Διάφορα (υπολογιστές)

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Τις τελευταίες εβδομάδες για πρώτη φορά evah σε Logitech άρχισε να κολλάει το κλικ στον ποντικό (συνήθως χαλούσε το middle click πρώτο, που το ταράζω). Το τραβάω λίγο μα δεν πάει άλλο να πατάει 3 αντί για 2.

Τέσσερα χρόνια λέω, δε γ@μιέται; Ας πάρω το νέο το καλυτερότερο.
Μπαίνω μιά και δγυό στο Πλαίσιο (που ξαναχρησιμοποίησα μέσα στο lockdown και τα φέρνουν οι ίδιοι αστραπιαία), βλέπω τιμή, παθαίνω μικροεγκεφαλικάκι, λέω να συνεχίσω με το παλιό μα μπαίνω στο Skroutz με μισή διάθεση γιατί τα υπολογιστικά ήταν χάος παλιότερα εκτός απο το TechSupport που έχω ψωνίσει αρκετές φορές κι ήταν άψογο για click away.

Το πρώτο μαγαζί που το έχει διαθέσιμο (όχι θαααα, 30 μέρες), tokinito άγνωστο σε μένα μα με πολλά καλά reviews, έχει τιμή 30€ κάτω απο το κινεζομάγαζο! :o Buy niow, σε 18 ώρες ήρθε η ACS! 💙

Πολύ φάνσικο μα θα χρειαστώ προσαρμογή για δεν έχει pointer acceleration το νέο app.

Αλλάζει ηλεκτρικά κι αυτόματα απο οδοντωτό scroll σε smooth (που μισούσα)! Έπαθα μικροσόκ. :biggrin:
Επιτέλους όχι μαύρο!

20210706_122701.jpg




Να τα λέμε κι αυτά, kthxbai. :tongue:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τις τελευταίες εβδομάδες για πρώτη φορά evah σε Logitech άρχισε να κολλάει το κλικ στον ποντικό (συνήθως χαλούσε το middle click πρώτο, που το ταράζω). Το τραβάω λίγο μα δεν πάει άλλο να πατάει 3 αντί για 2.

Τέσσερα χρόνια λέω, δε γ@μιέται; Ας πάρω το νέο το καλυτερότερο.
Μπαίνω μιά και δγυό στο Πλαίσιο (που ξαναχρησιμοποίησα μέσα στο lockdown και τα φέρνουν οι ίδιοι αστραπιαία), βλέπω τιμή, παθαίνω μικροεγκεφαλικάκι, λέω να συνεχίσω με το παλιό μα μπαίνω στο Skroutz με μισή διάθεση γιατί τα υπολογιστικά ήταν χάος παλιότερα εκτός απο το TechSupport που έχω ψωνίσει αρκετές φορές κι ήταν άψογο για click away.

Το πρώτο μαγαζί που το έχει διαθέσιμο (όχι θαααα, 30 μέρες), tokinito άγνωστο σε μένα μα με πολλά καλά reviews, έχει τιμή 30€ κάτω απο το κινεζομάγαζο! :o Buy niow, σε 18 ώρες ήρθε η ACS! 💙

Πολύ φάνσικο μα θα χρειαστώ προσαρμογή για δεν έχει pointer acceleration το νέο app.

Αλλάζει ηλεκτρικά κι αυτόματα απο οδοντωτό scroll σε smooth! Έπαθα μικροσόκ. :biggrin:
Επιτέλους όχι μαύρο!

View attachment 217366



Να τα λέμε κι αυτά, kthxbai. :tongue:
ιιιιιιιιιι καλέ πόσο καθαρό.....
άσε λίγο ιδρωμπίχλα μωρή στα μπουτόνς.....να ξεχωρίζει το παλιό :lolsign:
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Τις τελευταίες εβδομάδες για πρώτη φορά evah σε Logitech άρχισε να κολλάει το κλικ στον ποντικό (συνήθως χαλούσε το middle click πρώτο, που το ταράζω). Το τραβάω λίγο μα δεν πάει άλλο να πατάει 3 αντί για 2.

Τέσσερα χρόνια λέω, δε γ@μιέται; Ας πάρω το νέο το καλυτερότερο.
Μπαίνω μιά και δγυό στο Πλαίσιο (που ξαναχρησιμοποίησα μέσα στο lockdown και τα φέρνουν οι ίδιοι αστραπιαία), βλέπω τιμή, παθαίνω μικροεγκεφαλικάκι, λέω να συνεχίσω με το παλιό μα μπαίνω στο Skroutz με μισή διάθεση γιατί τα υπολογιστικά ήταν χάος παλιότερα εκτός απο το TechSupport που έχω ψωνίσει αρκετές φορές κι ήταν άψογο για click away.

Το πρώτο μαγαζί που το έχει διαθέσιμο (όχι θαααα, 30 μέρες), tokinito άγνωστο σε μένα μα με πολλά καλά reviews, έχει τιμή 30€ κάτω απο το κινεζομάγαζο! :o Buy niow, σε 18 ώρες ήρθε η ACS! 💙

Πολύ φάνσικο μα θα χρειαστώ προσαρμογή για δεν έχει pointer acceleration το νέο app.

Αλλάζει ηλεκτρικά κι αυτόματα απο οδοντωτό scroll σε smooth (που μισούσα)! Έπαθα μικροσόκ. :biggrin:
Επιτέλους όχι μαύρο!

View attachment 217366



Να τα λέμε κι αυτά, kthxbai. :tongue:
Μεγειά!
Το πλαϊνό scroll wheel σε βόλεψε; Πιθανόν ο χαλασμένος διακόπτης να παίρνει παράταση ζωής με λίγη πειθώ ;).
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Μεγειά!
Το πλαϊνό scroll wheel σε βόλεψε;
Είναι τέλειο! Το παλιό ήταν ταχύτερο δεξιά απο αριστερά και γενικά σερνόταν. :rolleyes:

Πιθανόν ο χαλασμένος διακόπτης να παίρνει παράταση ζωής με λίγη πειθώ ;).
Πάτησα με δύναμη και το παρέτεινα, τι άλλο να κάνω αφού επανέρχεται μετά απο 2-3 μέρες; WD40; :biggrin: Contact;

Το παλιότερο Performance που έχει η καλή μου για δεύτερο (πρώην δικό μου), είναι σαν καινούριο μετά απο 6-7 χρόνια.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Γενναιόδωρα contact cleaner. Το πιθανότερο είναι ότι πάσχει από τη μάστιγα της χαμηλής ισχύος:

Εμένα σε ένα MX που χρησιμοποιώ έχει πεθάνει κάτι στο κύκλωμα της μπαταρίας και πλέον το έχω ενσύρματο ;)
 







wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.457
Audiophile SSD

Σε αναμονή του audiophile keyboard.
Καλύτερα να περιμένετε τη version 3, που θα έχει επαναφορτιζόμενη μπαταρία και contactless ψύκτρα στερεού υδραργύρου με αυτόματο προσανατολισμό στο μαγνητικό νότο.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.962
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top