποσυμπίεζε αλλο αρχειο και μάλλον για αυτο κολλούσε
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top